hızlı kilo verme yolları
Wellness

Bir Haftada Nasıl Kilo Verilir: Bir Haftada 2 Kilo Vermenin 7 Yolu

Mükemmel bir vücuda sahip olmak uzak bir hedef değil.

Yedi günde nasıl kilo verileceği, birçok cesur insanın giriştiği bir macera. Ancak çok azı fit bir vücut muvaffakiyetine ulaşır. Geleneksel olarak bu arayış her yılın ilk günü başlar. Ancak bir ya da iki ay içinde, kilo verme planları hızını kaybetme eğiliminde olur. Dolayısıyla, yeni yıl kilo verme kararınız düşündüğünüz gibi gitmediyse ve tamamen vazgeçmenin eşiğindeyseniz, hemen umudunuzu kaybetmeyin. İşleri tekrar yoluna koymanıza ve kaybettiğiniz zamanı telafi etmenize yardımcı olacak bir çözümümüz olabilir.

Uzun vadeli bir kilo verme planını takip etmeniz gerekeceğinden endişeleniyorsanız, merak etmeyin. Bu olabildiğince hızlı ve kolay. Kilo vermenin anahtarı, her seferinde bir adım atmak ve daha yüksek, gerçekçi olmayan hedefler yerine daha küçük hedefler belirlemek. Küçük yaşam tarzı değişiklikleri size hemen etkili sonuçlar vermese de, uzun vadede sağlığınıza kesinlikle fayda sağlar. Ancak fitness hedeflerinize nasıl hızlı bir şekilde ulaşacağınızı ve bir hafta içinde 2 kg veya daha fazla kilo vereceğinizi öğrenmek istiyorsanız, geçici diyetler uygulamanıza veya spor salonunda kendinizi öldürmenize gerek yok.

Uzun vadede kilo vermenize yardımcı olacak bu ufacık yaşam tarzı değişikliklerini okuduysanız, size bir hafta içinde etkili sonuçlar verebilecek aynı çizgide başka bir şeyimiz var. (İpucu: Bu listeden ne kadar çok yöntemi günlük hayatınıza dahil ederseniz, sonuçları bir hafta içinde o kadar hızlı göreceksiniz).

Eğer denemek isterseniz, işte 7 günde kilo vermenin 7 basit yolu

1. Her gün 30 dakika kardiyo

Kilo vermenin anahtarı tükettiğinizden daha fazla kalori yakmak - vücudunuzun kalori açığı verdiğinden emin olmanız gerekir. Kalp atışınızı hızlandıran herhangi bir egzersizin vücudunuzda kalori yakacağından emin olabilirsiniz. Kardiyo, forma girmek için maksimum kaloriyi yakmanıza yardımcı olmanın en iyi yolu. En iyi kardiyo türlerinden biri açık havada koşmak. Dans etmeyi seviyorsanız, bunu her zaman rutin kardiyo egzersizinize dahil edebilirsiniz. Diğer kardiyo türleri ise spinning, kickboks ve boot-camp egzersizleri. Bu egzersizlerin her birinin otuz dakikası 200 ila 300 kalori yakmanıza yardımcı olurken aynı zamanda kollarınızı, bacaklarınızı ve merkez bölgenizi sıkılaştıracak. Ayrıca, egzersizinize aralıklı antrenman eklerseniz daha fazla kalori yakabilirsiniz. HIIT veya yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman, kısa süreli yoğun kardiyo egzersizlerinin hemen ardından daha yavaş bir fiziksel aktivite arasında geçiş yapar.

2. Her gün 36 şınav ve lunge

Karmaşık egzersizler kas yapmanıza ve güçlü görünmenize yardımcı olurken, spor salonundaki temel egzersizler kilo vermenize ve daha düzgün bir fiziksel görünüm için kasları şekillendirmenize yardımcı olur. Her gün dönüşümlü olarak 12'şer tekrardan 3 set şınav ve lunge yaparsanız, tartıdaki farkı kısa sürede göreceksiniz. Şınav vücudun üst kısmını, lunge ise uyluk, popo ve kalça gibi vücudun alt kısımlarını çalıştırmak için yapılır. Şınav çekerken sırtınızın ve bacaklarınızın bir çizgi oluşturacak şekilde düz kalmasını sağlamak önemli, bu da kas kütlenizi artırmaya yardımcı olacak.

