Ayaklarınızı Yerden Kesecek 3 Yeni Nesil Egzersiz Yöntemi
Fitness

Ayaklarınızı Yerden Kesecek 3 Yeni Nesil Egzersiz Yöntemi

Animal Flow, Bokwa, yerçekimsiz yoga... Şu an kulağa pek tanıdık gelmeyebilir ama onlarla tanışmanızın zamanı geldi.
Animal Flow

Mike Fitch ve Equinox tarafından tasarlanan Animal Flow, Türkçe adıyla 'Hayvan Akışı', ilkel içgüdülerinizle bağ kurmanızı sağlayarak vücudunuzu hiç düşünmediğiniz yönlerde çalıştırıyor. Vücut ağırlığınızla yaptığınız bu yeni fitness tekniği jimnastik, akrobasi, parkour, capoeira ve sokak dansını birleştiriyor. Yerden güç alarak uyguladığınız hareketler birden fazla kasınızı kullanmanıza yardımcı oluyor. Aslanın nasıl avını takip ettiğini düşünün. Ya da bir maymunun nasıl ayaklarını elleri gibi kullandığını. Eğlenceli gibi gözükse de, sizi terletecek bir program olduğu kesin.

16-06/01/82815.jpg

Bokwa

Güney Afrika’dan çıkıp Amerika ve İngiltere’yi sarsan yeni dans antrenmanı Bokwa. Peki oldukça popüler olan zumbadan farkı ne? Bokwa’da koreografi veya yapmanız gereken dans hareketleri yok. Hatta danstan çok biraz antrenman yönü daha yüksek diyebiliriz. Zumba dans etmeye yatkın olanların daha kolay yapabildiği bir çalışma. Ancak Bokwa’yı alfabeyi bilen herkes yapabilir. Çünkü Bokwa uluslarası kullanılan harfleri ve sayıları harekete dönüştürüyor. Eğitmen harflerin nasıl dans şeklinde yapıldığını gösterdikten sonra sırayla C, J, 1, L gibi kombinasyonlarla koreografi oluşturuyor. Hareketi harfiyle kodladıktan sonra ister tek başınıza, isterseniz dünyanın her tarafından insanla beraber bunu uygulayabilirsiniz. Üstelik vücudunuzu çalıştırmakla kalmayıp beyin egzersizi de yapmış olabiliyorsunuz. Düşük seviyeden başlayıp daha yoğun bir enerjiye kadar seviyelere ayrılan Bokwa’yı herkes yapabilir.

16-06/01/aerial-yoga-soaring-med-rez-3008-x-2008.jpg

Yerçekimsiz Yoga

Yogayı biraz gereksiz ve sıkıcı mı buluyorsunuz? Hareketleri yapmakta ustalaşmak da zaman alıcı. En iyisi ağırlık kaldırmaya geri dönün demeden sizi yerçekimsiz yoga ile tanıştıralım. Tavana asılı ve 450 kilo taşıyabilen kumaşlardan sallanarak yapılan bu atletik deneyimi esnemeden tutun da sakatlanma sonrası iyileşme döneminde bile yapabilirsiniz. Hem kaslarınızı çalıştıran hem de sizi sakin bir moda sokan yerçekimsiz yoga kesinlikle en seveceğiniz fitness trendleri arasında.

İZLE
15 dakikada karın egzersizi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası