Oscarlar sahiplerini buldu
Popüler

Oscarlar sahiplerini buldu

Beyaz perdeye dair tüm ödül törenlerinin favorisi Argo Oscar'dan da zaferle ayrıldı. İşte gecenin tüm kazananları ve en şıkları...

Altın Küreler, People's Choice, BAFTA ve bilumum sendika ödüllerinin ardından beklenen gece Los Angeles'taki Dolby Theater’da gerçekleşti. Seth MacFarlane'in sunuculuğunu yaptığı 85. Oscar Ödülleri'nin galibi tam da habercisi olarak duyurulan törenlerin işaret ettiği üzere Argo oldu.

Argo'nun En İyi Film seçildiğini Beyaz Saray'dan Los Angeles'a bağlanan Michelle Obama açıkladı. Film, En İyi Uyarlama Senaryo ve En İyi Kurgu ödüllerini de kazandı.

En İyi Yönetmen ödülünü Life of Pi ile Ang Lee alırken, En İyi Kadın Oyuncu Amerika'nın sevgilisi Jennifer Lawrence, En İyi Erkek Oyuncu da Daniel Day-Lewis seçildi. Day-Lewis bu ödülle birlikte üç kez Oscar alan ilk erkek oyuncu unvanını da kazandı.
Amour 'Yabancı Film' ile yetindi
Haneke'nin 5 dalda aday Amour'u geceden sadece Yabancı Film Oscar'ı ile ayrıldı. Gecede En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar'ı Django Unchained'deki performansı ile Christoph Waltz'a, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar'ı da Les Misérables'deki rolüyle Anne Hathaway'e gitti.

GQ ekibi Oscar tahminlerinin dörtte üçünde isabet sağlarken GQ okurları da En İyi Oyuncu kategorilerinin galiplerini doğru tahmin etti.

Adaylar ve kazananların dışında aralarında Charlize Theron, Nicole Kidman, Halle Berry, Amy Adams, Chris Evans, Joseph Gordon-Lewitt, Channing Tatum gibi onlarca ünlü yıldız da hem kırmızı halıyı hem geceyi renklendirdi. 

İşte gecenin kazananları ve en şıkları

En İyi Film: Argo

En İyi Yönetmen: Ang Lee (Life Of Pi)

En İyi Erkek Oyuncu: Daniel Day-Lewis (Lincoln)

En İyi Kadın Oyuncu: Jennifer Lawrence (Silver Linings Playbook)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Christoph Waltz (Django Unchained)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Anne Hathaway (Les Misérables)

En İyi Uyarlama Senaryo: Argo (Chris Terrio)

En İyi Orijinal Senaryo: Django Unchained (Quentin Tarantino)

En İyi Yabancı Film: Amour

En İyi Görüntü Yönetimi: Life of Pi (Claudio Miranda)

En İyi Sanat Yönetimi: Lincoln

En İyi Animasyon: Brave

En İyi Belgesel: Searching for Sugar Man

En İyi Animasyon (Kısa Metraj): Paperman

En İyi Belgesel (Kısa Metraj): Inocente

En İyi Kısa Film: Curfew

En İyi Müzik: Life of Pi (Mychael Danna)

En İyi Şarkı: 'Skyfall' (Adele, Skyfall)

En İyi Görsel Efekt: Life of Pi

En İyi Kurgu: Argo

En İyi Ses Miksajı: Les Misérables

En İyi Ses Kurgusu: Zero Dark Thirty - Skyfall

En iyi Makyaj: Les Misérables

En İyi Kostüm: Anna Karenina

Ve En Kötüler: Razzies

Her yıl olduğu gibi Oscar Ödülleri'nden bir gece önce düzenlenen Razzies (Altın Ahududu) Ödülleri ile Hollywood’un en kötüleri de layıklarını buldu. Bütün dallarda 33'üncü Razzies'e aday olmayı başaran Alacakaranlık serisinin son filmi Twilight: Breaking Dawn - Part 2 yedi dalda En Kötü seçildi.

Stewart ve Twilight tüm 'kötü'leri süpürdü

Kadın başrol Kristen Stewart En Kötü Kadın Oyuncu ödülünü kimseye bırakmazken, yapım En Kötü Film, En Kötü Oyuncu Çift (Taylor Lauther- Mackenzie Foy), En Kötü Kurgu, En Kötü Yönetmen, En Kötü Seri dallarında da rakip tanımadı.


Rihanna sürprizi

Adam Sandler'in That’s My Boy (Babasının oğlu) filmindeki performansı ile En Kötü Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldüğü törende şarkıcı Rihanna da Battleship filmindeki performansıyla En Kötü Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

İZLE
Spot Işıkları Kuliste: Chris Appleton
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası