Kaptanınız konuşuyor

Lamı cimi yok, artık hayat havada geçiyor. Yalnız stresi de bitmiyor. Herkesin taktiği kendine demeyecekseniz kemerleri bağlayın, koltuğunuzu doğrultun, bize kulak kabartın. Bir-iki tavsiyemiz var.

18 Eylül 2013

Kaptanınız konuşuyor

* Uzmanların gözünden tavsiyeleri hızlıca sıralayalım: En uygun fiyat için biletleri uçuştan 6-8 hafta önce ayarlayın. Salı, çarşamba alın; salı, çarşamba, cumartesi uçun.

* Bağlantılı uçuyorsanız bağlantı noktasına erken gidin. Ucu ucuna yetişirim diye bir şey yok, rötarsız varsanız bile hiç yoktan karın ağrısı çekersiniz. Kasırgası var, tayfunu var, sisi var; onları geçsen İzlanda’da Eyjafjallajökull püskürüyor. Havaalanında üç-dört saat beklemek, orada el elde baş başta kalmaktan evladır.

* Yok, ben uçakları yine uç uca ekledim ve bağlantı noktasında çaresiz kaldım diyorsanız, orada bir telaş koşturmayın. Doğrudan havayolu şirketinin müşteri hizmetlerini arayın (Bunun için de numarayı evvelden kaydedin). Telefon başındaki temsilci, havaalanındaki başı kalabalık görevliden iyidir. Bir sonraki uçuş için daha rahat yer bulursunuz.

* Hem niye kendinizi sıkacaksınız? Dünyada beklemenin en keyifli olduğu yer havaalanları. İnsanlar bütün aidiyetlerden azade, gelen yolcu-giden yolcu alt kimliklerine eşitlenmiş, rahat rahat takılıyor. Siz gelene geçene bakarken zaman da geçer. Yine de inanmıyorsanız, Alain de Botton inanmanız için kitap yazdı: Havaalanında Bir Hafta.

Haberin devamı GQ Türkiye Eylül sayısında ve iPad edisyonunda


GQ Türkiye ile Cumadan Pazara: Urla

SEYAHAT | GQ Türkiye ile Cumadan Pazara: Urla

UNESCO Dünya Mirasının En Etkileyici Yerleri

SEYAHAT | UNESCO Dünya Mirasının En Etkileyici Yerleri

Mistik Bir Yolculuk

SEYAHAT | Mistik Bir Yolculuk

Rami Malek Hangi Otelin Fanı?

SEYAHAT | Rami Malek Hangi Otelin Fanı?

Hayat Suyunun Peşinde İskoç Diyarları

SEYAHAT | Hayat Suyunun Peşinde İskoç Diyarları

GQXBrothers: Bir Centilmenin Favori Hafta Sonu Destinasyonları

SEYAHAT | GQXBrothers: Bir Centilmenin Favori Hafta Sonu Destinasyonları

Daha Fazla Göster