Erkekler için: Kadınların Hak Mücadelesine Destek Olmanın 9 Yolu!
DAHASI+

Erkekler için: Kadınların Hak Mücadelesine Destek Olmanın 9 Yolu!

Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (BM Kadın Birimi-UN Women) ile güç birliğimizde, HeForShe hareketini desteklerken erkekler için kadınların hak mücadelesine destek olmanın 9 yolunu sizler için derledik.

Toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın hakları sadece kadın meselesi değil, insan hakları meselesidir. Kadınlar her gün her yerde hakları için mücadele ediyorlar. Fakat herkes için eşit bir dünya elde etmek adına erkekler eylemlerinde ve sözlerinde güç dinamiklerini sorgulamalı ve değişim için sorumluluk almalıdır.

 

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadınların ve kız çocuklarının güçlenmesi için kadın ve erkek arasındaki eşitsizliği yönlendiren ataerkil inançlara, uygulamalarave yapılara meydan okunmalıdırBuna ek olarak, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasıerkeklerin ve oğlan çocuklarının değişim için sorumluluk almalarını, toplumsal cinsiyet savunucuları olmalarını, eylemlerindeki veya sözlerindeki güç dinamiklerini sorgulamalarını gerektirir.

 

İşte erkekler için kadınların hak mücadelesine destek olmanın 9 yolu;

 

 

GQ-HeForShe

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası