Kışa sıkı girin

Yaz boyunca beyin ‘formatlandı’, vücut kendine geldi. Şimdi, önümüzdeki yorucu kış maratonu için önlem alma vakti. Minimum hasarla zorlukların üstesinden gelebilmek için, ruhu olduğu kadar bedeni de dinlendiren önerilerle karşınızdayız.

17 Kasım 2017

Kışa sıkı girin

KİTAPLARA BAŞVURUN

Yarım kalan işler, ulaşılamayan hedefler… Yazar Jon Acuff, ‘Finish: Give Yourself the Gift of Done’ adlı kitabında, iş bitirmek konusunda kendimize fazla yüklendiğimizi savunuyor. Büyük hedefler koymak, hayal kırıklığının boyutunu aynı oranda büyütüyor. Mükemmeliyetçi tarafımızı törpüleyip kendimize ulaşılabilir hedefler belirlersek sonuç almaya başlar, daha mutlu oluruz. ‘Chronic Starter’ yani kronik başlatıcıdan, ‘Chronic Finisher’ yani kronik bitiriciye hızla geçebilmeyi arzu edenler, Amazon.com’u tıklamalı (16,20 Dolar, Amazon.com). Faydalı bulduğumuz bir diğer eser ise özgüvenle ilgili. İnsanların ne düşündüğünü önemsemeden hareket edebilmenin verdiği özgürlük duygusuna dair faydalı bilgiler içeren ‘Bullet Proof Confidence: The Art of Not Caring What People Think and Living Effortlessly’ Patrick King imzalı. Kindle versiyonu da var, sporda rahat okunur. (12.28 Dolar, Amazon.com)

DUYGULARINIZI YOKLAYIN

Modern bir ‘düşünce günlüğü’ olarak tabir edilen Moodnotes aplikasyonu yeni psikoloğunuz olacak. Gün içinde yaşadığınız duygu dalgalanmalarını kontrol altına alan, pozitif düşünceyi teşvik eden, yeri geldiğinde cesaretlendiren ve akıllı sorularla sizi gün boyu yoklayan yeni dostunuz, gerçek potansiyelinizin ortaya çıkarmasını engelleyecek tuzaklar konusunda da yerinde uyarılarda bulunuyor. Duygularınızın bilincine varıp düşünce yapınızı değiştirmenin tam zamanı! Apple Watch’la da uyumlu olan bu aplikasyon, 13.99 TL’ye App Store’da.

SONBAHARIN ‘TILSIMINI’ HİSSEDİN

Serince bir rüzgâr, boynu bükük dallar ve turuncu, sarı, kırmızı kuru yapraklar… Sonbahar evet, biraz hüzündür belki ama aynı zamanda toprak, nem ve ‘yeni başlangıçların’ mevsimidir de, öyle değil mi? Jo Malone London bu duyguyu veren yepyeni iki parfümle, efsanevi meşe kokusunun cazibesine kapılmanızı istiyor. Ofise girdiğiniz anda kadınların başını döndürecekse neden olmasın? Frenk üzümü içeren English Oak & Redcurrant Frenk insanı sarıp sarmalayan, büyülü bir etkiye sahip. Yeşil fındıklı English Oak & Hazelnut ise topraksı ve çekici, daha maskülen gibi sanki. Tek başlarına mükemmel kokan parfümleri markanın diğer ürünleriyle birlikte kullanarak kendinize özel bir kombin yaratabilirsiniz. Nasıl olsa GQ erkeği herkes gibi olmak istemez. English Oak & Redcurrant ev mumunu romantik geceler için yedekleyin.

CİLDİNİZE İYİ BAKIN

Yazdan sonra cilt can çekişir, resmen S.O.S çağrısı yapar. Bronzluk kayboldukça geriye lekeli, kupkuru bir cilt yüzeyi kalır. Soğuklar da iyice bastırmadan, iyileştirici bir güce başvurmalı ve cildin nem bariyerini güçlendirmeli. Bunu sağlamak için markamız belli, La Mer tabii ki! Ürün ise en yenisi: The Mouisturizing Matte Lotion. Le Mer’in denizden gelen mucize iksiri ve cildi çevresel faktörlere karşı koruma altına alan misket limonu çayı konsantresi cildi taze, yumuşak ve mat bir bitişle nemlendiriyor. Böylelikle yüzde hiç parlaklık olmadan (ürün kullanmıyor gibi görünmek isteyenlerin dikkatine!) gözenekler daha az belirgin oluyor ve yüzdeki çizgiler yumuşuyor. Dikkat edin, sevgiliniz ürünü sizden çalmasın!

DENİZLE BİR ANLAŞMA YAPIN

Yaza veda ederken denizin maviliklerine “Söz, seneye yine geleceğim ama izin var arada seni koklayayım” diyerek banyonuzda Molton Brown Coastal Cypress & Sea Fennel serisine yer açın. Güne taze ve ferah bir başlangıç yapmanızı sağlayacak banyo ve duş jelinin özel içerikleri, büyük oranda Avustralya’nın keşfe açık ve bakir Cape York yarımadasından geliyor. Selvi ağacından elde edilen özel yağ, okyanus esintisini yaratan deniz rezenesiyle birleşiyor. Banyo ve duş jeli, deniz hasretiyle kıvranan bedeninizi yatıştırıp kış maratonuna hazırlıyor! 

SAVAŞÇI RUHUNUZU ORTAYA KOYUN

Yogayla olan mesafeli ilişkinizi gözden geçirme zamanı gelmedi mi? “Ben almayayım, alana da mani olmayayım” diyenlerdenseniz; savaş sanatları, yaşam sanatları ve yoganın birliğinden oluşan Budokon tam size göre. Kişiye alanını tanıyıp savunması, hedef ve isteklerine ulaşmak için emin ve sağlam adımlar atması, hakkını koruması ve dik durması için ilham veren verimli bir sistem olduğu için insanda alışkanlık yapıyor. Geleneksel yoga asanalarını ve serilerini, savaş sanatları pozları ve dairesel geçiş teknikleriyle bütünleştiren akış bazlı stil gücünüzü, esnekliğinizi, dengenizi, beden farkındalığınızı ve kontrolünüzü önemli ölçüde artıracak.

Nefessyoga.com 

ŞEHİRDE BİR KAÇIŞ NOKTASI BULUN

Kış uzun, anlık kaçışlara ihtiyacınız olacak. İki – üç günlük tatillerin dışında, şehir koşuşturmacasına sığdırabileceğiniz ‘nefes’ alanları da yaratmalısınız kendinize. İstanbul’un merkezindeki Four Seasons Bosphorus, özel spa bölümüyle de benzersiz bir deneyim sunuyor. Spa merkezinin harikalarından Sodashi Mankind Erkeklere Özel Yüz Bakımı 75 dakika süren dinginlik dolu bir ritüel: Sodashi'nin rahatlatıcı Himalaya tuzları eşliğinde yapılan sırt masajıyla başlıyor, vücudunuzdaki ve zihninizdeki gerginliği azaltıyor. Derinlemesine arındırıcı ve temizleyici yüz peeling’iyle devam eden bakım, cildin doğal yağ dengesinin sağlanmasına ve kıl dönmelerinin engellenmesine yardımcı oluyor. Odunsu bir aromaya sahip Sodashi yatıştırıcı yüz mist'i cildin hassasiyetini yatıştırırken, akabinde yapılan rahatlatıcı yüz masajı tazelenmiş ve canlanmış bir görünüme kavuşmanızı sağlıyor.

 

Detaylı bilgi için Four Seasons Bosphorus, The Spa 0212 381 41 60

 “GÜÇ BENDE ARTIK” DİYE HAYKIRIN

He-Man olmaya lüzum yok; Mac Fit’in ‘Body Fit: Güç Bende Artık’ programı sizi ‘en iyi’ versiyonunuza ulaştırmayı hedefliyor. Dumbell ve step boardların kullanıldığı; kas içi koordinasyonu geliştiren, karın ve kalça kaslarını aktif hale getirerek bütün kas gruplarına hitap eden, aynı zamanda cardio antrenmanlarını içeren egzersiz, vücudu koordineli bir şekilde çalıştırırken, yağ yakımını da destekliyor. Orta-yüksek tempoda, 50 dakika süren egzersizi düzenli yaptığınızda aldığınız sonuçlara inanamayacaksınız. “Gölgelerin gücü adına!”.   

Macfit.com.tr


Spora Başlamak İçin Motivasyon Arayanlara!

WELLNESS | Spora Başlamak İçin Motivasyon Arayanlara!

Neden Köpeğinizle Koşuya Çıkmalısınız?

WELLNESS | Neden Köpeğinizle Koşuya Çıkmalısınız?

Gün Boyu Ferah Tutan 8 Deodorant

WELLNESS | Gün Boyu Ferah Tutan 8 Deodorant

3 Adımda Sakatlıkların Önüne Geçin

FITNESS | 3 Adımda Sakatlıkların Önüne Geçin

Sadece Bir Sandalye ile Antrenman Nasıl Yapılır?

FITNESS | Sadece Bir Sandalye ile Antrenman Nasıl Yapılır?

2020’nin Öne Çıkan 7 Parfümü

PARFÜM | 2020’nin Öne Çıkan 7 Parfümü

Daha Fazla Göster