Muhteşem Atina’yı Keşfedin
Travel

Muhteşem Atina’yı Keşfedin


SAHİLLER
Yunan başkentinin koşuşturmacasından kaçmak için feribota binmeniz gerekmiyor: Kısa bir otobüs yolculuğuna çıkın ve Atina'nın güney banliyölerinden Attika'nın en güney noktasına, Cape Sounio'ya korunaklı Saronic Körfezi boyunca uzanan muhteşem yerel kumsalları bulacaksınız.

Yüzme fırsatını kaçırmayın, sahil kenarında bir kafede rahatlayın, mükemmel manzaralı yayalara ait caddeler ve marinalar boyunca yürüyün, en sevdiğiniz su sporlarını yapın, bölgenin modern alışveriş merkezlerinden birinde alışveriş yapın, deniz kenarında yemek yiyin veya kasabaya gerçek anlamda Mykanos dokunuşu getiren sahil bulvarındaki yüksek sesli kulüplerden birinde kendinizi eğlendirin – gençlerin favori tercihi! Bunca şeyin ardından kentte yaz hiçte kötü görünmüyor, değil mi?!

17-03/27/yunanistan2.jpg

GECE HAYATI

Atina asla uyumayan bir kenttir. Birçok kişi, Atina'nın aslında geceleri "yaşadığı" görüşünde. Bu iddia, bir dereceye kadar doğrudur. Bu antik ve aynı zamanda modern şehir gibi pek çok gece etkinliği sunan başka hiçbir şehir yok. Aslında birçok etkinlik mevcut : Bir tiyatroda oyunun yazıldığı döneme kadar uzanan Antik Yunan trajedisi; Avrupa'nın en modern müzik merkezlerinden birinde Beethoven'dan Jazz'a eserler sergileyen uluslararası üne kavuşan orkestralar; çeşitliliği ve özgünlüğü için benzersiz olduğu düşünülen müzik mekanları ve kulüpler.

Yunanistan'ın başkenti, gece ve eğlence tutkunlarına canlı etkinlikler sunuyor. Ne yapmaya karar verirseniz verin, çok kısa bir sürede Atina'nın gece hayatının, sunulan çeşitliliği ve özel seçimleriyle kendinizi bütün gece boyunca eğlendirmenize izin vereceğini keşfedeceksiniz. Tek sorun, ertesi gün birçok ve olağanüstü görülmeye değer yerleri ziyaret etmeniz gerekeceğidir. Geceye güzel bir restoranda veya şehirde her yerde bulunan tipik Yunan tavernalarından birinde başlayabilirsiniz. Tüm Yunan restoranlarındaki atmosfer sade, rahatlatıcı ve dostanedir; yemekler ise mükemmeldir. Bouzoukia (canlı Yunan müziği) olan bir tavernayı ziyaret edebilirsin ya da birçok insanı bir araya getiren ve farklı müzik türleri çalan modern bir bara, kulübe, disko-bar ve orkestra barına gidebilirsiniz. Bütün bu yerler, merkez bölgelerde ya da banliyölerinde bulunabilir (Kifissia, Faliro, Glyfada, Vouliagmeni, Voula, Varkiza vb gibi).

17-03/27/y2.jpg
 

Bouzoukia'da bir gece unutulmaz bir deneyim olarak nitelendirilir. Burada kaldığınız süre boyunca orijinal Yunan müziğini dinlemek, yerli halkla şarkı söyleyip dans etmek için buralardan birini ziyaret etmeye değer.

Daha fazla bilgi için www.visitgreece.gr

  

 

İZLE
TRAVEL by VOGUE & GQ
İLGİLİ İÇERİKLER Yunanistan Seyahat
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası