Bavul hazırlama rehberi
Travel

Bavul hazırlama rehberi

Yol öncesi hazırlıkları hasarsız atlatmanın yolları...


Uygun bavul seçimi

Uzun bir seyahate çıkarken ilk yapmanız gereken uygun bir bavul ya da çanta bulmak. Süre dört günü geçiyorsa bu uzun bir tatil kabul edilebilir. Daha çok eşyayı rahatça yerleştirebileceğiniz bir model seçin. Küçük eşyaları uzun süre aramamak için çeşitle boyutlarda iç ve dış cepler işe yarayacaktır. Kısa süreli seyahatler içinse tercihinizi uçakta kabin içine alınabilecek boyutta valizlerden yana kullanın. Hem aradığınızı bulmanız kolay olur hem de içini fazla doldurmayacağınız için az eşya boşluklara savrulup buruşmaz.

Araştırma aşaması

Gittiğiniz yerdeki hava koşullarını önceden öğrenmek, buna uygun giyim standartlarını ve orada ne tür ürünleri makul fiyatlara alabileceğinizi bilmek size avantaj sağlar. Böylece bavulunuzu gereksiz doldurmaktan kurtulursunuz.

Uyumlu tercihler

Yanınıza aldığınız kıyafetlerin renkleri birbirleriyle kolayca kombine edilebilecek şekilde olsun. İki pantolona uyumlu çeşitli tişört ve gömlek seçimleriyle seçeneklerinizi olduğundan fazlaymış gibi gösterebilirsiniz. Bu tip giysiler daha ince kumaştan üretildikleri için bavulunuzda çok yer kaplamaz, dolayısıyla sayıca daha fazla alabilirsiniz. Genellikle iki pantolon (siyah ya da haki pantolon, takım elbise ya da jean) ile üç uzun kollu gömlek, bir ya da iki kazak, bir ceket ve birkaç tane tişört götürmeniz yeterlidir.

Yerleştirme

Seyahate çıkmadan bir-iki gün önce, görünür bir yere astığınız kağıda liste yapmaya başlayın. Böylece rutin ihtiyaçlarınızı atlamamış olursunuz. Daha sonra listenizdeki her şeyi yatağınızın üstüne dizin. Böylece hepsini bir arada görebilirsiniz. Daha sonra bavulunuzu hangi yöntemle toplayacağınızı belirleyin. En kolay yöntemlerden biri giysilerinizi birbirinin içine katlayarak küçük bir küme haline getirmek olacaktır. Böylece bavulda kullanacağınız alandan da tasarruf edersiniz. Su ve hava sızdırmayan kilitli torbaları, bakım ürünleri gibi daha küçük parçaları taşımak için kullanabilirsiniz. Gittiğiniz yerde kişisel bakım ürünleri bulmakta zorlanmayacaksanız bu ürünleri çantanıza hiç koymayın ya da sadece birkaç günlük ihtiyacınızı karşılayacak kadarını götürün.

İZLE
TRAVEL by VOGUE & GQ
İLGİLİ İÇERİKLER rehber seyahat bavul
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası