Yeni Film: The Hater
Popüler

Yeni Film: The Hater

Siber zorbalığın çirkin yüzü The Hater ile karşında.

Fotoğraf: Netflix

 

Oscar kırmızı halısından tanıdığım yönetmen Jan Komasa’nın yeni filmi The Hater 30 Temmuz'da yayınlandı. Başrolde yer alan Maciej Musialowski için ilk izlenimim 'ortalama bir genç oyuncu' performansı sergileyeceği olmuştu ama filmin girdabına kapıldıkça ‘poker face’ performansı izlediğimi anladım. Sosyal medya kullanan sıradan bir insanın hayatına hitap eden birçok sahne barındırdığı için 2020 yılına hitap ettiğini söyleyebilirim. 

Filmin ana karakteri: Hukuk fakültesinden intihal sebebiyle atılan hırslı bir genç, Tomazs Giemza. Sahip olduğu üstün sosyal medya yetenekleri sayesinde girdiği bir PR ajansında yaptığı karalama kampanyalarıyla deyim yerindeyse kendini buluyor. Bot hesaplar, algı yönetimi, başarılı giden kariyerlere çamur atmalar derken sosyal medyanın kirli yüzünü acı bir şekilde izlettiriyor. Sosyal medyanın nasıl bir güce sahip olduğunun belli ki farkında değil, olaylar freni patlamış kamyon gibi sarpa sarıyor. 

Tüylerimi diken diken eden The Hater hakkında son olarak birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum. Filmi kalabalık bol çerezli arkadaş ortamları yerine yalnız ve sessiz bir ortamda izlemen girdaba daha iyi kapılmanı sağlayabilir. Uzun filmleri izlemeyi tercih etmiyorsan The Hater’ın iyi bir istisna olabileceğini düşünüyorum. Şimdiden iyi seyirler!

 

İZLE
UYSALLAR GQ HYPE'TA
İLGİLİ İÇERİKLER Film netflix sosyal medya
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası