Erkek modasının devleri Blender'da buluştu

GQ Türkiye ve Beymen Blender erkek modasına yön veren 5 tasarımcıyı bir araya getirdi. Projenin lansmanı 13 Mart akşamı, Chivas'ın katkılarıyla Beymen Blender’da yapıldı.

15 Mart 2013

Erkek modasının devleri Blender'da buluştu

Türk tasarımcıları desteklemek için moda dünyasının önde gelen markalarından Beymen Blender ile önemli bir projeye imza atan GQ Türkiye, Hatice Gökçe, Niyazi Erdoğan, Hakan Akkaya, Selim Baklacı ve Emre Erdemoğlu'nun 2013 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarından en özel parçaları seçti.

Bu heyacan verici projenin kutlaması 13 Mart akşamı tasarımların özel bir sunumla sergilendiği Beymen Blender’da Chivas'ın katkılarıyla yapıldı. Seranay Sarıkaya, Ayşe Boyner, Oben Budak, tasarımcı Aslı Güler gibi moda ve sanat dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren gecenin müzikleri Virgin Radio DJ'i Onur Alp’e aitti.

Türkiye'deki erkek modasının en çarpıcı işlerini ve onların yaratıcılarını bir araya getiren davette moda, basın ve eğlence dünyasının birçok ünlü ismi de boy gösterdi.

Tasarımcıların bu projeye özel olarak hazırladıkları parçalar, 28 Mart tarihine kadar Beymen Nişantaşı mağazasının -2. katında bulunan Blender’ın erkek bölümünde satışta olacak.


Tasarımcılar ve koleksiyonları hakkında:

Selim Baklacı

Yumuşak renklerin parlak yansıması erkek bedeninde vücuda geliyor

Selim Baklacı’yı moda sektörüne iten ilk şey, kendisi için giyebileceği tasarımlar yapmak istemesi olmuş. Koleksiyonlarının kendi stiliyle paralel duruşu da bunun apaçık kanıtı zaten.

2013 ilkbahar/yaz koleksiyonu yumuşak renklerin parlak yansımasını vücuda getiriyor. Pamuk ağırlıklı parçalar, şık ve doğal giysiler olarak öne çıkıyor.

Emre Erdemoğlu

Planör’le çıktığı yolculukta sürekli ödül topluyor

Geçen sene, ismini tarihteki ilk yapısal dengeli uçaktan alan ve havacılıktaki önce denemeleriyle tanınan pilot Otto Lilienthal’a ithaf ettiği Planör adlı koleksiyonuyla ilk kez İstanbul Fashion Week’te yer alan Erdemoğlu’nun çoğu insanın bilmediği bir başarı hikayesi var.

Erdemoğlu son olarak 2013 ilkbahar/yaz koleksiyonuyla İtalya’daki tasarım yarışması Mittelmoda’da En Yaratıcı Koleksiyon ödülüne layık görüldü. İnce yıkamalı gabardin, uçak baskılı poplin kumaş ve deri kullanarak hazırladığı bu koleksiyonda askeri tonlar, vintage detaylarla birleşiyor.

Niyazi Erdoğan

Kübalı edebiyatçı Arenas’ın izinde roman gibi tasarımlar

Niyazi Erdoğan’ın tasarım serüveni mimarlık eğitimiyle başlamış. Modaya ilgisi ağır basınca gittiği Paris’teki Parsons The New School for Design’dan mesleğini seçmiş olarak döndü. Erdoğan, başarıya ulaşmasında erkek tasarımları yapmanın mimarlıkla örtüşen yanları bulunmasının önemli bir etken olduğunu düşünüyor.

Son koleksiyonu, edebiyatçı Reinaldo Arenas’ın hayatını ve Küba’da geçirdiği mutlu günleri anlatıyor. Dönemin posta pulu desenlerinden esinlenen baskıların yoğun olduğu mayolar, gömlekler, örme üstler koleksiyonun öne çıkanları.

Hakan Akkaya

Şık erkek hedefi

Kendini bildi bileli moda tasarımcısı olmanın hayalini kurmuş Hakan Akkaya. Ailesinin ısrarıyla başladığı Bilkent Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı ve Kentsel Tasarım bölümüne sadece iki yıl dayanabilmiş ve kendisini İstasyon Moda Akademisi’nde eğitim alırken bulmuş.

Akkaya şık bir erkek yaratmayı hedeflediği 2013 ilkbahar/yaz koleksiyonunu iki başlıkta toplamış. Smart/casual olarak adlandırdığı grup, renkli ve özgür. İkinci grupsa daha klasik, siyah-beyaz. Geçen ay Nişantaşı mağazasını yeniden hayata geçiren tasarımcının ajandasında önümüzdeki sezon da Bugün Ne Giysem? isimli televizyon programı yer alacak.

Hatice Gökçe

Kılıç kadar keskin ve güçlü bir koleksiyon

Hatice Gökçe, erkek modasındaki yolculuğuna başladığında yapayalnızdı. Tam 12 yıldır bu alanda varlık gösteriyor. Bir kadın olarak erkeklere tasarım yapabilmenin ilk adımı ona göre empati kurabilmek, erkeklerin neyi nasıl almak istediğini anlayabilmekten geçiyor.

Hatice Gökçe’nin 2013 ilkbahar/yaz koleksiyonunda sıkça göreceğiniz kılıç figürü, hem gücü hem de kullanma becerisi gerektiren bir savaş aracı olmasıyla sorumluluğu simgeliyor.

Erkek modasına yön veren beş tasarımcıya dair daha fazla bilgi GQ Türkiye Mart sayısında ve iPad edisyonunda


Çanta Taşımaya Yeni Başlayanlar için 6 Öneri

POPÜLER | Çanta Taşımaya Yeni Başlayanlar için 6 Öneri

Martin Scorsese’nin Az Bilinen 5 Filmi

POPÜLER | Martin Scorsese’nin Az Bilinen 5 Filmi

Bond 25: Yeni James Bond Filminin Tanıtımı Yayında

POPÜLER | Bond 25: Yeni James Bond Filminin Tanıtımı Yayında

Boks Severlerin İzlemesi Gereken 7 Film

POPÜLER | Boks Severlerin İzlemesi Gereken 7 Film

2018'in En Çok Kazanan Futbolcuları Kim?

POPÜLER | 2018'in En Çok Kazanan Futbolcuları Kim?

Yeni Sezonun Yeni Dizileri

POPÜLER | Yeni Sezonun Yeni Dizileri

Daha Fazla Göster