British Film Institute’ün “Yaz Filmleri Haftası” Hillside’da Gerçekleşti

Hillside Beach Club ve British Film Institute’ün öncülüğünde gerçekleşen “Yaz Gösterimleri” misafirlerine unutulmaz bir sinema deneyimi yaşattı.

24 Haziran 2019

British Film Institute’ün “Yaz Filmleri Haftası” Hillside’da Gerçekleşti

Dünyanın en büyük film arşivine sahip olan British Film Institute ve dünya çapında kazandığı ödüllerle kalitesini kanıtlayan Hillside Beach Club, yaptığı ortak bir çalışmayla “Yaz Gösterimleri” etkinliğini bu yıl ikinci kez düzenledi. 5000 yıllık tarihi ile büyülü bir atmosfer yaratan Kayaköy’de gerçekleştirilen film gösteriminde Hillside’ın misafirlerinin yanı sıra yurtdışından gelen basın davetlileri de unutulmaz bir deneyim yaşadı. Stanley Kubrick’in kült filmi Dr. Strangelove’ı Kayaköy’ün eşi benzeri olmayan manzarası eşliğinde izleyen misafirler, gösterimin hayatlarında yaşadıkları en güzel deneyimlerden biri olduğunu paylaştı.

 

19-06/24/hillside-beach-club-x-bfi-summer-screenings_kayakoy_2.jpg

 

Tüm bunların yanı sıra, yönetmenliğini Jon S. Baird’ın üstlendiği Stan & Olie filminin Türkiye prömiyeri, Hillside Beach Club’ın ana plajında gerçekleşti. Hillside’ın daha önceki dönemlerde yarattığı sessiz plaj konseptinden yola çıkılarak yönetmen Buster Keaton’ın Sherlock Jnr filmi piyano eşliğinde ‘Silent Beach’de misafirlerle buluştu. Hollywood’un en ikonik kadınlarından olan Marilyn Monroe’nun unutulmaz filmi Erkekler Sarışınları Sever filmi ise Hillside’ın özel teknesinde gösterime sunuldu. Son olarak Hillside’ın efsaneleşmiş gece kulübü Pasha’da John Landis’in müzikal komedisi Blues Brothers yayınlandı.

 

19-06/24/hillside-beach-club-x-bfi-summer-screenings_silent-beach_3.jpg

 

BFI’nin çocuk filmleri ekibi ise, çocukların kendi filmlerini çekmelerini hazırlayan “Make a Film with BFI” isimli atölyeyi hazırladı. Seneye yine Mayıs ayının son haftasında gerçekleşecek olan etkinliği şimdiden ajandanıza ekleyin.


Bentley’in Elektrikli Canavarı: EXP 100 GT

OTOMOBİL | Bentley’in Elektrikli Canavarı: EXP 100 GT

Hayalimizdeki Bisiklet: Burberry

GQ LOVES | Hayalimizdeki Bisiklet: Burberry

MINI’nin İlk Elektrikli Aracı: Cooper SE

OTOMOBİL | MINI’nin İlk Elektrikli Aracı: Cooper SE

The Last of Us 2 İçin Geri Sayım Başladı

TEKNOLOJİ | The Last of Us 2 İçin Geri Sayım Başladı

Stella McCartney Yeni Koleksiyonuyla The Beatles’ı Bir Araya Getiriyor

GQ LOVES | Stella McCartney Yeni Koleksiyonuyla The Beatles’ı Bir Araya Getiriyor

Barcelona Yeni Formasıyla ‘La Masia’nın 40. Yılını Kutluyor

GQ LOVES | Barcelona Yeni Formasıyla ‘La Masia’nın 40. Yılını Kutluyor

Daha Fazla Göster