3. Kompleks karbonhidratlara yönelin

Çoğu insan kilo vermeye çalışmak için düşük karbonhidratlı diyetler uygular. Ancak bu her zaman işe yaramaz. Bunun nedeni belki de doğru yolun karbonhidratları kesmek değil, onları nasıl dengeleyeceğinizi ve ne zaman tüketeceğinizi bilmek olması. Karbonhidratların kilo aldırdığı bir efsanedir. Diyetinize karbonhidratları dahil etmek çok önemli. Bu, yağ kaybetmenize yardımcı olacak ve egzersiz için size enerji sağlayacak. Bazı popüler karbonhidrat kaynakları pirinç, yulaf ve hatta meyve ve sebze gibi gıdalardır. Günün ilk yarısında veya öğleden sonra 2'den önce daha fazla karbonhidrat tüketmek en iyisi. İyi bir enerji elde etmek ve kilo vermenize yardımcı olmak için diyetinize kompleks karbonhidratlar ekleyebilirsiniz. Örneğin, normal makarnadan tam tahıllı makarnaya geçebilir ve kahvaltınıza yulaf ekleyebilirsiniz.

4. Sıvı alımı (bolca)

Kilo vermek istiyorsanız gün boyunca bol su içmek çok önemli. Kendinizi susuz bırakmamak metabolizmayı hızlandırır, daha uzun süre tok hissetmenizi sağlar ve bağırsak sistemine yardımcı olur. Ortalama en az iki litre su içerek su tüketiminizi gün boyunca dengeleyin. Kilo vermeye yardımcı olabilecek bir diğer sıvı da göbek yağını yakmanıza yardımcı olduğu için yeşil çay. Sabah kahveniz için harika bir alternatif çünkü süt ve şeker kilo verme hedeflerinizi engelleyecek iki bileşendir. Meyve suyu içmek istiyorsanız, doğal ve taze (tercihen evde) olduğundan ve şeker eklenmediğinden emin olun. Meyve sularını sadece öğlene kadar tüketin, çünkü bunlar sadece sizi doyurmakla kalmayacak, aynı zamanda vücudunuzun enerjik ve sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu ekstra vitamin desteğini de verecek. Aç karnına su içmenin vücudunuzdaki toksinleri atmak, metabolizmayı hızlandırmak ve yağ yakımını artırmak gibi birçok faydası var.

5. Günde 5 öğün yemek yiyin

Öğünleriniz arasında daha kısa aralıklar bırakın ve öğün porsiyonunuzu küçültün. Öğünleriniz arasında dört veya beş saat gibi büyük boşluklar bırakmayın. Bu, metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olacak ve kilo vermenizi teşvik edecek. Protein ağırlıklı bir kahvaltı yapın ve meyvelerinizi şeker oranı yüksek olduğu için öğleden sonra değil, günün ilk yarısında tüketin. Vücudunuza metabolize etme zamanı vermek için yatmadan en az iki saat önce hafif bir akşam yemeği yediğinizden emin olun.

6. Her zaman sert bir duruş sergileyin

Kendinden emin ve aerodinamik bir vücut duruşu için omurganızı düzeltin, omuzlarınızı geriye itin ve karnınızı içe doğru kıvırın. Otururken veya yürürken kambur durmayın. Bu sizi kaslarınızı esnetmeye ve onları sarkık ve gevşek yerine güçlü ve formda tutmaya alıştıracak.

7. Kötü bir yiyeceğe olan düşkünlüğünüzü tamamen kesin

İster tatlılar ister kızarmış atıştırmalıklar olsun, bu yiyeceklerden kaçınıldığında yüzlerce kalori azaltılabilir. Bu nedenle, yemeye alışkın olduğunuz herhangi bir öğeyi keserek başlayın ve etkili sonuçlara tanık olmak için cheat günleri olmadan rutine bağlı kalın.

Bu öneriler bilgilendirme amaçlı yapılmaktadır. Sağlık durumunuza göre hekiminize danışmadan uygulamayınız.

BU İÇERİK İLK OLARAK GQ INDIA WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR.

İLGİLİ İÇERİKLER kilo verme sağlıklı yaşam
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası