Süper Babalar
Dergi Konuları

Süper Babalar

Belki de bir süre sonra sorunlu baba-oğul hikayeleri sadece klişeden ibaret bile olabilir, kim bilir?

Çok uzaklara gitmeye gerek yok; bir gün Maçka Parkı’na gidin mesela, biraz oturun ve izleyin. Sizin parklarda, bahçelerde ilginizi neler çekiyor bilmiyorum ama ben son zamanlarda çok bariz bir şeyi fark ettim; artık çocukları daha çok babalar gezdiriyor. Belki bunu tüm ülke olarak düşününce çok ufak bir topluluk olarak kalacaktır ama bir yerden başlaması demek, gerçekten ümit var demektir.

15-10/25/baba1.JPG

Kendisine başarılı bir futbolcuyu, oyuncuyu veya müzisyeni, yani ünlü birini örnek alan erkekler artık sadece onların tarzının peşinden gitmiyor, hayatlarını da o şekilde yaşıyor. Kızı Harper’ı doğduğu günden beri kucağından indirmeyen David Beckham’ın bu örneklerin en başarılısı olduğunu söyleyebiliriz. Zaten sportmenliği ve tarzıyla kitleleri peşinden sürükleyen Beckham, belki de farkına varmadan birçok babaya örnek oluyor. Sokaklarda eşinden çok kızıyla fotoğrafları çekiliyor, kızının yüzünü çekiştirmesini veya oyuncaklarını ona taşıtmasını bir yük değil mutluluk kaynağı olarak görüyor. Bu da onu çocuklarıyla böyle gören herkesin bu mükemmel aile babasına hayran kalmasını kaçınılmaz kılıyor. Oğullarıyla geçirdiği zamanı da özellikle Instagram’da sık sık paylaşan Beckham’ın babalığı çok sevdiği aşikar. Tüm bunları poz için değil, gerçekten çocuklarıyla vakit geçirmek için yaptığını tek bir fotoğraf karesiyle bile anlayabiliyoruz. Futbolcular diğer ünlü insanlara göre daha genç yaşta baba olduğu için basında da daha çok yer alabiliyor.

Brad Pitt de göze çarpan babalardan. Gerek evlat edindiği, gerek de biyolojik çocuklarıyla sürekli beraber gezmesi gözlerden kaçmıyor. Ailesi epey kalabalık olmasına rağmen çocuklarının hepsiyle tek tek ilgilenen, dünya için ideal bir baba figürü çiziyor Pitt...

 

Yazının tamamı dopdolu içeriğiyle GQ Türkiye Ekim sayısı ile bayinizde ve GQ Türkiye dijital edisyonu ile cebinizde!

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası