Yeni Film: The Hater

Siber zorbalığın çirkin yüzü The Hater ile karşında.

31 Temmuz 2020

Yeni Film: The Hater

Fotoğraf: Netflix

 

Oscar kırmızı halısından tanıdığım yönetmen Jan Komasa’nın yeni filmi The Hater 30 Temmuz'da yayınlandı. Başrolde yer alan Maciej Musialowski için ilk izlenimim 'ortalama bir genç oyuncu' performansı sergileyeceği olmuştu ama filmin girdabına kapıldıkça ‘poker face’ performansı izlediğimi anladım. Sosyal medya kullanan sıradan bir insanın hayatına hitap eden birçok sahne barındırdığı için 2020 yılına hitap ettiğini söyleyebilirim. 

Filmin ana karakteri: Hukuk fakültesinden intihal sebebiyle atılan hırslı bir genç, Tomazs Giemza. Sahip olduğu üstün sosyal medya yetenekleri sayesinde girdiği bir PR ajansında yaptığı karalama kampanyalarıyla deyim yerindeyse kendini buluyor. Bot hesaplar, algı yönetimi, başarılı giden kariyerlere çamur atmalar derken sosyal medyanın kirli yüzünü acı bir şekilde izlettiriyor. Sosyal medyanın nasıl bir güce sahip olduğunun belli ki farkında değil, olaylar freni patlamış kamyon gibi sarpa sarıyor. 

Tüylerimi diken diken eden The Hater hakkında son olarak birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum. Filmi kalabalık bol çerezli arkadaş ortamları yerine yalnız ve sessiz bir ortamda izlemen girdaba daha iyi kapılmanı sağlayabilir. Uzun filmleri izlemeyi tercih etmiyorsan The Hater’ın iyi bir istisna olabileceğini düşünüyorum. Şimdiden iyi seyirler!

 


GQ Türkiye Sayfalarında Dünden Bugüne Kerem Bürsin

POPÜLER | GQ Türkiye Sayfalarında Dünden Bugüne Kerem Bürsin

Uyumadan Önce Dinleyebileceğiniz 5 Podcast

POPÜLER | Uyumadan Önce Dinleyebileceğiniz 5 Podcast

Sizin İçin Stalkladık: Denis Shapovalov

POPÜLER | Sizin İçin Stalkladık: Denis Shapovalov

En İyi Distopik 5 Oyun

POPÜLER | En İyi Distopik 5 Oyun

Bedenden Mekana Akış: 5 Performans Sanatçısı

POPÜLER | Bedenden Mekana Akış: 5 Performans Sanatçısı

Mamut Art Project: Öne Çıkan 3 Sanatçıyla Konuştuk

POPÜLER | Mamut Art Project: Öne Çıkan 3 Sanatçıyla Konuştuk

Daha Fazla Göster