Raf Simons'un 2001 Riot! Riot! Riot! Defilesi Ne Anlatıyor?
Popüler

Raf Simons'un 2001 Riot! Riot! Riot! Defilesi Ne Anlatıyor?

Raf Simons’un moda dünyasına etki eden defilelerinden biri olarak kabul edilen 2001 Sonbahar/Kış Riot! Riot! Riot! defilesinin tamamını ilk defa online olarak izleyebilirsiniz.

Moda dünyasına yön veren defilelere imza atmak söz konusu olduğunda, Raf Simons’u hiç tereddüt etmeden Rei Kawakubo, Martin Margiela ve Rick Owens gibi isimlerin yanına ekleyebiliriz. ‘İsyankar’ olmanın henüz bu kadar popüler olmadığı zamanlarda, tasarıma verdiği bir senelik aranın ardından 2001 yılında moda dünyasına Riot! Riot! Riot! defilesiyle geri dönen Simons, dönemin baskın dar kesimli kıyafetlerinin yerine oversized bomber ceketleri ve dağınık kapüşonluları tercih etmekten pek de çekinmemişti. 

Belçika doğumlu tasarımcı kendi deyimiyle jenerasyonlar arasındaki diyaloğa odaklanıyor ve belki de bu yüzden hala modern erkek giyiminde sıklıkla Simons’ın izlerine rastlıyoruz. Belki de zaman içinde Kanye WestDemna Gvasalia ve Virgil Abloh gibi isimler Raf Simons’un erkek giyimi için daha özgür bir alan yarattığı moda dünyasında kendilerine yer bulabildiler. 

 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası