Fendi İlkbahar Yaz 2025 Daniele Venturelli / Getty Images
Moda Haftaları

Fendi'nin Milano'daki 2025 İlkbahar Yaz defilesinde Okul Üniformaları Hakim

Okul esintileri, hibrit babetler, İtalyan ekosesi... İşte Fendi İlkbahar-Yaz 2025 defilesinden akılda kalması gereken tüm moda notları.

Milano Erkek Moda Haftası'nın ikinci gününde sahneye çıkma sırası lüks moda evi Fendi'deydi. Silvia Venturini liderliğindeki İtalyan markası Fendi, yeni İlkbahar-Yaz 2025 defilesi için kalabalığı defileyle birlikte hareket eden aynalı sütunların yer aldığı endüstriyel bir alana davet etti. Nicholas Galitzine, Arón Piper ve Xavier Dolan bu yaz koleksiyonunun sunumuna davet edilenler arasındaydı ve önümüzdeki yazın moda trendlerini keşfetmek için ön sıradaki yerlerini aldılar. İşte Fendi İlkbahar-Yaz 2025 defilesinden akılda kalması gereken tüm detaylar.

Rahat bir üniforma

Silvia Venturini Fendi, yeni koleksiyonunu tasarlamak için üniforma kodlarından yararlandı. Yamalı blazer ceketler, pimli pantolonlar, üniversite şortları, logolu şapkalar ve örme atletler önümüzdeki yaz için gardırobunun temel unsurlarını oluşturuyor. Ancak İtalyan tasarımcı, genellikle son derece kodlanmış ve kısıtlayıcı olan bu parçaların çok daha rahat ve konforlu bir versiyonunu yaratmak için büyük çaba sarf etmiş. Yumuşak malzemeler, mineral renkler ve yeniden değerlendirilmiş oranlarla, defilenin ana ilham kaynağı rahat bir gardırop oldu.

Fendi'nin Milano'daki 2025 İlkbahar Yaz defilesinde Okul Üniformaları Hakim

Fendi'nin Milano'daki 2025 İlkbahar Yaz defilesinde Okul Üniformaları Hakim

‍‍Nihai aksesuar: Kravat

2010'larda sokak giyiminin ortaya çıkmasının ardından uzun süre uzak durulan kravat, son sezonlarda kayda değer bir geri dönüş yaptı. Fendi'de, ister takım elbisenin üzerine resmi bir şekilde takılsın ister açık bir ceketin üzerine şortla daha rahat bir şekilde giyilsin, görünümlerin çoğunun bir parçası olmuştu. Havalı olmanın nihai sembolü? Renkli ve çizgili kravatlar, kıvrılmış ve dikkatsizce takılmış. Genellikle sert bir siluetle ilişkilendirilen bu aksesuarı yumuşatmanın mükemmel bir yolu.

placeholder
placeholder

‍Balerin ayakkabıların ortaya çıkışı

Bu tarz ayakkbılar geçtiğimiz Ocak ayında Kim Jones'un Dior Men için hazırladığı son defilenin yıldızlarıydı. Bu kez Fendi, erkekler için en çok nefret edilen ayakkabı stillerinden biriyle karşımıza çıkıyor. Yine de İtalyan tasarımcı, çok etkili olan deri melez bir versiyonla karşımıza çıktı. Fendi defilesi yarı babet, yarı terlik olan, kadın gardıroplarında özellikle popüler olan bu ayakkabının şeklini maskülenleştirmeyi başardı. Gri-mavi, siyah, kırık beyaz, çam yeşili veya kahverengi renkleriyle bu koleksiyondaki ayakkabılar her kıyafete kolayca uyarlanabilir. Balerin terliklerin günlük ayakkabı rotasyonumuzda kalıcı bir demirbaş olabileceğine bizi ikna etmek için yeterli.

Fendi'nin Milano'daki 2025 İlkbahar Yaz defilesinde Okul Üniformaları Hakim

İtalyan tartanı

Bu, Silvia Venturini Fendi'nin yeni koleksiyonunun ilk bölümünde yer alan referans motifidir. Kırmızı bir iplik gibi, ekose takım elbise ceketlerinde, pilili pantolonlarda, dış giyimde ve hatta bazı kravatlarda görülebilir. Asırlık bir motif olan ekosenin önümüzdeki yaz yeniden gündemde olacağı kesin.

Fendi'nin Milano'daki 2025 İlkbahar Yaz defilesinde Okul Üniformaları Hakim

 BU İÇERİK İLK OLARAK GQ FRANCE WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası