Super Bowl'un The Weeknd Partisi

ABD’de her yıl dünyanın durduğu gün Super Bowl’da bu yıl devre arasında The Weeknd sahnedeydi. Amerikan Futbol Ligi’nin (NFL) final maçındansa daha çok konuşulan devre arası şovlarında gözler bandajlarını yeni çıkaran The Weeknd'deydi.

08 Şubat 2021

Super Bowl'un The Weeknd Partisi

Bu sene hasret kaldığımız bir kalabalık ve konser havası gördük Super Bowl’da. Geçtiğimiz senelerde 100 binden az seyircisi bulunmayan final maçı bu sene pandemi yüzünden 7 bini sağlık çalışanı olmak üzere 25 binle kısıtlı kaldı. Devre arası gösterilerde 1991’den beri dönemin en çok konuşulan yıldızlarını ağırlayan stadyumun konuğu Super Bowl tarihinde sahneye çıkan ilk Kanadalı olarak da tarihe geçen The Weeknd oldu.

The Weeknd’in cebinden 7 milyon dolar harcadığı sahne performansına bir yerinden sonra karşımıza yüzlerce The Weeknd çıktı ve hepsinin yüzünde bandaj vardı. Amerikan Müzik Ödülleri’nde de yüzünde bandaj ve morluklarla çıkarak şarkı söylemişti. Estetik ameliyattan çıkmış görüntüsü veren makyajın nedeni sorulduğunda Hollywood ünlülerinin insanları memnun etmek ve onaylanmak için var olan absürt kültürü eleştirdiğini belirtmişti. Bu yılın başında Instagram’a koyduğu gönderide ve Save Your Tears şarkı klibinde ünlü şarkıcıyı bandajları çıkarılmış ve yüzündeki morlukları gitmiş bir şekilde, oldukça şiş ve estetikli makyajıyla gördük. Bu döneminde adeta üniforması haline gelen kombini içinse birtakım özel ayarlamalar yapılmıştı.


Givenchy Couture ceket, moda evinin kreatif direkötür Matthew Williams imzalı. 4 nakışçının 250 saat süren el işçiliği ile yakut renkli kristaller işlenerek. Performansı sırasında Weekend, geçmiş performanslarını anımsatan kırmızı ceketler, eldivenler ve bandajlar giymiş büyük bir dans grubu ile sahayı paylaştı.

9 kere Grammy kazanan artist büyük hitleri Starboy'dan Can't Feel My Face'e 10 şarkı söyledi. 

 

the weeknd

Her sene milyonlarca dolara mal olan Super Bowl'un devre arası performanslarında sahne alan şarkıcılar, NFL tarafından bir ücret almıyor. Katy Perry’nin rekor kırdığı 2016’daki performansını 120 milyondan fazla kişi izlemişti. Şarkıcılara para vermektense NFL, sahne giderlerini karşıladıklarını söylüyor.  

2020’de COVID-19 pandemisinin ortaya çıkmasıyla The Weeknd olarak bilinen Abel’in üstünde büyük bir baskı vardı. Yıllardır Lady Gaga, Beyoncé, ve Michael Jackson gibi birçok efsanevi sanatçının yer aldığı performans, bu sene kendi döneminde salgının olduğu bir zamana denk geldi. Diğer isimlerin aksine sahne şovunun nasıl olacağına dair soru işaretleri de vardı çünkü diğer isimler gibi kendisini dans ederken şarkı söyleyerek görmedik. Tüm bu şüphelere rağmen pandemi döneminde ne kadar olabilirse o kadar güzel bir işe imza attığını söyleyebiliriz. 2019 sonunda çıkardığı ve dünyada 43 hafta boyunca ilk 10 şarkıda yer alan Blinding Lights şarkısı için Grammy’e aday gösterilmemesi çok konuşulmuştu. Abel, Super Bowl ile Grammy’nin intikamını almış görünüyor.  

the weeknd


NFT'deki En İlginç Satışlar (Şimdilik)

POPÜLER | NFT'deki En İlginç Satışlar (Şimdilik)

Drake'in Biricik Yeni Rolls Royce'u

POPÜLER | Drake'in Biricik Yeni Rolls Royce'u

David Beckham'ın Kutladığı Şık Bir Yaş Daha

STİL | David Beckham'ın Kutladığı Şık Bir Yaş Daha

11 Yıl Sonra Inter Nasıl Şampiyon Oldu?

POPÜLER | 11 Yıl Sonra Inter Nasıl Şampiyon Oldu?

EURO 2020’ye Doğru: B Grubu İncelemesi

POPÜLER | EURO 2020’ye Doğru: B Grubu İncelemesi

10 Zaman Döngüsü Filmi

POPÜLER | 10 Zaman Döngüsü Filmi

Daha Fazla Göster