David Gandy Kusursuz DNA'yı Tanımlıyor
Dergi Konuları

David Gandy Kusursuz DNA'yı Tanımlıyor

Gerçek centilmenin robot resmini çiziyoruz ve David Gandy'de vücut buluyor.

O şimdi 36 yaşında. Çoktan modelliğin ötesine geçti. GQ Men Of The Year tescilli bir İngiliz Stil ikonu. London Collections Men’in yüzü, British Vogue’a blog ve British GQ’ya otomobil makaleleri yazıyor. Bir iç çamaşırı markası var (Marks&Spencer’la birlikte çıkardığı Gandy For Autograph koleksiyonu). Kendi sosyal sorumluluk projeleri var ve hepsinde aktif. Bir stil, bir de fitness uygulaması sahibi. Birçok otomobil ve tekstil markasının yüzü. 2012 Londra Olimpiyatları’nın kapanışında Kate Moss, Naomi Campbell gibi top modellerle podyuma çıkan tek erkek model. İngiltere’nin erkek modası otoritelerinden. Birçok araba markasının elçisi, en prestijli klasik otomobil yarışlarına katılıyor.

16-09/11/david-gandy-gq-turkiye-sonbahar-2016-3.jpg

Ayrıca 2006’dan beri sanırım her gün bir çekimde. En son Vanity Fair On Route’un kapağındaydı. Ondan önce İngiliz Vogue’da, ikisinin arasında bir yerde köpeğiyle Telegraph’ta. Hakkında araştırma yaparken çok daha fazlasını hatırladım. Oynadığı kısa filmleri, video klipleri…

Modanın, stil evreninin ve centilmenler dünyasının en popülerlerinden biriyken moda sektörüyle ilgili benimle aynı dertlere sahip olacağı aklıma gelmezdi, ama o da biraz dertliydi. Eski dergiciliği, eski haberciliği, eski çekimleri özlüyordu.

Çekim sırasında, bir yandan sohbet ederken konu DNA’ya bağlanmıştı bile. Kalbimi Londra’nın doğusundaki sevimli, ufak tefek stüdyomuza yaptığı görkemli girişten çok, yaptığı yorumlarla çarptırdığını söyleyebilirim.

Kalp çarpıntısı demişken… Stüdyonun içine kadar bir Jaguar F Type R’la geldi. Kapalı alanda zemini titreten motor hacmi midemde kendini hissettirdi. İçinden çıkan adam, tüm samimiyetimle söylüyorum, 15 yıllık editörlüğüm boyunca gördüğüm en yakışıklı adamdı. Gandy, farklı bir model. Yaşamı, aklı, fikri kadar görünümüyle de… Normal bir model gibi kılıktan kılığa giremeyecek kadar iddialı yüze, tavra sahip. Yapılı. Oldukça. Zaten hepiniz biliyorsunuz. Onun kıyafetlere uyum sağlaması değil, sanki kıyafetlerin ona uyum sağlaması gerekli gibi. Işık testi yaparken verdiği pozlar bir çekim için yeterli. 10 yıldır konuşulan delici bakışların, öldüren kasların etkisi de hâlâ geçerli.

 

Yazının tamamı ve tüm fotoğraflar #GQSonbahar2016'da.

İlk kare: Ceket ve gömlek / DSquared2

İkinci kare: Tişört / Dolce & Gabbana - Pantolon / Calvin Klein

İZLE
David Gandy for Autograph
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası