Bir direksiyonda iki cambaz

Bir direksiyonda iki cambaz

Sinemada yeni bir Enzo Ferrari projesi, başrolde ise tanıdığımız bir isim var.

GQ Türkiye okurlarının iyi hatırlayacağı gibi Temmuz sayımızda Enzo Ferrari’nin ikonik hayatını mercek altına almıştık. Yazının başında, Ferrari’nin hikayesini anlatacak bir filmin yapımına başlandığını ve Enzo’yu Robert De Niro’nun canlandıracağını söylemiştik. Biz bu filmi merakla beklerken, yeni bir Enzo Ferrari projesinin daha tohumlarının atıldığı haberi duyuldu.

Otomobillere olan düşkünlüğünü zaman zaman dile getiren yönetmen Michael Mann, 2008 yılında Ferrari için çektiği reklam filmiyle bu merakını yeterince giderememiş olacak ki, yeni Ferrari projesi için Christian Bale ile anlaşmış.

Cecchi Gori şirketi ile hayata geçirilecek proje için 2016’nın ilk aylarında çalışmalara başlanacağını belirten şirket CEO’su Niels Juul, film için “Bu yalnızca bir yarış filmi olmayacak, bu aynı zamanda içinde yarış olan bir ‘Baba’ filmi olacak.” diyor. Mann’ın filminin 1950’lerdeki Formula 1 yıllarına odaklanması bekleniyor.

Aralarındaki yaş farkı bir hayli fazla olmasına rağmen (Robert De Niro Baba II filmini çekerken Christian Bale henüz Batman’in çizgi romanlarını bile okuyamıyordu.) her ikisi de benzersiz olan iki aktörden aynı ismi canlandırmalarını beklemek heyecan verici. Aynı zamanda Ferrari’nin kurucusunun hayatını iki farklı bakış açısıyla izleme imkanı bulacak olmamız da ayrıca güzel. Görünen o ki, bu iki yapımın detayları belli oldukça hem otomobil hem de sinema tutkunları bir hayli mutlu olacak.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası