Carina Göknar

Carina Göknar
Wellness

Alfa erkeklere çağrı

“Kendine güvenen herkes dünyayı yönetebilir” demiş Voltaire. Öyleyse özgüven geliştiren adımlara göz atmak da bize kalacak!
Yazı Carina Göknar
Carina Göknar
Wellness

Kışa sıkı girin

Yaz boyunca beyin ‘formatlandı’, vücut kendine geldi. Şimdi, önümüzdeki yorucu kış maratonu için önlem alma vakti. Minimum hasarla zorlukların üstesinden gelebilmek için, ruhu olduğu kadar bedeni de dinlendiren önerilerle karşınızdayız.
Yazı Carina Göknar
Carina Göknar
Fitness

Yılmak yok: six pack'e doğru adım adım

Fit olmanın nihai sembolü; ‘six pack’ veya ‘baklava’ olarak tabir edilen karın kasları, aslında herkeste var ancak karın bölgesinde aşırı yağlanma olanlarda bu çekici abdominal dalgaları maalesef göremiyoruz. Yağların bir nevi ‘tıraşlanıp’, kasların ortaya çıkmalarını sağlamak için yapılması gerekenlerse belli: Kalori miktarı düşük bir rejim programı uygulamak; kas hacmini artıracak, güce dayalı ‘strength training’ hareketleri ve doğrudan karın bölgesini çalıştırmaya yönelik ‘core’ hareketler. Düzenli bir yaşam tarzı sürdürmek ise sonuçların kalıcılığı açısından önem taşıyor. Hedefe hızla ulaşabilmeniz için ‘biri olmadan diğeri olmaz”’cinsinden, aynı yola baş koymuş ikili takımlar oluşturduk. İddialı bir fitness yarışına var mısınız?
Yazı Carina Göknar
Carina Göknar
Wellness

Stresi Arttıran Spor Aktivitelerine Son

Bedeninizi çalıştırırken ruhunuzu dinlendiren molalarla rahat bir nefes alma, belki de alıştığınız o salondan çıkma zamanı.
Yazı Carina GöknarFotoğraf Andrew Urwin
Carina Göknar
Fitness

#GQSpor: Fit Olmanın Formülünü Çözen Uygulamalar

Sizin için derlediğimiz en iyi yerli fitness, beslenme ve wellness aplikasyonlarıyla boş vermişliğe izin yok: artık dilediğiniz her an ve her yerde bedeninize iyi bakmanın formülüne ulaşacaksınız. Güç cepte artık!
Yazı Carina Göknar
İleri