Popüler

Demna Gvasalia, Vetements'dan Ayrılıyor

Markanın Baş Tasarımcı ünvanına sahip Demna Gvasalia, 'Görevimi tamamladığımı hissediyorum' diyerek, Vetements kariyerine son noktayı koydu.

vetementsFotoğraf: Getty Images Turkey

Beş yıl önce Gvasalia kardeşler tarafından kurulan ve moda sektörünün asi çocuğu ünvanına sahip Zürih merkezli marka Vetements cephesinden ayrılık haberi geldi. Markanın Baş Tasarımcı ünvanına sahip Demna Gvasalia, 'Görevimi tamamladığımı hissediyorum' diyerek, Vetements kariyerine son noktayı koydu.

Markanın kurucu ortaklarından Guram Gvasalia“Vetements her zaman bir yaratıcı beyin topluluğu olmuştur. Markanın kodlarına ve otantik değerlerine saygılı olarak sınırları daha da ilerletmeye ve dürüst yaratıcılığı ve gerçek yetenekleri desteklemeye devam edeceğiz. Demna'nın son birkaç yılda başardığı şey, Vetements hikayesinde önemli bir bölümü temsil ediyor. Demna'ya, evin büyümesine büyük bir ivme kazandırdığı için minnettarız” dedi.

Yapılan açıklama aynı zamanda Demna Gvasalia'nın Balenciaga'daki rolünü sürdürdüğünü ve Vetements'tan “yeni girişimlere devam etmek” için çıktığını belirtiyor.

Demna ayrıca “Vetements'a başladım çünkü modadan sıkılmıştım ve Vetements'dan beri moda sonsuza dek değişti. Aynı zamanda birçokları için yeni kapılar açtı. Bu nedenle, bu istisnai markada bir kavramsalcı ve tasarımcı olan misyonumu yerine getirdiğimi hissediyorum. Vetements, yaratıcı mirasını kendi başına yeni bir bölüme dönüştürebilecek bir şirket haline geldi” dedi.

İLGİLİ İÇERİKLER demna gvasalia Vetements
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası