Dexter'ın son sezonundan ilk fragman
Popüler

Dexter'ın son sezonundan ilk fragman

Ölümcül darbeye hazırlanın. Antikahraman son sezon sürprizleriyle geri dönüyor.

Favori katilimizin Dexter olduğunu bir daha bir daha söylemeye gerek yok, kendisine ödülümüzü Men of Year töreninde takdim etmiştik. İkinci bir açıklamaya kadar bu yıl ekranlara veda edeceği  haberleri herkesin ağzındayken Showtime CEO'su Matt Blank'ten gelen açıklamayla haberler resmiyet kazandı. Dexter sekizinci sezonuyla ekranlara veda ediyor.

Yeni sezondan ilk fragman

Kafamızdaki "seri katil" anlayışına bambaşka bir yorum getiren, ezberimizi bozan Bay Harbour'ın acımasız kasabı son sezonda neler yapacak, kimlerin peşine düşecek ya da başına neler gelecek? Bu konuda elimizdeki en sağlam kaynak yeni yayınlanan sekizinci sezon resmi fragmanı.


Sekizinci sezona kadar

Sekizinci sezondan en güncel haberleri size duyurmadan önce yedinci sezonun sonunu hatırlamakta yarar var. Miami Cinayet Masası Baş Komiseri LaGuerta Dexter'ın izini ustaca silen ve ortalıktan kaybolan aranan katil olduğuna iyiden iyiye inanmış, hatta onu suç üstü yakalamak için Dexter'ın annesinin ölüm fermanını veren katil Estrada'yı politik gücünü kullanarak serbest bıraktırmış ve Dexter'ı tuzağa düşürmeye çalışmıştı. Fakat olaylar planladığı gibi gitmemiş ve zeki katilimiz oyuna geldiğini anlamıştı.

Annesinin katili Estrada'nın peşine düşen ve onu öldüren Dexter olay yerinde LaGuerta'ya suç üstü yakalanınca geri dönülmez bir yola sapmış oldu. Kız kardeşi Debra son anda olay yerine gelmiş ve Dexter'a LaGuerta'yı öldürmemesi için yalvarmıştı. Teslim olmaya hazırlanan Dexter'ın kaderini bir anlamda kız kardeşi Debra belirledi. Elindeki tabancayla LaGuerta'yı göğsünden vuran ve öldüren Debra, Dexter'ı kurtararak sezonu kapamış oldu.

Debra ve Dexter gerginliği

Sekizinci sezonun başlamasına yaklaşık iki aylık bir süre kala dizinin ilk bölümünden ipuçları veren görüntüler gün ışığına çıkmıştı. LaGuerta'nın ölümünden yaklaşık altı ay sonra başlayan yeni sezondan karelerde Debra ve Dexter'ı bir markette görüyoruz. Debra kardeşini görmezden geliyor, Dexter'la konuşmak hatta onu görmek dahi istemiyor. LaGuerta'nın ölümünün ardından kız kardeşiyle arasını düzeltmek için sonsuz gayret harcayan Dexter ise zor durumda.  

 


"Hoş olmayacak"

30 Haziran'da Amerika'da yeni sezonuyla ekranlara tekrar dönecek olan Dexter'dan kısa süre önce yayınlanan tüyler ürpertici teaser, The Full Picture (resmin tamamı), "It isn't going to be pretty" (hoş olmayacak) sloganıyla başımıza geleceklerin 41 saniyelik bir özeti niteliğindeydi... Her sezon daha da karanlık bir yere savrulan öykünün bu perdesinde, Dexter'ın artık kontrolü kaybetmeye başladığını da yine bu tanıtımda karakterin kendi ağzından duyuyoruz.


 

Daha önce yayınlanan "Victims" isimli teaser ise Dexter'ın dizide son sezona gelinene kadar kaybettiği dostlarının ve bazı düşmanlarının isimlerinin yer aldığı bir klip niteliğindeydi. ABD'de Showtime'da ekranlara gelecek dramadan yayınlanan teaserlar gelecekte neler olacağına dair pek az ipucu verse de Harrison'ın dadısı ya da bir başka deyişle Batista'nın kız kardeşi Aimee Garcia'yı artık daha sık göreceğimiz de belli oluyor.


Dexter'ın yeni sezon yüzleri 

Diziye yedinci sezonun sonunda veda ettiğini düşündüğümüz kimi isimleri sekizinci ve son sezonda tekrar konuk ediyoruz. Yedinci sezonda Dexter'ın yeni sevgilisi Hannah McKay'i canlandıran Yvonne Strahovski ekranlara geri dönüyor. Öyle görünüyor ki Dexter'ın hali hazırda hayli karışık olan hayatından drama ve entrika eksik olmayacak.

Dizinin son sezonunda ayrıca emekli bir polis ve yeni bir özel dedektifi oynayan Sean Patrick Flannery'yi ve Los Angeles Polis Departmanı'na katil profillerinin çıkartılmasında yardımcı olan zorlu bir nöro-psikiyatrist rolünde Charlotte Rampling'i ekranlarda göreceğimiz kesin. Hatta Rampling başta paylaştığımız resmi fragmanda da yer alıyor.

Dexter yeni sezonda da Türkiye'de CNBC-e'de seyircisiyle buluşacak. 

İZLE
UYSALLAR GQ HYPE'TA
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası