Demna Gvasalia, Vetements'dan Ayrılıyor

Markanın Baş Tasarımcı ünvanına sahip Demna Gvasalia, 'Görevimi tamamladığımı hissediyorum' diyerek, Vetements kariyerine son noktayı koydu.

16 Eylül 2019

vetementsFotoğraf: Getty Images Turkey

Beş yıl önce Gvasalia kardeşler tarafından kurulan ve moda sektörünün asi çocuğu ünvanına sahip Zürih merkezli marka Vetements cephesinden ayrılık haberi geldi. Markanın Baş Tasarımcı ünvanına sahip Demna Gvasalia, 'Görevimi tamamladığımı hissediyorum' diyerek, Vetements kariyerine son noktayı koydu.

Markanın kurucu ortaklarından Guram Gvasalia “Vetements her zaman bir yaratıcı beyin topluluğu olmuştur. Markanın kodlarına ve otantik değerlerine saygılı olarak sınırları daha da ilerletmeye ve dürüst yaratıcılığı ve gerçek yetenekleri desteklemeye devam edeceğiz. Demna'nın son birkaç yılda başardığı şey, Vetements hikayesinde önemli bir bölümü temsil ediyor. Demna'ya, evin büyümesine büyük bir ivme kazandırdığı için minnettarız” dedi.

Yapılan açıklama aynı zamanda Demna Gvasalia'nın Balenciaga'daki rolünü sürdürdüğünü ve Vetements'tan “yeni girişimlere devam etmek” için çıktığını belirtiyor.

Demna ayrıca “Vetements'a başladım çünkü modadan sıkılmıştım ve Vetements'dan beri moda sonsuza dek değişti. Aynı zamanda birçokları için yeni kapılar açtı. Bu nedenle, bu istisnai markada bir kavramsalcı ve tasarımcı olan misyonumu yerine getirdiğimi hissediyorum. Vetements, yaratıcı mirasını kendi başına yeni bir bölüme dönüştürebilecek bir şirket haline geldi” dedi.


Kanye West’in Jesus Is King Belgeselinden İlk Fragman

POPÜLER | Kanye West’in Jesus Is King Belgeselinden İlk Fragman

Instagram'ın En Çok Kazanan Ünlüsü: Cristiano Ronaldo

POPÜLER | Instagram'ın En Çok Kazanan Ünlüsü: Cristiano Ronaldo

HBO’nun Yeni Dizisi The Outsider’dan İlk Fragman

POPÜLER | HBO’nun Yeni Dizisi The Outsider’dan İlk Fragman

Marvel'da Yüksek Düzey Atama

POPÜLER | Marvel'da Yüksek Düzey Atama

Neil Patrick Harris, Matrix 4 Kadrosunda

POPÜLER | Neil Patrick Harris, Matrix 4 Kadrosunda

Nostaljk İş Birliği: Pokémon X Casio

POPÜLER | Nostaljk İş Birliği: Pokémon X Casio

Daha Fazla Göster