Ucuza uçmanın 6 yolu
Travel

Ucuza uçmanın 6 yolu

Türkiye’den Avrupa’ya ya da bir Avrupa şehrinden diğerine dudak uçuklatan paralar ödeyerek uçmaktan sıkıldıysanız, aşağıdaki havayollarına bir göz atın.

 

Ryanair

Eğer sık sık Avrupa ülkeleri arasında mekik dokuyanlardansanız, bilet almak istediğinizde bakmanız gereken ilk havayolu şirketi kesinlikle Ryanair. Çünkü bu havayolunda, vergiler dahil 20 euro’ya bile uçak bileti bulmak mümkün. Diğer bütün ucuz havayolu şirketlerinde olduğu gibi burada da, biletlerin uçuş tarihinden çok önce alınması ekstra avantaj sağlıyor.

Bilmeniz gerekenler: Ryanair’de biletler numarasız. Dolayısıyla uçağa biniş aşamasında müthiş bir yer kapma savaşı olduğunu unutmayın.

ryanair.com

Easyjet

İstanbul-Londra için, İngiltere merkezli bu firmadan, gidiş dönüş yaklaşık 65 euro’dan başlayan fiyatlara bilet bulabilirsiniz. Ryanair’e göre daha konforlu bir uçuş imkanı sunan easyJet, Türkçe internet sitesiyle, İngilizce bilmeyenler için de kolaylık sunuyor.

Bilmeniz gerekenler: Çoğu ucuz havayolu şirketinde olduğu gibi easyJet’te de alınan biletlerin iadesi kabul edilmiyor.

easyjet.com

Germanwings

Germanwings erken bilet alanın çok daha ucuza uçtuğu bir sisteme sahip. Dolayısıyla seyahat tarihleriniz belliyse ve Almanya’ya uçmayı düşünüyorsanız, vergiler dahil 30 euro’dan başlayan fiyatlarla bilet satın alabilirsiniz. 2009 yılında Lufthansa Havayolları bünyesine katılan firma, Alman disiplininden geldiğinden midir bilinmez, son derece ilkeli bir çalışma sistemine sahip. Özellikle rötarsız uçuşlarıyla meşhur.

Bilmeniz gerekenler: Germanwings’de sürprizlerden hoşlananlar için “Blind Booking” adlı ilginç bir sistem mevcut. Bu sistemde şirket size gideceğiniz yeri bilmeden hayli ucuz fiyata bilet alma şansı sunuyor. Nereye bilet aldığınızı ancak satın alma işlemi tamamlandığında görebiliyorsunuz. Tatlı bir macera olabilir.

germanwings.com

Wizz Air

Bu Macar havayolu şirketi, özellikle diğer ucuz havayolu firmalarının pek fazla sefer düzenlemediği Budapeşte, Varşova, Bükreş, Sofya gibi şehirlere vergiler dahil yaklaşık 20 euro’dan başlayan fiyatlarla bilet satıyor.

Bilmeniz gerekenler: Bir süre önce Türkiye’den uçuşlarını kaldıran şirket, şimdilerde İstanbul-Budapeşte uçuşlarına yeniden başladı.

wizzair.com

Corendon

Türkiye’den Eindhoven, Amsterdam, Rotterdam, Brüksel gibi Benelüks şehirlerine ucuza uçabileceğiniz bir havayolu firması. Koltuk numarası alarak uçuyor olmanız ve 25 kg’lık bagaj sınırı, en büyük artısı. Charter bir firma olmasından dolayı rötar konusu zaman zaman problem olsa da, uçacağınız güne çok yakın tarihlerde bile ucuza bilet bulabilirsiniz.

Bilmeniz gerekenler: Diğer havayollarının aksine, kredi kartıyla ödemede 10 euro ekstra ücret alıyor.

corendon.com

Vueling

İspanya kökenli Vueling’in en büyük artısı, büyük şehirlerdeki bilinen havaalanlarına iniyor olması. Bu sayede şehir merkezine gitmek için ekstra ücretler ödemek zorunda kalmıyorsunuz. İspanya ya da yakınlarına yapılacak uçuşlar için ucuz ve güzel bir alternatif.

Bilmeniz gerekenler: İnternet sitesinde yer alan bilet fiyatlarına her şey dahil. Satın alırken bu ayrıntıyı da göz önünde bulundurun.

vueling.com

 

İZLE
TRAVEL by VOGUE & GQ
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası