Şehrin Ortasında Mütevazı Bir Lokasyon
Yeme-İçme

Şehrin Ortasında Mütevazı Bir Lokasyon

İstanbul’un gece hayatı giderek şehrin dışına, uzak yerlerine kaymaya başlamışken şehrin tam merkezinde, THE BONO Nişantaşı gibi mütevazı mekanlarda yaşanacak deneyimleri kaçırmamalı!

THE BONO’ya ilk girdiğinizde gördüğünüz açık şef tezgahı olarak tasarlanan mutfak; kültürel ve tarihsel geleneklerden beslenerek, modern bakış açısı ile reçete edilen ve sunulan, sürekli yenilenen Anadolu lezzetlerini günlük olarak hazırlıyor ve misafirlerine sunuyor.

bono

Özellikle de İzmir enginar dolması, rezeneli rakı fava ve kalamata zeytinli anasonlu kağıtta somon ise Ege’den getirdiği esintiler restoranın favorisi olmaya hazır. Bunun yanında mekanın lezzetleri sadece Ege ile sınırlı değil. THE BONO’nun mutfağı Türkiye’nin ve Anadolu’nun tüm lezzetlerine ulaşma konusunda fazlasıyla başarılı. Örneğin restoranın müdavimlerinin özellikle önerdiği pide menüsü bunun en büyük göstergesi: Konya küflü, trüflü Trabzon yağlısı, Boşnak kuru et & portakal  gibi seçenekleri barındıran menü tam olarak ağzının tadını bilenlere özel.

bono

Bunun yanında içecek menüsü de yemeklerle yakışır tatlara sahip. Merkezi Ankara alarak Türkiye’nin kuzey, güney, doğu ve batısındaki tatlardan ilham alınarak hazırlanmış imza kokteyller menüsü kesinlikle denenmeye değer.

bono

Bu deneyimi yaşamak için önerimiz ise canlı DJ performanslarının gerçekleştiği Çarşamba, Cuma ve Cumartesi akşamları. Özellikle lokasyonunun merkezi ve şehrin içeresinde olmasının getirdiği eğlenceye kolay ulaşım son zamanlarda İstanbul gibi bir metropol için fazlasıyla değer verilmesi gereken bir konumda.

bono

Bunun yanında, restoranın bir diğer değer gören kısmı ise kesinlikle saklı güzelliği olan arka bahçesi. Hem nefes aldıran hem de grup etkinlikleri için rüştünü ispatlayan bu mimari özellik birçok açıdan misafirleri mutlu edecek nitelikte.

İZLE
Serenay Sarıkaya GQ Global Creativity Awards Gala Gecesine Hazırlanıyor
İLGİLİ İÇERİKLER
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası