Keto Gummies Nedir, Ne İşe Yarar?
DAHASI+

Keto Gummies Nedir, Ne İşe Yarar?

İşte bu yeni diyet fenomeni hakkında bilmeniz gerekenler...

Her ne kadar adını ancak 2010'ların sonunda duymuş olsak da ketojenik diyet 90'lardan beri oldukça popüler. Ve şimdi de yeni diyet fenomeni Keto gummies var.

Ketojenik diyet esasen "çok düşük miktarda karbonhidrat tüketmeyi ve vücudunuzun enerji için yağ yakmasına yardımcı olmak adına bu karbonhidratları yağ ile değiştirmeyi içerir" [Kaynak: Healthline].

Keto diyetinin (düşük karbonhidrat ve yüksek yağ) temel faydaları sadece kilo vermekten çok daha fazlasını kapsar; diyabet, kanser, epilepsi ve Alzheimer hastalığına karşı savaşmaya bile yardımcı olabilirler (Elbette bireysel koşullara tabidir).

Keto, karbonhidrat alımını kesip yerine yağ almanızı kapsar. Bu değişim vücudunuzu 'ketozis' adı verilen metabolik bir duruma sokar, bu da vücudunuzun enerji için yağ yakmada inanılmaz derecede verimli olmasını sağlar. "Ayrıca karaciğerdeki yağı ketonlara dönüştürerek beyne enerji sağlayabilir. Ketojenik diyetler kan şekeri ve insülin seviyelerinde önemli düşüşlere neden olabilir." [Kaynak, Healthline]

Keto diyetinin diğer birçok diyete kıyasla oldukça güvenli olduğu kanıtlanmış olsa da (şimdiye kadar), ideal bir aday olup olmadığınızı görmek için diyete başlamadan önce bir doktora danışmanızın her zaman tavsiye edildiği kesinlikle belirtelim. Keto genellikle obez veya aşırı kilolu olan ve diğer diyet planlarıyla kilo vermekte zorlanan kişiler için mantıklı bir diyet planı olarak kabul edilebilir. Ancak, özellikle önceden var olan rahatsızlıklar söz konusu olduğunda, başlamadan önce diyetin sizin için doğru olup olmadığını bir hekime danışarak görmek en iyisi olacaktır.

Peki keto gummies nereden geliyor ve tam olarak ne işe yarıyor?

Merced, California Üniversitesi'nin resmi tanımına göre, "Keto diyeti uygulayanlar için özel olarak tasarlanmış bir tür besin takviyesidir. Tipik olarak MCT yağı, kolajen ve stevia, eritritol veya keşiş meyvesi özü gibi doğal tatlandırıcılar ile yüksek kaliteli bileşenlerle üretilirler."

Keto gummies yalnızca ketozis durumundaysanız işe yarayabilir. Keto diyetini tamamlamak içindir; onun yerine geçmesi için değil. Ürünün işe yaraması için ideal olarak vücudunuzun ketozis durumunu ölçüyor olmanız gerekir. Bunu bir kan testi, idrar testi veya bir nefes ölçer ile ölçebilirsiniz. 

Keto gummies, ketozisin etkilerini taklit eden bileşikler olan eksojen ketonlar içerir. Keto diyetini uygulayan kişilere alternatif bir enerji kaynağı sağlayarak kilo vermelerine yardımcı olmayı amaçlarlar. Bu takviyeler kandaki keton seviyelerini yükseltir, bu da vücudun enerji için glikoz yerine depolanmış yağları yakmasına sebep olur.

Sonuç olarak Keto gummies gerçekten denemeye değer mi? Cevap muhtemelen evet; ancak yalnızca önce keto için hazırsanız (ve zaten bu diyeti uygulamaya başladıysanız).

GQ INDIA

İLGİLİ İÇERİKLER Keto keto gummies diyet
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası