Joaquin Phoenix ve Joker Geri Dönüyor
Popüler

Joaquin Phoenix ve Joker Geri Dönüyor

Todd Phillips, Joaquin Phoenix'in yeni Joker filminin senaryosunu okurken bir fotoğrafını paylaştı. Sonunda nihayet, Joker geri dönüyor. İşte filme dair yayın yılından içeriğine kadar açıklanan bilgiler ışığında bir beyin fırtınası.

Akademi Ödüllü Joaquin Phoenix filminin devamı geliyor ve hayır, Her 2: The Software Update değil. 7 Haziran'da Instagram'da yayınlanan bir gönderide yönetmen Todd Phillips, Joker 2: Folie à Deux'un yapım aşamasında olduğunu ve senaryonun Phillips ve Scott Silver tarafından kaleme alındığını doğruladı.

Filmin alt başlığı, aynı sanrının birbirine çok yakın birçok kişi tarafından paylaşıldığı bir durumu tanımlayan, artık daha yaygın olarak "paylaşılan psikotik bozukluk" olarak adlandırılan psikiyatrik bir ifade. Başlık nedeniyle, insanlar filmin Batman'i sahneye çıkarabileceğini ve ilk filmde sunulan karakterlerle birlikte, Thomas Wayne'i bir baba olarak paylaşan üvey kardeşler oldukları fikrine odaklanabileceğini düşünüyorlar. Eylül 2019'da Phillips'in, Robert Pattinson’lı Batman ve Phoenix’li Joker'iyle birlikte bir filmde görünmesi fikrini reddettiğini belirtmekte fayda var, ancak bu her iki film de devasa hit olmadan önceydi. Bazıları da, başlığın Joker paramour ve hayranların en sevdiği karakterlerden Harley Quinn'e atıfta bulunabileceğini öne sürüyor.

Joker film eleştirmenlerini kutuplaştırsa da başarısı abartılamaz. Tipik çizgi roman filmlerinin günümüzdeki maliyetinin yarısından daha az bir bütçeyle dünya çapında 1 milyar doların üzerinde gelir elde etti ve Phoenix'in En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandığı 11 Oscar adaylığı kazandı. Phoenix ayrıca Jessica Chastain ve çizgi roman filmlerine şüpheyle yaklaşan Ridley Scott'ın beğenisini kazanırken, Michael Mann, Phillips'e ve yapımın arkasındaki yaratıcı ekibe muazzam bir mektup yazmıştı.

Joker'in devam filmi fikri 2019'un sonundan beri konuşuluyor. O Kasım ayında Phillips Indiewire'a bir röportaj vermişti ve Phoenix ile birlikte "devam filmi yazmamız için bir sözleşme bile yok" demişti. İlkini çekmeye başladığımız ilk günlerden beri bir devam filminin nasıl görünebileceği hakkında konuşuyorduk. Phillips ayrıca başlangıçta Warner Bros.'a karakter odaklı yapımlardan oluşan bir “çatı markasıyla“ yapmak için geldiğini, ancak stüdyonun bir tanesiyle başlamalarını önererek karşı çıktığını söyledi.

(Ancak devam filminin haberi, Mayıs 2021'de The Hollywood Reporter tarafından biraz şaşırtıcı bir şekilde doğrulandı. Hollywood avukatlarıyla ilgili bir hikaye, Warren Dern'in müvekkili Todd Phillips'in "bir sonraki Joker'i birlikte yazmak için bir anlaşma yaptığı" cümlesini içeriyordu.)

Bir çıkış tarihi belirlenmedi, ancak Joker 2: Folie à Deux'un 2024'ten önce çıkması pek olası değil. Yine de, bu muhtemelen onu bir Pattinson Batman devam filminin önüne koyuyor - yapımcı Dylan Clark bir sonraki Batman filminin beş yıldan önce çıkmayacağını söylemişti. 

 

İZLE
Kara mı Kara Komik mi Komik?
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası