adidas Plastik Atıkları Dönüştürmek İçin Sizi Koşmaya Davet Ediyor
Popüler

adidas Plastik Atıkları Dönüştürmek İçin Sizi Koşmaya Davet Ediyor

adidas ve Parley, Run For The Oceans’ın dördüncü yılında 8 Haziran’a kadar adidas Running uygulaması aracılığıyla koşulan her kilometrede 10 plastik şişeye denk atık toplamaya katkı sağlıyor . Projenin sonunda okyanuslar toplamda 500.000 pound ağırlığında plastik atıktan arındırılmış olacak.

Run For The Oceans, adidas’ın Parley ile birlikte denizlerdeki plastik kirliliği konusunda farkındalık yaratmak için oluşturduğu bir proje ve bu sene dördüncü yılında yine sporun gücünü arkasına alarak dünyayı birleşmeye ve okyanusların geleceği için koşmaya davet ediyor.

boran kuzum

Boran Kuzum

Spor yaparak plastik dönüşümüne katkıda bulunabileceğiniz proje kapsamında koştuğunuz her kilometre için adidas ve Parley, adidas Running uygulaması (Strava / Joyrun) aracılığıyla denizlerden 10 plastik şişeye denk atık toplamaya katkı sağlayacak.

Kıyılardaki Plastik Atıklar Ayakkabıya Dönüşüyor

 adidas

adidas 2015 yılından bu yana, Parley Ocean Plastic ile 30 milyondan fazla çift ayakkabı üretti. Bu şekilde sahil ve kıyı bölgelerinden toplanıp geri dönüştürülen plastik atıkların okyanusları kirletmesi engellenmiş oldu. Run for the Oceans bugüne dek dünya çapında 3 milyondan fazla koşucuyu bir araya getirdi ve toplamda 25,5 milyon kilometrenin koşulmasını sağladı.

Run For The Oceans’ı daha kapsayıcı bir dijital ve fiziksel topluluk alanı oluşturmak için genişletmeyi planlayan adidas 2025 yılına kadar 40 milyon kişinin kümülatif katılımına ulaşmayı hedefliyor.

zeynep bastık

Zeynep Bastık

adidas Running & Credibility Sports Genel Müdürü Alberto Uncini Manganelli “Platformlarımızı, ürünlerimizi ve seslerimizi sadece farkındalık yaratmak için değil, eyleme geçmek için de kullanmak bizim sorumluluğumuzdur. Şimdi harekete geçmezsek sadece 30 yıl içinde okyanuslarımız balıktan daha fazla atık plastik içerebilir. Ancak birlikte çalışarak ve güçlerimizi birleştirerek plastik atıkları sona erdirebiliriz” diyerek markanın gücünden faydalanmanın yanı sıra asıl çözüm için kolektif çabayı işaret ediyor.

boran kuzum

Nilperi Şahinkaya 

adidas, daha sürdürülebilir bir geleceğe doğru ilerleme kaydetmiş olsa da denizlerdeki plastik kirliliğinin azaltılması için hala atılması gereken çok fazla adım olduğuna inanıyor. Kampanyanın sonuna kadar 500,000 pound plastiğin plajlardan, adalardan ve kıyı şeritlerinden temizlenmesi hedefleniyor. 8 Haziran'a kadar adidas Runnning uygulaması üzerinden yapılacak koşulara 8 Haziran’a kadar bu linkten kaydolabilirsiniz.  

adidas

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası