Tam Gaz Bakım Zamanı
Wellness

Tam Gaz Bakım Zamanı

Toplantı, iş yemeği, spor, akşam yemeği, sonrasında gece gezmesi derken bakım alışkanlıkları da sekteye uğrayabiliyor. Paniğe gerek yok; şehrin yoğun ajandasına ayak uyduran etkili ürünler ve bakım rutinleri imdadınıza yetişecek.

Şarj olma vakti

Vakit dar ve hızlı sonuç almak istiyorsunuz. Hedefiniz dingin ve “zen” bir görünüme kavuşmak. Yüzünüzdeki kaygı çizgileri mümkün mertebede yumuşamalı, gözaltı halkaları mutlaka aydınlanmalı. O halde İstanbul Marriott Hotel Şişli Spa’da uygulanan Biotech Erkekler için Süper-Şarj bakımı tam size göre.

Toprağın hem üstünde hem de altında bulunan en güçlü biyolojik aktif maddeleri içeren spa ve cilt bakımı markası Elemis’in ürünleriyle yapılan bakım, erkeklere özel etkili cilt çözümleri sunarken, aynı anda farklı uygulamalarla zaman kazandırıyor. Biotech göz ve Biotech boyun uygulamalarıyla yorgunluk izleri silinecek, gözle görünür şekilde yenilenmiş bir cilde kavuşacaksınız. Spa’ya gidecek vakit bulamadığınız zamanlarda ise maskelere başvurun. Summer Fridays Jet Lag Mask (64 g 48 Dolar) özellikle jet-lag mağduru ciltlere tek uygulamada üst seviyelerde nem veriyor ve sağlıklı bir parlaklık kazandırıyor.

Yoğun iş temposunun ve stresin üzerinizde yarattığı etkileri gidermenin de formülü var elbette. Sivilce, ince çizgiler ve gözenek problemleri için, sadece Sephora mağazalarında satılan Dr. Jart maskeleri uygulayabilirsiniz. Markanın en yeni maskeleri Firming Sleeping Mask (73 TL) ve Vital Hydra Sleeping Mask (73 TL), siz mışıl mışıl uyurken süper güçlerini gösterecek.                

Duşta da komple bakım

Sabah duşu hızlı, etkili ve canlandırıcı olmalı. Gün boyu ihtiyacınız olan dinamizm, üst seviyede randıman alacağınız “hedef odaklı” ürünlerde saklı. Banyonuzda mutlaka duş jeli olarak kullanabileceğiniz arındırıcı bir peeling ürünü ve size zaman kazandıracak bir yüz temizleyicisi bulundurun. Kiehl’s Ultimate Man Body Scrub Soap (79 TL), yulaf ve buğday kepeğinden elde edilen yüksek etkili bir arındırıcı sabun. Cildi parlatan jojoba çekirdeği tozları ve ponza taşı içeren Exfoliating Body Soap (72 TL) ise erkeksi ambalajıyla spor sonrası soyunma odasında “karizmayı çizmeden” yıkanmanızı sağlayacak.

“Hazır duştayken saçımı da halledeyim” derseniz, yine Kiehl’s Body Fuel All-In-One Energizing Wash (75 ml 49 TL) elinizin altında olmalı. Bir diğer hedef odaklı ürün, Clear Hızlı Stil 2’si1 arada. Yalnızca kepeği gidermekle kalmayan şampuan, saç derisini derinlemesine besliyor ve saçın kolay şekil almasını sağlıyor. Yani duş bitti şipşak hazırsınız…

Akıllı nemlendiriciler

Clinique Pep-Start Hydrorush Nemlendirici SPF 20 (79 TL), adından da anlaşılacağı üzere cildin nem ihtiyacına “acele” bir çözüm sunuyor. Aynı zamanda UV koruması da sağlayan ürün, ciltte anında yenileme hissi yaratacak kadar güçlü bir formüle sahip. Lab Series Pro Ls All-In-One Face Treatment (50 ml / 139 TL) ise tek adımla cildin tüm ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan; cildi parlama yapmadan nemlendiren, yatıştırarak onaran, yüksek performanslı bir bakım kremi.

Kolay tıraşa varız

Sabahki toplantınıza yüzünüzde minik yara bantlarıyla gitmek istemiyorsanız, tıraşı kolaylaştıran ürünlerden yardım alın. Dr. Carver’s Easy Shave Butter (28 gr / 8 dolar), pürüzsüz bir tıraş deneyimi için kılları yumuşatıyor. Cildi tahriş etmeyen, nazik içeriklerle formüle edilmiş ürün, tıraş kesiklerini ciddi derecede azaltıyor ve kıl dönmesini engelliyor. Cremo Astonishingly Superior Shaving Cream For Men (177 ml / 7.99 Dolar) tıraş fırçasına gerek kalmadan, parmaklarla rahatça sürülüyor. Ürünün yaratıcıları, çok köpüren geleneksel tıraş kremlerinde, kesiklerin oluşma ihtimalini artıran hava cepleri olduğunu söylüyor. Cremo’da yoğun köpük kıvamı yok; kaygan moleküllere sahip olan ürün, ince bir tabaka şeklinde yüze sürülüyor ve tahrişi engelliyor. Braun PocketGo M90 Pilli Seyahat Tıraş Makinası (79 TL) acil düzeltmeler için ideal. Kablosuz olduğu için kullanımı pratik ve kolay taşınıyor. Saç sakal karışmış gezmek için bahaneniz kalmadı.

Vazgeçilmez ekstralar

“Hayat bir maratondur, koşarken iyi görünün” sloganlı CliniqueFit ürünleri “life-proof”, yani hayata karşı dirençli. Koleksiyonun spor sonrasına yönelik ürünlerinden özellikle dikkatimizi çeken, tazelenmek için gün boyunca yanınızda taşıyabileceğiniz Post Workout Face + Body Cleansing Wipes (69 TL) ve vakitsizlikten zor bela çıktığınız koşu bandında cildinizi ferahlatmak için kullanabileceğiniz Workout Face + Body Hydrating Spray (30 ml 85 TL). Lüks cilt bakım markası SK-II’nin Mid-day Essence yüz spreyi, adına yaraşır bir şekilde gün ortasında cilde bir nevi mola aldırıyor ve bakımını sağlıyor. Formülünde yüksek konsantrasyonda vitaminler, amino asitler, mineraller ve organik asitler içeren “mucize” içerik Pitera ve nemi cilde hapseden MoistureLock Kompleksi bulunuyor.     

İLGİLİ İÇERİKLER bakım ürünleri
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası