40'ından Sonra Bitkisel Beslenmeye Geçerek Hayatını Değiştiren Rich Roll

Podcast yayıncısı ve dayanıklılık sporcusu Rich Roll ayık olmak, aralıklı oruç ve sağlıklı yaşam adına “hayatını değiştirmek” hakkında her şeyi GQ’ya anlattı.

30 Kasım 2021

40'ından Sonra Bitkisel Beslenmeye Geçerek Hayatını Değiştiren Rich Roll

Rich Roll, 40'lı yaşlarına kadar hayatının gerçek amacını keşfedemediğini düşünüyordu. Tam 40. yaş gününün arifesinde, üniversitede yüzücülük yaptığı yıllardan başarılı bir şirket avukatına dönüştüğü hayat yolculuğunda, kalbine o keskin ağrı girdiğinde merdivenleri çıkıyordu. Ailesinde kalp hastalığı öyküsü olduğundan, yaşam tarzında en kısa sürede bazı büyük değişiklikler yapması gerektiğini biliyordu. Sadece sağlığını daha iyiye götüecek değil, tüm hayatının gidişatını değiştirecek değişiklikler.

O olay itibariyle, Roll beslenme düzeninde radikal bir değişikliğe gitti ve katı bir vegan oldu. Onu takip eden haftalar içinde koşuyor, bisiklet sürüyor ve yüzüyordu. Her şey iki yıl içinde olmuştu? Roll, Hawaii'de 3 gün süren 320 millik bir double-Ironman mesafe triatlonu olan ilk Ultraman'ini tamamladı.

Bugün dört çocuk babası Roll, çok satan kitapları ve aynı zamanda kendi adını da taşıyan programı The Rich Roll Podcast ile milyonlara ilham veriyor. 55 yaşındaki Roll’ü Ten Thousand ile yeni koleksiyonunun lansmanının arifesinde günlük yeme düzenini, daha sağlıklı alışkanlıkları hayat rutinlerine eklemek isteyen herkes için verebileceği tavsiteleri ve biraz da şaşırtıcı burrito sevdasını dinlemek için yakaladık.

Fotoğraflar: IG:@richroll

GQ US


En İyi Fitness Takip Cihazları

FITNESS | En İyi Fitness Takip Cihazları

Dünya Değiştikçe Sen de Dönüşeceksin

DERGİ KONULARI | Dünya Değiştikçe Sen de Dönüşeceksin

Yaz İçin En İyi Parfümler

PARFÜM | Yaz İçin En İyi Parfümler

Aşırı Antrenmanın Metabolizmaya Olumsuz Etkileri Neler?

FITNESS | Aşırı Antrenmanın Metabolizmaya Olumsuz Etkileri Neler?

Alexander Skarsgård’ın The Northman Vücudu

FITNESS | Alexander Skarsgård’ın The Northman Vücudu

Ya Hep, Ya Hiç

FITNESS | Ya Hep, Ya Hiç

Daha Fazla Göster