GQKolektifGünlük: Murat Aydın
DAHASI+

GQKolektifGünlük: Murat Aydın

GQ Kolektif Günlük’ü bir takipçimize ayırıyoruz: Murat Aydın. Siz de bugünleri nasıl geçirdiğinizi, hissettiklerinizi gunluk@gq.com.tr adresine gönderin, yayınlayalım!

Eser: Eser Gündüz

Hayat ciddi şakalar yapıyor bugünlerde. Sağlam çalımlar atıyor ve her defasında hedefi ıskalamıyor. Tek başına oynuyor, kazanıyor. Bunu durmadan tekrarlıyor.

Ciddi bir şekilde ders vermeye çalışıyor hayat. Bu dünya senin değil! Toz zerresi kadar yerinin varlığı, yokluğu belli değilken sahibiymiş gibi kurulduğun yerde ufak tefek bazen de büyük artçılar ile bunu sana hatırlatıyor.

Sahip olduğunu sandığın yer sana ödünç verilmiş günü gelince de elinden alınacakken, böyle hor kullandığını göstermek için ayna tutuyor. Kendinde göremediğin gerçek suretini sana gösteriyor. Dev aynasında değil, sahip olduğun yer kadar aynada gösterirken; hayat son zamanlarda vicdanını kıbleye çeviriyor.

Yolundan çıktığın yolda yeni bir yön bulman ve bu sefer yolun açık olsun diye hayat sana seçenek sunuyor. Kim olduğunu hatırlatıyor.

Bu yolda nasıl yaşarsan, içini nasıl doldurursan doldur, hangi renge boyarsan boya ama farkında ol. Çünkü her yeni güne hediyesi var hayatın. Her sabah selamladığın gökyüzü, kokusunu içine çektiğin deniz, ayağını bastığın toprak... Hepsi senin! Sana lütuf.

Kimi için ‘iyi ki varsın’, kimi için ise ‘keşke’sin ama kendin için ne isen, hayat o kadar senin. Hikâyen bitmesin, yarın güneş yüzünü sana dönsün diye bugün altına yaz yarının, gücünün tarihini.

Kendin için.

Hayat böyle istiyor.

Görmüyor musun?

İLGİLİ İÇERİKLER #GQKolektifGunluk GQGunluk
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası