Oktay Tutuş

Oktay Tutuş
Saat

Ustaların Okulundan Mezun Yeni Bir Saat Markası

Vanguart isimli yeni bir saat markasının doğuşuna şahitlik etmeniz için size minik bir hikaye anlatmama izin verin. Üstelik bu hikayede süper tasarımlı bir saatin yanında Doğuş Balbay, Sinan Güler, Meryem Uzerli ve James Harden hakkında diyeceklerim de var.
Yazı Oktay Tutuş
Oktay Tutuş
Saat

Geçmişe Zarif Bir Gönderme

Cartier'nin bir ikonu yücelttiği yeni Tank Must koleksiyonundaki bir model sürdürülebilirlik ve saat yapımı teknolojileri konusunda çığır açıcı yenilikler sunması açısından dikkat çekici.
Yazı Oktay Tutuş
Oktay Tutuş
Saat

Her Bond Saati Özeldir

James Bond'un kullandığı arabalar, aksesuarlar popüler kültürde başka bir yer tutuyor. Artık Bond'luktan emekli Daniel Craig'in de aktif olarak tasarımına katkıda bulunduğu OMEGA Seamaster Diver 300M 007 Edition saat "Ölmek İçin Zaman Yok'ta" karşımızdaydı. Bond saati stilindeki detayları mercek altına aldık.
Yazı Oktay Tutuş
Oktay Tutuş
Saat

Yeni Saatlere Zaman Ayırın

Büyük saat markaları yeni modellerini tanıtıyor. Belki de bu dönemde saatinize hiç olmadığı kadar sık baktınız. 2021'de hangi saatler hangi özellikleriyle öne çıkıyor?
Yazı Oktay Tutuş
Oktay Tutuş
Saat

Dijitalleşme Saat Satışlarını Nasıl Etkiliyor?

Dünyanın en büyük saat fuarı Watches & Wonders geçtiğimiz hafta dijital olarak yapıldı. İsviçre’nin en köklü saat firmalarının yeni koleksiyonlarını sundukları bu devasa dijital fuarda, Schaffhausen’da 154 yıldır elde yapılan sportif saatleriyle bilinen IWC de vardı. Firmanın Pilot’s Watch koleksiyonuna eklenen yeni modelleri ve dijitalleşmenin saat satışları söz konusu olduğunda nasıl etkileri olduğunu genç CEO Christoph Grainger-Herr anlatıyor.
Yazı Oktay Tutuş
Oktay Tutuş
Saat

Watches & Wonders 2021'in En İyi Saatleri

Dünyanın en büyük saat fuarı Watches & Wonders bu yıl 7-13 Nisan arasında tamamen dijital bir etkinlik olarak yapıldı. Dünyanın en iyi ve en büyük saat firmalarının önümüzdeki yıllar için öngördükleri tasarımlar, teknolojiler ve yeniliklerin tanıtıldığı fuar; gün boyu süren Zoom toplantıları ve ardı ardına gözümüzün önünden uçan bir dolu saat modeline ekrandan bakarak hızla geçti. İşte fuardan aklımızda kalan ve en dikkat çeken saatler!
Yazı Oktay Tutuş
Oktay Tutuş
Saat

Gezegene Saygılı Saatler

2020 hepimize dünyanın içinde bulunduğu durumla ilgili dersler verdi. Dünyayı, doğayı ve diğer tüm canlıları korumak için sorumlu tüketime yöneldik ve bu aldığımız derslerin en önemlisiydi. Peki ya sorumlu üretim?
Yazı Oktay Tutuş
İleri