Saint Laurent Prezervatifleri Geliyor!
Popüler

Saint Laurent Prezervatifleri Geliyor!

Lüks prezervatifler yüksek moda dünyası için bir yenilik değil. Off-White, Vetements ve Alexander Wang gibi markalar daha önce çıkarmıştı fakat Saint Laurent için bir ilk!

Yüksek modanın sınırları yok. Bunu her sezon bir kez daha görüyoruz. Bu dünyada hayatımızı değiştirecek buluşlar icaat edilmiyor ama farkındalık yaratmak, ses getirmek adına yaratıcılığın gücü sonuna kadar kullanılıyor. Kadın-erkek eşitliğinden LGTB haklarına, akışkan cinsiyetten özgür ifadeye moda dünyası son dönemde hiç olmadığı kadar yüksek sesli. Mesela beden özgürlüğü veya cinsellik konusunda farkındalık olarak yorumlayabileceğimiz ünlü model ve sanatçı David Alexander Flinn'in en nü haliyle yer aldığı son Saint Laurent kampanyası. Aslında Fransız modaevinin ürettiği prezervatifleri için hazırlansa da kurgusu ve verdiği mesaj aracılığıyla bir özgürleşmenin sembolü. Zira ilk kez bir prezervatif kampanyasında bir erkeği bu kadar çıplak ve bedeniyle barışık bir biçimde görüyoruz. 

Saint Lauret

Fotoğraf: Saint Laurent

Farkındalık mesajlarının yanı sıra bu projenin sanatsal ve ticari yanları da var elbette. Bu prezervatiflerin yok satacağına ne şüphe! Ancak Saint Laurent prezervatiflerine sahip olabilmek için Fransız modaevinin Paris'teki yeni konsept mağazası Rive Droite'a uğramanız gerekiyor. 

Meraklısına not: Prezervatiflerin tanesi 2 Euro.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası