En değerli görev

George Clooney yazdı, yönetti, oynadı. The Monuments Men II. Dünya Savaşı'nın pek de bilinmeyen yüzünü yıldız kadroyla beyaz perdeye taşıyor.

13 Ağustos 2013

En değerli görev

George Clooney II. Dünya Savaşı'nın kuvvetle muhtemel hiçbirimizin bilmediği veya pek azımızın farkında olduğu bambaşka bir yüzünü sinema tutkunlarıyla buluşturmak üzere.

The Monuments Men adını taşıyan, Clooney imzalı yeni yapım aslında gerçek bir hikayeden esinlenerek senaryosu yazılmış bir proje. 13 farklı ülkeden "Monuments Men" adını taşıyan bir grubu oluşturan yedi küratör, sanat tarihçisi, koleksiyoner, müze yöneticisi dönemin Amerikan Başkanı Franklin Delano Roosevelt tarafından Nazi işgali altındaki topraklardan binlerce yıllık sanat eserlerini kurtarmak üzere görevlendirilir.

Görev zorlu olduğu kadar yedi kişinin hayatlarını tehlikeye sokacak kadar da tehlikelidir fakat önlerindeki tek engel bu da değildir. Hitler savaşın son günlerinde cepheden yenilgiyle ayrılacağını anlayınca orduya geçtikleri her yerde buldukları sanat eserlerini yok etmelerini emreder. Paha biçilmez tabloların, heykellerin ve antikaların kurtarılması için zamanla yarışan grup Nazi askerlerinin birincil hedeflerinden biri haline gelir.

Senaryosunu Grant Heslov ile beraber yazan George Clooney aynı zamanda filmin hem başrollerini Matt Damon ile paylaşıyor hem de yönetmen koltuğunda oturuyor. Adeta Hollywood'un geçit törenine dönen oyuncu kadrosunda Cate Blanchett, Bill Murray, John Goodman, Jean Dujardin ve Hugh Bonneville gibi ustaların ismini görmek mümkün.

Türkiye gösterim tarihini halen beklediğimiz The Monuments Men 18 Aralık'ta Amerika'da vizyonda olacak. O zamana kadar II. Dünya Savaşı atmosferini farklı bir perspektiften görmek isteyenler Sony Pictures'ın yayınladığı fragmana göz atabilirler.


Marvel'da Yüksek Düzey Atama

POPÜLER | Marvel'da Yüksek Düzey Atama

Neil Patrick Harris, Matrix 4 Kadrosunda

POPÜLER | Neil Patrick Harris, Matrix 4 Kadrosunda

Nostaljk İş Birliği: Pokémon X Casio

POPÜLER | Nostaljk İş Birliği: Pokémon X Casio

Robert Downey Jr’lı Dolittle’dan İlk Fragman

POPÜLER | Robert Downey Jr’lı Dolittle’dan İlk Fragman

2019’un En İyi Romantik Komedileri

POPÜLER | 2019’un En İyi Romantik Komedileri

Harry Styles ve Nefes Kesen Yeni Videosu

POPÜLER | Harry Styles ve Nefes Kesen Yeni Videosu

Daha Fazla Göster