Nasıl yani, sonunda Lady Stoneheart geliyor mu?

George R.R. Martin’in gözbebeğini yeni sezonda görebilme ihtimali bile güzel.

17 Nisan 2018

Nasıl yani, sonunda Lady Stoneheart geliyor mu?

Game of Thrones televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en büyük prodüksiyonu. Kesin bir yargı olarak bunu söyleyebiliriz ve itiraz eden olacağını sanmıyorum. En iyi dizisi demiyorum bakın, orası son derece göreceli bir alan ancak niteliğinden değil niceliğinden bahsedersek, dünyanın farklı kıtalarında, onlarca şehirde ve binlerce kişilik ekiplerle 2011’den beri hayatımızda olan bu dizi, tüm hikayesini kenara bırakınca bile saygıyı hak ediyor.

Fakat tabii ki hikayesini kenara bırakmıyoruz.

Diziyi izlemeden ya da dizi yayındayken George R.R. Martin’in evrenini en ince detayına kadar öğrenmek isteyen birçok kişi, A Song of Ice and Fire kitap serisini okumaya koyuldu ve biz şimdi bir yandan son sezon olacak 8. sezonu beklerken (ki GoT tarihinin en büyük savaş sahnesinin çekiminin tamamlandığını duyurmuştuk, kaçırdıysanız sizi buraya alalım (https://gq.com.tr/populer/gelmis-gecmis-en-devasa-game-of-thrones-savasi-tamamlandi) ) diğer yandan da George bey, serinin son kitabı The Winds of Winter’ı yazıyor.

Özellikle kitabın hayranlarının tutkulu olduğu bir karakter var: Lady Stoneheart. Namıdiğer “Zombi Catelyn Stark”. Kitaplarda Catelyn, Freyler tarafından öldürüldükten sonra Beric Dondarrion tarafından hayata döndürülüyor ve Lady Stoneheart olarak, adına yaraşır biçimde kalpsiz ve gaddar şekilde Sancaksız Kardeşlik’in başına geçiyor. Ancak ne yazık ki biz bunları dizide görmedik.

George R.R. Martin, geçen sene Time’a verdiği bir demeçte tam da bu konuya değiniyor:

“Bazı noktalarda David ve Dan ile hikayenin hangi istikamette gitmesi gerektiği konusunda tartışıyoruz. Ben daima kitaplara sadık kalınması taraftarıyken onlar genelde değişiklik yanlısı oluyorlar. Bence bu değişikliklerden en önemlisi CatelynStark’ı Lady Stoneheart olarak olarak göstermemekti.”

Buna ek olarak yakın tarihte verdiği bir röportajda ise “Lady Stoneheart’ın son kitapta ana karakterlerden biri olduğunu” söyleyen yazar, bir anlamda dizinin son sezonu için de bizlere ipucu veriyor. Biliyoruz ki dizinin yaratıcıları David Benioff ve Dan Weiss’ın ellerindeki kitap stoku tükendi ve son kitap onlar için temel kaynak olacak. Bu noktada bize de, Lady Stoneheart’ı ekranda görme şansımızı düşünerek ayları geçirmek kalıyor.


Beyonce ve Donald Glover, The Lion King için Düet Yaptı

POPÜLER | Beyonce ve Donald Glover, The Lion King için Düet Yaptı

Netflix'te İzleyebileceğiniz 30 Belgesel

POPÜLER | Netflix'te İzleyebileceğiniz 30 Belgesel

Stranger Things Son Fragmanıyla Karşımızda

POPÜLER | Stranger Things Son Fragmanıyla Karşımızda

Hector Bellerin Louis Vuitton'la Moda Sahasında

POPÜLER | Hector Bellerin Louis Vuitton'la Moda Sahasında

Yeni Casusumuz Michael Fassbender

POPÜLER | Yeni Casusumuz Michael Fassbender

Amazon’un Süper Kahraman Dizisi The Boys’dan Yeni Fragman

POPÜLER | Amazon’un Süper Kahraman Dizisi The Boys’dan Yeni Fragman

Daha Fazla Göster