Yılın Spor Adamı: Fatih Terim

Futbolda başarının en iyi formüllerinden biridir Fatih Terim. Sonsuz bir kazanma arzusu, normalin üstünde bir zekayla birleşince ortaya çıkan sadece başarı da olmuyor aslında.

03 Kasım 2012

Yılın Spor Adamı: Fatih Terim


Sadece Galatasaray’ın değil Türk futbolunun son yıllarının da iz bırakan isimlerinden Fatih Terim de GQ’nun Chivas sponsurluğundaki Men of the Year ödüllerinde onurlandırılacak isimlerden biri oldu. Çokların adamı Terim, Fuat Akdağ’ın kaleminden portresi, GQ Moda Direktörü Güneş Güner Işık’ın moda editörlüğü ve Charles Richards’ın fotoğraflarıyla Kasım GQ’sunda:

Türk futbolunda başarının ötesinde bir şeyler yapan bir adam o. Adana’da başlayan futbolculuk hayatı, o zamanların koşullarına uygun bir Fatih Terim karizmasıyla anılır. Geleneklerine bağlı ve sert davranışları, yaşamı için koyduğu yüksek hedeflere doğru yol almasını sağlayacak bir tavırdır sanki. Sahip olduğu yetenek de Terim’e bu yolda büyük bir hız kazandırır ve 20 yaşında Galatasaraylı olmayı başarır. Evet, sadece Galatasaray’da futbolcu olmaz, gururla taşımakta olduğu “Galatasaraylı” kimliğini de elde eder.

Fatih Hoca’nın Galatasaray ve milli takımlardaki başarılarla dolu sporculuk yaşamı sadece top oynayarak geçmez. Her şeyi bilmek ister, hep öğrenmeye çalışır. Ta ki “Ben öğrenmem, öğretirim” deme gücünü ele edene kadar...

Bilginin en büyük güç olduğunu bilir Fatih Hoca. O büyük güç tutkusu öncelikle İstanbul’da ayakta kalmanın yollarını öğrenmesini sağlar. İnsan seçmeyi öğrenir, ekibini iyi kurar ve onları hep kollar. Modaya merak sarar, kravat bağlama stili gündem, içtiği puro moda olur. Rutinden uzak, yenilikçi tavrı ve sert sözleriyle istediği zaman gündeme gelmeyi başarır. Tabii bunda, başarılı erkeğin arkasındaki kadınlar grubundan Fulya Terim’in katkılarını da unutmamak gerek.

Yazının devamı GQ Türkiye Kasım sayısında


‘’Pandemmys’e Hoş Geldiniz’’

POPÜLER | ‘’Pandemmys’e Hoş Geldiniz’’

72. Primetime Emmy Ödülleri Kazananları & Göz Ardı Edilenleri

POPÜLER | 72. Primetime Emmy Ödülleri Kazananları & Göz Ardı Edilenleri

Bir Başka Değişim Filmi: The Rhythm Section

POPÜLER | Bir Başka Değişim Filmi: The Rhythm Section

Ne Seninle Ne de Sensiz: Sosyal Medya

POPÜLER | Ne Seninle Ne de Sensiz: Sosyal Medya

HYPE: Yeni Bir GQ Türkiye Deneyimi

POPÜLER | HYPE: Yeni Bir GQ Türkiye Deneyimi

Sizin İçin Stalkladık: Elizabeth Debicki

POPÜLER | Sizin İçin Stalkladık: Elizabeth Debicki

Daha Fazla Göster