Wellness

Hollywood centilmenleri saçları için ne kullanıyor?

Ryan Reynolds, Ryan Gosling, Bradley Cooper veya Leonardo DiCaprio'nun saçlarını hiçbir zaman özensiz görmemişsinizdir. Ayrıca, riskli ya da demode saç stilleri de onlardan çok uzakta. Klasik fakat bir o kadar da iyi duran saç stillerini nasıl yaptıklarını araştırdık.

Saydığımız ünlülerin saçlarına, dünyadaki en iyi kuaförler bakıyor. Peki sizin saçınız neden öyle durmasın? Belirgin bir saç kesimi ve iyi bir ürünle siz de bu saç stillerini yakalayabilirsiniz.

17-04/07/gettyimages-628460288-1481271950.jpg

Ryan Gosling (Fotoğraf: Getty Images Turkey)

Ryan Gosling: Gosling’i senelerdir aynı saç stiliyle görüyoruz. Yana taranmış, bir bakım ürünüyle tutturulmuş, yumuşak ve bakımlı bir saça sahip. Kısa saç stilini mükemmel kullanan Gosling iyi bir bakım kremi ve orta güçte mat bir saç ürünüyle bu stili yakalıyor. Mat saç ürünleri saçınızın hiçbir şekilde kıpırdamamasını sağlayacak ve temiz bir görünüm verecektir. Bu ürünler maksimum, orta ve az tutma gücü olarak seviyelere ayrılıyor.

17-04/07/ryang.jpg

Aésop Violet Leaf Saç Merhemi ve Lavett & Chin Mat Krem

17-04/07/picture_1080p-5031.jpg

Bradley Cooper (Fotoğraf: Getty Images Turkey)

Bradley Cooper: Hollywood’daki en iyi saç stillerinden birine sahip olan Bradley, saçlarında adeta 'hiç uğraşılmamış' bir görünüm yaratmayı çok iyi başarıyor. Ancak söylemek gerek; o dalgalar kendiliğinden öyle durmuyor. Saçını ne çok kısa ne de çok uzun tutmayı seven Bradley saçının dalgasını öldürmemek için fazla şampuanlamıyor. Saçını hacimli tutmak için iyi bir şampuan ve saç kremi kullanıyor. Saçını ıslak bırakıyor böylece dalgaları kendi halinde kalıyor. Bir de tarakla ön tarafı geriye tarıyor.

17-04/07/bradleyu-1491567168.jpg

Baxter Şampuan ve Malin & Goetz Saç Kremi

17-04/07/gettyimages-512958226.jpg

 Leonardo DiCaprio (Fotoğraf: Getty Images Turkey)

Leonardo DiCaprio: DiCaprio, kızarkadaşlarını değiştirme konusunda biraz rahat (!) olsa da saç stilinde biraz tutucu davranıyor. Son birkaç yıldır genellikle sadece Oscar’larda görebildiğimiz ünlü aktör ona en uygun saç stilini bulmuş gibi. 'Slick back' denilen saç tarzını yakalamak için Leo, güçlü bir mat saç ürününü sürdükten sonra tarağıyla yanları geriye, üstünü de hafif yana tarıyor. Son olarak da saçının hiçbir şekilde kıpırdamaması için güçlü bir saç spreyiyle son dokunuşu yapıyor.

17-04/07/leo1.jpg

Oribe Saç Spreyi, Buly 1803 Taral ve Patricks M3 Güçlü Mat Krem

17-04/07/gettyimages-630002412.jpg

Ryan Reynolds (Fotoğraf: Getty Images Turkey)

Ryan Reynolds: Diğer aktörlere nazaran Ryan Gosling’in saçı daha az uğraş gerektiriyor. Yanlarını kısa tutan Ryan, sadece üst taraftaki saçlarına bakıyor. Orta güçteki mat saç kreminden eline biraz alıyor sonra parmaklarıyla saçlarını tarayarak ürünü dağıtıyor. Çok toplu bir görünüm sevmeyen Ryan, saçının hacmini böylece koruyabiliyor. Mat krem kullanmanın en iyi tarafıysa, birçok kremin aksine, ıslak saç görünümü yaratmaması.17-04/07/536821_mrp_in_xl.jpg

Patricks M1 Hafif Mat Krem

 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası