Yeni Çağın Kötüleri: Başrollerde Trump, Putin, Blatter

Şeytanca çalışan akılları ile inanılmaz zenginleri, modern çağın kötü adamlarını yakından tanıyın.

02 Mayıs 2016

Yeni Çağın Kötüleri: Başrollerde Trump, Putin, Blatter
Kimin gerçekten kötü adam olduğunu nasıl anlarsınız?

Kötü olmak o kadar da kolay bir iş değil. Ya da bir sonraki seviyeye geçersek, fantastik dünyada evreni yönetmeye çalışırken kötü olmak hiç kolay değil. Kimler sınıfı geçmiş, beraber görelim... – CLAY SKIPPER

TATLI ŞEYTAN VE PİSLİK
Taylor Swift

Bad Blood adlı şarkısının video klibini izlediniz mi? Karşınızda T-Swift ve savaşmaya dünden hazır ordusu. Önünde eğilin ya da kaderinize razı olun.

Kobe Bryant

Öldürme içgüdüsüyle hareket eden rekabetçi bir “Voldemort”. Harry Potter’ın büyülü dünyasına bayıldığını söylemeden geçmeyelim!

Jeff Bezos

Amazon zaten işyeri olarak feci bir yer. Ama çölün ortasında 10 bin yıl kalacak bir saat yapmak, kötü adamlıkta dâhi olmayı gerektirir.

KÖTÜ ADAM OLMAK İÇİN TEMEL İHTİYAÇ LİSTESİ

Bir Hammacher Schlemmer kataloğuna baktınız mı hiç? İnsansız hava araçları ve espresso makinesi görünümlü kamera gibi eşyalarla dolu. Hiç düşündünüz mü bunları kim satın alır diye? Tabii ki kötü adamlar... Başka kim olabilir ki?

Treadmill desk!

Bu ürünün şeytani bir akılla yaratılmış olduğunu reddetmek imkansız.

Elektrikli kedi tıraş makinesi!

Herhangi bir kediyi alın ve onu tüysüz bir kedi haline getirin.

Dijital fotoğraf çerçevesi!

Görür görmez satın alma isteği: Bütün ailenizden kurtulmadan hemen önce.

Eski bir futbol topu ve forma!

Siz kötü adamsınız çünkü babanız sizinle hiç oynamamış. Ya da size sevdiğini bir kere bile olsun söylememiş. Cehennemin dibine kadar yolun var baba!

16-05/02/kotu-liderler-gq-trump.jpg

DONALD TRUMP: ZAMANIMIZIN LEX LUTHOR’U

Donald Trump tam olarak ne zaman pis bir adamdan suratına bakmaya bile korkulacak bir canavara dönüştü? Bu soruya kesin bir cevap vermemiz gerekirse Meksikalı iyi insanlara “tecavüzcüler” dedikten sonra, Müslümanların hepsini uzaklaştırmak için çağrı yapmasından bile önce derdik. Trump’ın kötülükle dolu karakteriyle ilgili en güzel şey, ne kadar tembel olduğu. En iyi ve en klas kampanyanın kendisininki olduğunu ortalıkta bağırıp çağırma evresinden bir anda ırkçılığa ve kadın düşmanlığına döndü. Donald Trump kadınlardan, Müslümanlardan ve sosyalist Kenyalı ABD Başkanı’ndan nefret ediyor. Ama onu kötü karakterler listesinin başına yerleştiren asıl önemli nokta, işin içine politika girene kadar bunların hiçbirinden nefret etmiyor olması.

Trump, 2016 yılına yakışır bir kötü karakter ve bunun nedeni sadece dünyayı ele geçirmek istemesi değil. Bundan daha korkutucu bir şeyin peşinde olması; alkışların… - SAM SCHUBE

PİSLİKTEN ÖTE VE KENDİ GÜÇLERİNDEN SARHOŞ OLANLAR

 

Lance Armstrong

Kanser hastalarının tedavisi için yüzlerce milyon dolar topladı! Ama 10 yıl boyunca bir o kadar da yalan söyledi.

Elon Musk

Tek isteği Mars’ın kutuplarına nükleer saldırı yaparak insanların yaşayabileceği bir ortam yaratmak. Yine de tek isteği Mars’a nükleer saldırıda bulunmak; farkında mısınız?

Dan Bilzerian

Kötü adamlar gibi yaşıyor (özel uçaklar, çıplak kadınlar, silahlar, nakit paralar) ama kendine ait bir krallığı yok. Henüz yok…

Kim Jong-un

Dennis Rodman’in kankasının nükleer silahları var, baskıcı yönetimi benimsiyor ve daha da kötüsü kendine taktığı bir lakabı bulunuyor.

Jared Fogle

Canavar! 15 yıl boyunca Subway’in sözcülüğünü yaptıktan sonra reşit olmayan kızlarla cinsel ilişki skandalına imza attı.

16-05/02/kotu-liderler-gq-putin.jpg

VLADIMIR PUTIN: ACIMASIZLIĞIN SUPERMAN’İ

Vladimir Putin bildiği her şeyi Bart Simpson’dan öğrendi (bir de KGB’den). 2007 senesinde, köpeklerden ölesiye korkan Angela Merkel’le yapacağı bir toplantıya, canavara benzeyen köpeğini götürdü. Sonra da, “Onun için iyi bir şey yapmaya çalışıyordum” diyerek masum ayaklarına yattı. Eşcinselliği, konuşma özgürlüğünü, küfretmeyi, domuz etini, peyniri, yogayı, seks eğitimini, punk rock’ı, pornoyu, sarayıyla ilgili konuşulmasını yasaklamadığı zamanlarda Sibirya’daki kaplanlara sarılıyor; eski jimnastikçi kız arkadaşı ve eski bir süper model olan kişisel fotoğrafçısı da onu izliyor. – LAUREN LARSON

ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK ANLAR
Richard Nixon

“Başkan yaptığına göre yasadışı değildir.”

Beşar Esad

“Dünya üzerindeki hiçbir devlet kendi insanını öldürmez. Elbette devletin başında bir deli yoksa.”

16-05/02/kotu-liderler-gq-blatter.jpg

SEPP BLATTER: BOND’DAN BİLE DAHA BOND

Onun hakkında üç şey söyleyeceğiz: Kısa süre önce, FIFA Başkanı’yken futboldan men edildi. O nam salmış bir sahtekar ve Bond kötülüğünden yalnızca bir kanca el kadar uzak. Kanıt mı? Ne olduğu belirsiz bir gücü komuta eden ve devletle ilgisi olmayan karanlık bir organizasyonun dümeninde yıllarca o vardı. Hafta sonları, insan hakları konusunda pek parlak olmayan Vladimir Putin ve Katar Emiri’yle takılıyor. Bir keresinde kendi mirasını kutlamak için bir propaganda filmi hazırlatmıştı. Ian Fleming eliyle dünyamıza sokulmuş tuhaf bir de Avrupalı aksanı var. En büyük yeteneği, futbolla rüşvet skandallarını harmanlamak. Bu arada kadın oyuncuların “daha kısa şortlar” giymesi gerektiğini söyledi. Tam bir “süper kötü” kendisi. - FREDDIE CAMPION