GQ Bar kullanım kılavuzu

Hayalinizdeki ideal bar/restoran tanımının İstanbul'da bir karşılığı var artık. Henüz keşfetmediyseniz, yeni evinize dair bilmeniz gereken birkaç not...

07 Mart 2013

GQ Bar kullanım kılavuzu

Bond filminden fırlama bir bar düzeni, loş ışıklar, maskülen tonlar, gurme tatlar, flörtöz havalar... Etiler'de, Nispetiye Caddesi'nde açılan GQ Bar, laboratuvardan hallice moleküler barıyla, mutfağından yükselen orijinal kokularla, sıcak kulüp saatiyle şehirde eksikliğini hissettiğiniz tüm tatları ve ambiyansı barındırıyor.

Yemek öncesi

Denenmesi gereken en ideal kokteyl Heritage. İştah açıcı niyetine, mümkünse bir-iki kadehi geçmeyecek şekilde.

Yemek sonrası

Biraz hareketlenmek için denemeniz gereken içki Black Jack. Viskisi, şampanyası bol; hem sert, hem lezzetli bir kokteyl.

Bar mönüsünde yok ama...

Barmen Murat’tan mojito’yu moleküler formatta hazırlamasını isteyin. Bildiğiniz mojito’dan farkı içinde nane havyarı olması, kuru buzla servis edilmesi, dumanı üstündeyken yudum yudum içilmesi.

Tek başınıza barda takılacaksanız

Barmenden GQ kokteylini hazırlamasını isteyin. Beluga Gold votka içinde kahve havyarı, yanında bir shot bardağında trüf çikolata ve diğer shot bardağında da fındık havyarı ve ginseng karışımıyla, görebileceğiniz en zarif kristal viski bardağında servis ediliyor. Hem gözünüz, hem karnınız doysun. Barda tek başına oturan Bond sahnesi için en iyi rol arkadaşınız.

İş çıkışı uğrayacaksanız

Girişte, camekan bölümündeki barda takılın. Fonda I Belong to You’nun, Eye of the Tiger’ın en soft, en dingin hali çalarken, serinletsin/sakinleştirsin diye The Royal içkisini yudumlayın. Hafif hafif, yavaş yavaş. Yan etkileri arasında, eve gitmekten vazgeçmek, içerideki yemek masalarından birini gözünüze kestirip geceyi yemekle uzatmak olabilir.

Yemek saati bir içkilik uğrayacaksanız

Yemek bölümündeki geniş ve uzun bara kurulun. Önce barmenin önerisine kulak verin ve “Favorim” dediği The Berry kokteylinden isteyin. Sonra da bizim önerimize kulak verin. Bir içki için uğramak diye bir şey yoktur!


Kulüp saatinde

Giriş katında, orta alandaki masalar modüler. Saatler ilerledikçe bu masalar bar standına dönüşüyor, tepedeki dev avizenin rengi ve boyutu değişiyor, bir anda kulüp havası esmeye başlıyor.

Özel gecelerde oturmanız gereken masa

Rezervasyonu, VIP bölüm olarak konumlanmış üst katın loca masalarından yaptırın. 6-8 kişilik, dört farklı yuvarlak bölüm mevcut. Mekanın ruhundan kopmadan, diğer masalardan izole bir gece geçirmenin en kestirme yolu.

Etkilemek için

Servis sorumlusundan iki kişilik özel içki sunumu hazırlamasını isteyin. İçkileriniz özel imalat bakır tepside, bir shaker ve iki kokteyl bardağından oluşan bir set halinde, içindeki kuru buzun etkisiyle üstü dumanlı gelecek. Size düşen görev, garnitürünü ekleyerek son halini verdiğiniz içkiyi sevgilinize ellerinizle servis etmek.

Etkilenmek için

Sufle. Bildiğiniz gibi değil. Daha önce tattıklarınız gibi hiç değil.

Mutlaka deneyin

Keçi peynirli kıtır ekmekle servis edilen enginar çorbasını, başlangıçlardan orkinos tartarıyla karides ve ıstakozlu çıtır böreği, ana yemek olarak da Asya baharatlarıyla marine edilmiş ördek budu konfitini...

“Denizden babam çıksa"cıysanız

Denemeniz gereken iki tattan biri, közde patlıcan, sotelenmiş Ege otları ve kekik yağıyla servis edilen ızgara Cunda ahtapotu. Diğeriyse haşlanmış patates, ılık roka ve limonlu kapari sosuyla tamamlanmış bütün kemiğinde ızgara Ege dil balığı.

Sipariş verirken aklınızda bulunsun

Glutensiz ve kepekli makarna çeşitleri de mevcut.

İki şık detay

1. İki kat arasındaki bölüme, dev avizeyi çerçeveleyecek şekilde mekanın orta yerine yerleştirilmiş ekranlara dikkatli bakın; her an derginiz GQ Türkiye’den detay kareler gözünüze çarpabilir.
2. Dekor niyetine kav, tasarım obje niyetine şarap şişeleri gözden kaçmasın. DJ kabininin arkasında kalan kav, boylu boyuna, ikinci kata kadar yükseliyor.

Dresscode: GQ Şıklığı

Dev kristal avizesi, kalın kadife perdeleri ve loş aydınlatmasıyla burası şehrin en şık, en havalı bar/restoranı. Ne fazla spor, ne fazla kasıntı; her ikisini de dozunda barındıran tarz en ideali. Sporu tercih edecekseniz bile ceketten, en şık aksesuarınız saatten ve o en sevdiğiniz slim fit gömlekten şaşmayın.

Haber GQ Türkiye Mart sayısı ve iPad edisyonunda


Glastonbury İle Bütünleşen İkonik Performanslar

POPÜLER | Glastonbury İle Bütünleşen İkonik Performanslar

Sizin İçin Sırada Hangi Dizi Var?

POPÜLER | Sizin İçin Sırada Hangi Dizi Var?

Kullandığınız Ürünlerin Vegan Olması Tek Başına Yeterli Mi?

POPÜLER | Kullandığınız Ürünlerin Vegan Olması Tek Başına Yeterli Mi?

İngiltere'nin Yeni Efendisi: Liverpool

POPÜLER | İngiltere'nin Yeni Efendisi: Liverpool

Öteki Dünya Dizileri

POPÜLER | Öteki Dünya Dizileri

Bu Yaz Evinizde Bar Kurmanız İçin Gerekenler

POPÜLER | Bu Yaz Evinizde Bar Kurmanız İçin Gerekenler

Daha Fazla Göster