Game of Thrones’ta Kadınların Savaşı Başlıyor

Game of Thrones’un geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümü yedinci sezona hızlı bir tempo kazandırdı. Dengeler her an değişebilir: sezonun üçüncü bölümünde serinin akışını değiştirecek yeni müttefikler bir araya geliyor gibi gözüküyor.

28 Temmuz 2017

Game of Thrones’ta Kadınların Savaşı Başlıyor

Yazıya devam edecekseniz şimdiden uyaralım; ilerleyen satırlarda birkaç doz spoiler’a denk gelebilirsiniz!

********************

İkinci bölümde neler olmuştu?

Daenerys cephesinde savaş stratejisi planı açığa kavuşuyor: Tyrion’un planıyla, Greyjoy’lardan Yara ile Theon ve Dorne’dan Ellaria Sand ile kızları Demir Taht’ı kuşatırken, Lekesizler ve yabani ordusu Dothraki’lerle de Casterly Kayası’nı fethetmeye karar veriyorlar. Fakat işler hiç de planlandığı gibi gitmiyor. Yara ile Theon amcaları Euron’la karşı karşıya gelerek büyük bir yıkıma uğruyorlar, donanmaları alevler ve kan içinde denize gömülüyor. İkinci bölüm bu savaşla bitiyor. Daenerys’in müttefik çağrısı için  Ejderha Kayası’na giden Jon Snow, hem ak gezenlere karşı destek almanın hem de Sam’den gelen kuzgunla öğrendiği üzere ejderha camına ulaşabilmenin peşinde. Cersei ise müttefik toplayıp ejderhalara karşı koymanın yollarını arıyor.

Peki üçüncü bölümde neler olacak?

Jon Snow ve Khaleesi ilk defa karşı karşıya gelecekler. Peki Jon Snow böyle bir karşılaşmada ne yapacak? Aynı zamanda birbirleri arasında kan bağı olduğundan (tabii bu, doğruluğu hâlâ kanıtlanmamış bir teori) ikisi de habersiz.  Bu buluşma serinin gidişatını büyük ölçüde etkileyeceğe benziyor.

Üçüncü bölümde beklenen diğer önemli gelişme ise Cersei cephesinden . Euron’un Yara’yı esir alması, Theon’un ise buna göz yumarak kaçması (‘Reek’ geri dönmüş olabilir mi?)  Cersei’nin güvenini kazanması için yeterli olacağa benziyor. Lekesizler ve Dothraki’ler Casterly Kayası’na saldırmak için yola çıkmışlardı. Fakat Greyjoy ve Dorne donanmalarının büyük darbe alması, Daenerys’in kararlarında bir değişiklik yaratabilir. Khalessi, intikam peşinde Cersei’i hedef göstererek, donanmanın rotasını çevirebilir.  Sırada kayıp yaşaması gereken taraf ise Lannister’lar gibi görünüyor.

Ortalık git gide kızışıyor ve Game of Thrones kadınların savaşına dönüşüyor.

 


John Wick Yeni Maceralarıyla Geri Dönüyor

POPÜLER | John Wick Yeni Maceralarıyla Geri Dönüyor

Spider-Man: Far From Home’dan İlk Fragman Yayınlandı

POPÜLER | Spider-Man: Far From Home’dan İlk Fragman Yayınlandı

Yeni Bilim Kurgu Dizimiz: Weird City

POPÜLER | Yeni Bilim Kurgu Dizimiz: Weird City

Jared Leto ve Lana Del Rey Gucci’nin Yeni Reklamında Buluştu

POPÜLER | Jared Leto ve Lana Del Rey Gucci’nin Yeni Reklamında Buluştu

Game of Thrones’dan Beklediğimiz Fragman Geldi

POPÜLER | Game of Thrones’dan Beklediğimiz Fragman Geldi

Liam Hemsworth'tan Not Alınması Gereken 5 Söz

POPÜLER | Liam Hemsworth'tan Not Alınması Gereken 5 Söz

Daha Fazla Göster