İstanbul yeni alternatif festivaline kavuşuyor

2007 ve 2008 yıllarında Helldorado, Kultur Shock, Devotchka ve The Gutter Twins konserlerini düzenleyen Radyo Eksen, bu kez bir festival için kolları sıvadı.

30 Ağustos 2012

İstanbul yeni alternatif festivaline kavuşuyor

İstanbul, 15 Eylül 2012 Cumartesi günü Eksen on Fair ile Maçka Küçükçiftlik Park’ta yeni bir festivalle tanışıyor. 2010 NME en iyi yeni grup ödülünün sahibi, 2012 Londra Olimpiyatları Kapanış Seramonisi’nde efsane topluluk Blur’le beraber sahne alacak Bombay Bicycle Club; 40 yıllık kariyerlerinde 23 top 40 single’ı ve 17 top 40 albümü bulunan The Stranglers ve 90’lı yılların en önemli indie rock gruplarından Space'in sahne alacağı festival bağımsız müzik tutkunları için biçilmiş kaftan.

Festival DJ setleri ile de iddialı; Radyo Eksen DJ'lerinin yanı sıra Belle & Sebastian Dj Set, Babyshambles-Libertines ortaklığı olan London Guns ve daha fazlası tüm gün sürecek etkinlikte dinlenebilecek.

Eksen On Fair’de iyi müziğin yanı sıra, bit pazarında dövmeci, giysici, kitapçı, plakçı da bulunacak.


Bombay Bicycle Club
2012 Olimpiyatları’nın kapanışında, Britpop efsanesi Blur’den önce sahne alacak Bombay Bicycle Club, 15 yaşından beri birlikte müzik yapan 4 Londralı genç tarafından kuruldu. İlk albümleri; Arctic Monkeys, Editors ve Adele gibi isimlerin prodüktörlüğünü de üstlenen Jim Abiss tarafından yapılan Bombay Bicycle Club, 2010 yılında NME ödüllerinde en iyi grup ünvanını aldı. Topluluk, mükemmel olarak nitelendirilen sahne performansları ve 2011 çıkışlı son stüdyo albümleri “A Different Kind Of Fix” ile tüm dünyada büyük başarı yakaladı.

The Stranglers
Punk rock sound'unun en uzun soluklu grubu The Stranglers, 1970’lerin ilk yıllarında The Guildford Stranglers adıyla kuruldu. Punk müziğin tüm evrelerine tanıklık eden The Stranglers kimi zaman The Doors’u, kimi zaman Television’u andıran müzikleri ile kendi kimliklerini oluşturdu. “Golden Brown” gibi efsaneleşmiş bir klasiğe imza atan topluluk kendisinden sonra gelen bir çok genç yeteneğe de ilham kaynağı olmuştur.

Space
Müziklerinde Tarantino filmlerinden ve Loony Tunes çizgi karakterlerinden ilham aldıklarını ifade eden Space, 60’larda Amerika’yı esir alan İngiliz topluluk The Kinks ve The Who gibi isimlerden etkiler taşıyor. 4 albüm yayınlayan ve 90’ların önemli indie rock isimlerinden biri olan Space, “Begin Again” ve “Neighbourhood” parçaları ile Radyo Eksen’de de en çok istek alan gruplardan biri.

Belle & Sebastian Dj Set - (İSKOÇYA)
Ünlü İskoç topluluk Belle & Sebastian, bir üniversite projesi olarak kurulmuş, kazandığı birçok prestijli adaylığa 1999 yılında aldığı “Best Newcomer British Award” ödülünü de eklemiştir. Grubun resmi DJ’i de olan kurucularından klavyeci Chris Geddes, davulcu Richard Colburn ile 60’lar ve elektro arasında geçişler yaparak Benicassim ve ATP gibi festivallerde sahne almıştır.

London Guns - (UK)
London Guns iki indie devini bir araya getiriyor. The Libertines davulcusu Gary Powell, Babyshambles davulcusu Adam Ficek’le güçlerini birleştirme kararı alıp DJ setinin başına geçiyor. Bu birlikten kuvvet doğuyor. Eski dans hitleri, indie ve elektro setlerle birlikte yeniden doğuyor.

Neyse – (TR)
Selim Kırılmaz (vokal, bas gitar), Deniz Ünlü (davul) ve Melih Balta (gitar, geri vokal) birlikteliğinden oluşan Neyse’nin grupla aynı ismi taşıyan ilk albümleri Ekim 2011’de Babajim Records tarafından yayımlandı. Birbirlerine bıraktıkları hareket alanlarından söz hakkına kadar ekip ruhu taşıyan ve hayatı paylaşan üç yakın arkadaştan oluşan Neyse, tavizsiz bir sertlikle örülmüş kibar melodileriyle sadece insana güven veren sağlam bir sound topluluğu değil, aynı zamanda ciddiye alınması gereken bir söz-beste topluluğu. Grubun müziğinin sağlam tınısına, ihtiras taşımayan, adaletsizliğe, eşitsizliğe, haksızlığa karşı duyulan bir hırs eşlik ediyor; şarkılarında, ciddi bir modern tüketim toplumu ve yabancılaşma eleştirisi kulağa çarpıyor.


‘’Pandemmys’e Hoş Geldiniz’’

POPÜLER | ‘’Pandemmys’e Hoş Geldiniz’’

72. Primetime Emmy Ödülleri Kazananları & Göz Ardı Edilenleri

POPÜLER | 72. Primetime Emmy Ödülleri Kazananları & Göz Ardı Edilenleri

Bir Başka Değişim Filmi: The Rhythm Section

POPÜLER | Bir Başka Değişim Filmi: The Rhythm Section

Ne Seninle Ne de Sensiz: Sosyal Medya

POPÜLER | Ne Seninle Ne de Sensiz: Sosyal Medya

HYPE: Yeni Bir GQ Türkiye Deneyimi

POPÜLER | HYPE: Yeni Bir GQ Türkiye Deneyimi

Sizin İçin Stalkladık: Elizabeth Debicki

POPÜLER | Sizin İçin Stalkladık: Elizabeth Debicki

Daha Fazla Göster