Yılın Komedi Oyuncusu: Ahmet Kural
Popüler

Yılın Komedi Oyuncusu: Ahmet Kural

Önce Çalgı Çengi ardından İşler Güçler. Son günlerin gözde komedyeni Ahmet Kural GQ'nun da favorisi.

13 Kasım'da Hasköy İplik Fabrikası'nda düzenlenecek Men of The Year Ödül Töreni'nde Yılın Komedi Oyuncusu ödülünü alacak isim Ahmet Kural olacak. Chivas sponsorluğundaki törende ödülünü almak üzere gecede hazır bulunacak olan Kural, Kanat Atkaya'nın yazısı ve Paolo Zerbini'nin fotoğraflarıyla bu ayki GQ Men of the Year özel sayısında:

Yaş 17 filan. Hayallerimizi, bilinçaltımızı televizyon âlemine inanarak açtığımız günler. Ferhan Şensoy döktürüyor Varsayalım İsmail’de. Şaşkın ve sevinçli olduğumuzu fark etmemiz yıllar alacak.

Zaman geçiyor, filmlerdeki gibi takvim yaprakları hızla dökülüyor; ya televizyon âlemi ya biz, veyahut ikimiz birden samimiyetimizi hızla kaybediyoruz.

Bir akşam, kentin uğultusunu kahkahalarımızla boğarken ve açıkçası kahkahalarımıza inanamazken, “Şşşler, üüüçler” diye sayıklarken buluyoruz kendimizi. Ahmet Kural ve söz arkadaşları, gönülden imzaladığımız yeni bir televizyon manifestosu uzattılar önümüze. GQ’nun ilk Yılın Adamı seçmelerinde toplu halde mutabık kaldığımız nadir isimlerdendi Ahmet Kural.

“Hem yakışıklı, hem komik” gibi evlerden ırak bir dilemma sarmışız bir de başına; hayatıyla ilgili bir hataya yol açmamak için “Tedbiren soruyorum” diyerek başlıyorum muhabbete, “Nereden gelirsin Ahmet Kural?”

“Babamın memuriyetinden dolayı göçebe bir hayat yaşadım. 11 senede 12 farklı okul gördüm. Üniversite yıllarımı Konya’da geçirdim, daha sonra İstanbul’da devam ettim. Bu durumun mesleğime olumlu yönde etki ettiğine inanıyorum çünkü farklı kültürler, farklı dokular ve farklı insanlar görmenin bir oyuncu için çok büyük avantaj olduğu aşikar. Oyunculuk eğitimimi Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor’s Studio bölümünde aldım. Lisede başladığım oyunculuk serüvenime profesyonel olarak 2006’da Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu’nda adım attım. Bu mesleğin, işin mutfağında öğrenildiğine inanıyorum. Mesleğin başında bir insan olarak ustalarla çalışmak avantajdı” şeklinde dökülüyor.

Röportajın devamı GQ Türkiye Kasım sayısında

İZLE
GQ Men of the Year 2023 Filmi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası