Altın Küre adayları açıklandı
Popüler

Altın Küre adayları açıklandı

13 Ocak'ta gerçekleştirilecek 70. Altın Küre Ödülleri'ne aday olan isimler ve yapımlar açıklandı.

70. yaşını kutlayan Altın Küre Ödülleri’nin adayları Beverly Hill Hotel’de düzenlenen törenle açıklandı. 13 Ocak günü düzenlenecek ödül törenini Tina Fey ve Amy Poehler sunacak.

Hugh Jackman’ın da oyuncu kadrosunda yer aldığı “Les Miserablés” aralarında müzikal veya komedi dalında en iyi film olmak üzere yedi farklı dalda aday. Hemen arkasında The Best Exotic Marigold Hotel ve Wes Anderson’ın Moonrise Kingdom’ı bulunuyor. Beş farklı dalda adaylıkla yönetmenliğini Ben Affleck’in üstlendiği Argo var. O da En İyi Drama Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve iki dalda daha Altın Küre için yarışanlardan. Drama dalında En İyi Film kategorisinde kazanması muhtemel bir diğer yapım Steven Spielberg imzalı Lincoln. Dramanın diğer adayları ise Django Unchained, Life of Pi ve Zero Dark Thirty.

Dramanın en iyi kadın oyuncuları ise Zero Dark Thirty’nin yıldızı Jessica Chastain, Rust and Bone’dan Marion Cotillard, Hitchcock’taki muhteşem oyunculuğuyla sinemanın efsane aktrislerinden Helen Mirren, The Impossible ile Naomi Watts ve uzun bir aradan sonra başrolü oynadığı The Deep Blue Sea ile Rachel Weisz. Dramanın en iyi aktörlerine gelince: Yılın muhtemel kazananlarından olacak Lincoln’deki oyunculuğu ile Daniel Day-Lewis, Arbitrage’ın ve sinemanın en yakışıklı oyuncularından Richard Gere, Sessions ile ismini duyuran John Hawkes ve son günlerde Türkiye’de de sinema severleri meşgul eden The Master’ın başrol oyuncusu Joaquin Phoenix ve Flight’tan Denzel Washington bulunuyor.

Bu seneki Altın Küre Ödülleri adaylarından en fazla şaşırtanı En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında aday olan Nicole Kidman. En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında beklendik isimler var: Django Unchained’deki oyunculuğuyla Leonardo Dicaprio ve The Master’dan Philip Seymour Hoffman.

Ödül töreninin En İyi Yönetmen ödülünü kucaklaması muhtemel aday listesinde ise yine Argo’daki başarısıyla Ben Affleck, Zero Dark Thirty’den Kathryn Bigelow, sinemanın değişmez yönetmenleri Steven Spielberg (Lincoln), Quentin Tarantino (Django Unchained) ve Life of Pi ile aday olan Ang Lee var.

Bu sene büyük sansasyonla sinemalarda vizyona giren son James Bond filmi Skyfall için yaptığı çalışmayla Adele En İyi Şarkı kategorisinin muhtemel kazananı olacak.

En İyi Dizi adayları arasından Homeland ve Breaking Bad, En İyi Drama için yarışırken komedinin gözdeleri ise Modern Family, Girls, Smash, The Big Bang Theory ve Episodes.

İZLE
UYSALLAR GQ HYPE'TA
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası