Yeni Film: The Hater

Siber zorbalığın çirkin yüzü The Hater ile karşında.

31 Temmuz 2020

Yeni Film: The Hater

Fotoğraf: Netflix

 

Oscar kırmızı halısından tanıdığım yönetmen Jan Komasa’nın yeni filmi The Hater 30 Temmuz'da yayınlandı. Başrolde yer alan Maciej Musialowski için ilk izlenimim 'ortalama bir genç oyuncu' performansı sergileyeceği olmuştu ama filmin girdabına kapıldıkça ‘poker face’ performansı izlediğimi anladım. Sosyal medya kullanan sıradan bir insanın hayatına hitap eden birçok sahne barındırdığı için 2020 yılına hitap ettiğini söyleyebilirim. 

Filmin ana karakteri: Hukuk fakültesinden intihal sebebiyle atılan hırslı bir genç, Tomazs Giemza. Sahip olduğu üstün sosyal medya yetenekleri sayesinde girdiği bir PR ajansında yaptığı karalama kampanyalarıyla deyim yerindeyse kendini buluyor. Bot hesaplar, algı yönetimi, başarılı giden kariyerlere çamur atmalar derken sosyal medyanın kirli yüzünü acı bir şekilde izlettiriyor. Sosyal medyanın nasıl bir güce sahip olduğunun belli ki farkında değil, olaylar freni patlamış kamyon gibi sarpa sarıyor. 

Tüylerimi diken diken eden The Hater hakkında son olarak birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum. Filmi kalabalık bol çerezli arkadaş ortamları yerine yalnız ve sessiz bir ortamda izlemen girdaba daha iyi kapılmanı sağlayabilir. Uzun filmleri izlemeyi tercih etmiyorsan The Hater’ın iyi bir istisna olabileceğini düşünüyorum. Şimdiden iyi seyirler!

 


NFT'deki En İlginç Satışlar (Şimdilik)

POPÜLER | NFT'deki En İlginç Satışlar (Şimdilik)

Drake'in Biricik Yeni Rolls Royce'u

POPÜLER | Drake'in Biricik Yeni Rolls Royce'u

David Beckham'ın Kutladığı Şık Bir Yaş Daha

STİL | David Beckham'ın Kutladığı Şık Bir Yaş Daha

11 Yıl Sonra Inter Nasıl Şampiyon Oldu?

POPÜLER | 11 Yıl Sonra Inter Nasıl Şampiyon Oldu?

EURO 2020’ye Doğru: B Grubu İncelemesi

POPÜLER | EURO 2020’ye Doğru: B Grubu İncelemesi

10 Zaman Döngüsü Filmi

POPÜLER | 10 Zaman Döngüsü Filmi

Daha Fazla Göster