Yoksa aldatılıyor musunuz?

"Boşuna paranoya yapıyorsun" diyen dostunuzun sözüne kulak verin ama kadınları da sakın hafife almayın.

19 Mart 2013

Yoksa aldatılıyor musunuz?

Kadınların komplike varlıklar olması, hiç açık vermeyecekleri anlamına gelmez. Latif cinsin bıraktığı ipuçlarını erkeklerin gözüne görünmez kılan şey, onların duygusal algılarındaki hassasiyet noksanlığıdır.

1. Aldatmanın verdiği suçluluk duygusunu hafifletmek için yerli yersiz hoşluklar yapmak, erkeklere özgü bir akıl tutulmasıdır. Aldatan kadından bu tür basiretsizlikler beklemek, gafletin daniskasıdır.

2. Giyim tarzında, makyajında veya saç modelinde yaptığı radikal değişiklikler, son zamanlardaki ilgisizliğinizi kırma amacı taşımıyorsa dikkat! Yeni “cici”lerini gözünüze sokmak için türlü şirinlikler yapmıyor ve metamorfozunu sessiz sedasız gerçekleştiriyorsa iş işten geçmiş olabilir. “Bi tanem, sen saçlarını ne zaman turuncuya boyattın?” sorusu, her zaman geç sorulmuş bir sorudur.

3. Avcunuzun içi gibi tanıdığınız kadının ortada hiçbir neden yokken tuhaf konulara merak sarması kuşku uyandırıcı işaretlerdendir. Durduk yerde ateşli bir futbol, yelkencilik ya da bilardo fanatiği kesilmesi veya daha önce NBA’e özel bir alaka duymamasına rağmen bir anda Los Angeles Clippers’ın koçunun adını şıp diye bilivermesi hayra alamet değildir.

4. Arkadaşlarınızla sık sık erkek erkeğe maç seyretmeye ya da meyhaneye gidiyorsunuz; hiç söylenmiyor. Uzun iş yemeklerinden eve geç saatlerde geliyorsunuz; oralı değil. En beğendiğiniz kadın oyuncunun başrolde olduğu filmi onunla birlikte ihtiras dolu bakışlarla seyrediyorsunuz; kıskanmıyor. Hatta tek başına tatile çıkma kararınızı açıklamaya bile cüret ediyorsunuz; olay çıkarmıyor. Bir hoşgörü, bir serbestlik, bir genişlik... Ya artık sizi olduğunuz gibi kabullendi ya da... Öh-hö!

Aldatıldığınızı anlamanın diğer 8 yolu GQ Türkiye Mart sayısında ve iPad edisyonunda