Game of Thrones’ta Kadınların Savaşı Başlıyor
Popüler

Game of Thrones’ta Kadınların Savaşı Başlıyor

Game of Thrones’un geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümü yedinci sezona hızlı bir tempo kazandırdı. Dengeler her an değişebilir: sezonun üçüncü bölümünde serinin akışını değiştirecek yeni müttefikler bir araya geliyor gibi gözüküyor.

Yazıya devam edecekseniz şimdiden uyaralım; ilerleyen satırlarda birkaç doz spoiler’a denk gelebilirsiniz!

********************

İkinci bölümde neler olmuştu?

Daenerys cephesinde savaş stratejisi planı açığa kavuşuyor: Tyrion’un planıyla, Greyjoy’lardan Yara ile Theon ve Dorne’dan Ellaria Sand ile kızları Demir Taht’ı kuşatırken, Lekesizler ve yabani ordusu Dothraki’lerle de Casterly Kayası’nı fethetmeye karar veriyorlar. Fakat işler hiç de planlandığı gibi gitmiyor. Yara ile Theon amcaları Euron’la karşı karşıya gelerek büyük bir yıkıma uğruyorlar, donanmaları alevler ve kan içinde denize gömülüyor. İkinci bölüm bu savaşla bitiyor. Daenerys’in müttefik çağrısı için  Ejderha Kayası’na giden Jon Snow, hem ak gezenlere karşı destek almanın hem de Sam’den gelen kuzgunla öğrendiği üzere ejderha camına ulaşabilmenin peşinde. Cersei ise müttefik toplayıp ejderhalara karşı koymanın yollarını arıyor.

Peki üçüncü bölümde neler olacak?

Jon Snow ve Khaleesi ilk defa karşı karşıya gelecekler. Peki Jon Snow böyle bir karşılaşmada ne yapacak? Aynı zamanda birbirleri arasında kan bağı olduğundan (tabii bu, doğruluğu hâlâ kanıtlanmamış bir teori) ikisi de habersiz.  Bu buluşma serinin gidişatını büyük ölçüde etkileyeceğe benziyor.

Üçüncü bölümde beklenen diğer önemli gelişme ise Cersei cephesinden . Euron’un Yara’yı esir alması, Theon’un ise buna göz yumarak kaçması (‘Reek’ geri dönmüş olabilir mi?)  Cersei’nin güvenini kazanması için yeterli olacağa benziyor. Lekesizler ve Dothraki’ler Casterly Kayası’na saldırmak için yola çıkmışlardı. Fakat Greyjoy ve Dorne donanmalarının büyük darbe alması, Daenerys’in kararlarında bir değişiklik yaratabilir. Khalessi, intikam peşinde Cersei’i hedef göstererek, donanmanın rotasını çevirebilir.  Sırada kayıp yaşaması gereken taraf ise Lannister’lar gibi görünüyor.

Ortalık git gide kızışıyor ve Game of Thrones kadınların savaşına dönüşüyor.

 

İZLE
Nikolaj Coster-Waldau kamera arkası
İLGİLİ İÇERİKLER game of thrones
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası