Röportaj

H&M Kreatif Direktörü Ann-Sofie Johansson ile Buluştuk

H&M Kreatif Direktörü Ann-Sofie Johansson ile Giambattista Valli ve H&M işbirliğini konuştuk.

H&M

 Ann-Sofie Johansson ve Giambattista Valli (Fotoğraf: H&M)

 

H&M olarak Giambattista Valli ile ilk işbirliğiniz. Valli ile çalışmak nasıl bir duygu?

İnanılmaz! Bu yılki H&M tasarımcı işbirliği için Giambattista Valli’yi seçtik, çünkü Valli güçlü silüetler yaratma konusunda inanılmaz bir yeteneği olan usta bir tasarımcı. Bu koleksiyonu dünya ile paylaşmak konusunda hem H&M hem de Giambattista Valli oldukça istekliydi. Ayrıca koleksiyon boyunca görebileceğiniz tasarımların işçiliği ve güzelliği kadar modern kadın ve erkeğin dünyasını da anlamaya çalıştık. Bu özel işbirliğini benzersiz kılan bir diğer şey Giambattista’nın kendi gardırobundaki parçaların koleksiyona ilham vermesi oldu. Valli’nin kendi kişisel parçalarının kopyalarını koleksiyon boyunca görebilirsiniz.

 

Giambattista Valli’nin ilk erkek koleksiyonunu H&M ile gerçekleştirmesi hakkında düşünceleriniz nedir? Gerçekten heyecan verici olmalı.

Gerçekten çok heyecan verici ve kesinlikle Giambattista Valli ile çalışmak harikaydı. Normalde kadınlar erkek arkadaşının gardırobundan parçalar ödünç alırlar. Ancak Giambattista Valli ve H&M ortak koleksiyonu kadın giyiminden ilham alıyor ve insanları kişiliklerine özgü olarak giyinmeye teşvik ediyor. Koleksiyon içerisinde hayvan ve çiçek baskıları, blazerlar, ince örgü kazaklar ve gömlekler gibi geleneksel erkek giyiminin yanı sıra modern klasiklerden olan parka ve hoodie gibi ürünlerini de keşfedebilirsiniz.

 

Giambattista Valli’nin bu koleksiyonunun tüm tasarımcılar için ilham verici olacağını düşünüyor musunuz? Ne beklemeliyiz?

Giambattista Valli, H&M ekibi ile yakın bir işbirliği içerisinde sürdürülebilir ve imza stillerinin eklektik bir özeti olan koleksiyon yarattı. Hem kadın hem de erkek giyimini kapsayan bu koleksiyon zahmetsiz ve zamansız güzelliğiyle gerçekten dikkat çekiyor. Ayrıca, farklı durumlar için harika bir parti kıyafeti ve örneğin sokaktan ilham alan giysilerde koleksiyon içerisinde mevcut. Bu koleksiyonda gerçekten herkes için bir şeyler var.

 

Koleksiyonda kruvaze blazerlar, yakasız gömlekler ve çiçek desenli kapüşonlardan oluşan parçalar görüyoruz. Bunun moda dünyasında erkek giyimi için yeni bir trend olacağını düşünüyor musunuz?

Her şeyden önce, Giambattista Valli ve H&M işbirliğindeki parçaların Valli rüyasının gerçek temsilcisi olduğuna inanıyorum. Ayrıca koleksiyonda kadın ve erkek giyim arasında bir akışkanlık hissi var. Bu da, Giambattista Valli ve H&M koleksiyonunu farklı durumlar için komple bir gardırop olarak görebilirsiniz anlamına geliyor. Daha sınırlı ve sokak giyiminden esinlenen parçalar bile, Giambattista Valli ruhu ile aşılanıyorlar. Olay aslında müşterilerin karakterlerini her bir parçaya yansıtmasını teşvik etmek.

 

Gelecekte Valli ile daha fazla işbirliği görecek miyiz?

Olasılıkları elemek istemeyiz, bu yüzden bizi takip etmeye devam edin. 

 

7 Kasım'da tüm dünyada satışa sunulacak olan bu özel koleksiyonu Türkiye'de sadece H&M Zorlu ve İstinye Park mağazalarında ve ayrıca Hm.com'da satışa sunulacak. 

İZLE
Ezgi Karayel ile Minimal Avangarttan Serbest Düşüşe
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası