Bosphorus Cup 2014 için geri sayım başladı
Fitness

Bosphorus Cup 2014 için geri sayım başladı

Yelken tutkunlarının büyük heyecanla beklediği Bosphorus Cup 5 Haziran’da başlıyor.

Türkiye’nin sayılı yelkencilerinden Orhan Gorbon’un, İstanbul Boğazı’nda uluslararası bir yarışma düzenleme hayalini gerçekleştirdiği, yelkencilerin yarıştığı, eşsiz spor organizasyonu Bosphorus Cup, bu yıl 12. kez düzenleniyor. 5 - 8 Haziran tarihlerinde İstanbullu yelkenseverlerle buluşacak Bosphorus Cup 2014 için geri sayım başladı.

Türkiye’nin en önemli spor etkinlikleri arasında yer alan Bosphorus Cup, Org Sports, Türkiye Yelken Federasyonu ve İBB Spor A.Ş. tarafından düzenleniyor. Her yıl daha büyük ilgi gören, yurtdışından ve Türkiye’den yelkencilerin yarıştığı Bosphorus Cup, Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren ve sonsuz güzellikteki İstanbul Boğazı’nda katılımcılara ve izleyicilere büyük bir heyecan yaşatıyor.

5 Haziran Perşembe günü, saat 17.00’da antrenman yarışları ile başlayacak “Bosphorus Cup”, 6 Haziran Cuma günü Caddebostan’da start verilecek yarışlarda, yelkenciler, İstanbul Boğazı’nda yarışacak. 7 Haziran Cumartesi günü ise Dolmabahçe Sarayı’ndan, saat 13.00’da start verilecek yarışlar, Çırağan Oteli’nden muhteşem bir organizasyon ile izlenebilecek. 8 Haziran Pazar günü, kazanan açıklanırken, 10 Haziran Salı günü ise İstinye Park’ta tüm yelkenseverlerin katılabileceği bir ödül töreni gerçekleşecek.

Türk yelken dünyasının en heyecanlı ve en çekişmeli yelken yarışları arasında yer alan Bosphorus Cup aralarında ünlü Amerikalı yelkenci Dave Scott’unda bulunduğu, yurtdışından ve Türk yelkencilerin katılımı ile gerçekleşecek. Heyecanlı dakikaların yaşanacağı yelken yarışlarında, bu yıl 100’e yakın teknenin katılması bekleniyor.

Türk yelken dünyasının en heyecanlı ve en çekişmeli yelken yarışları arasında yer alan Bosphorus Cup'ın düzenlenme amacı ile ilgili Bosphorus Cup Üst Yöneticisi Orhan Gorbon “Bölgenin en büyük yat yarışı olma hedefinin yanısıra, İstanbul halkına yelken sporunu sevdirmek ve İstanbul Boğazı’nın güzelliklerini dünyaya tanıtmak… “ olarak özetliyor.

Bosphorus Cup'a bu yıl 100'e yakın teknenin katılması bekleniyor. Yelken yarışlarında 4 gün boyunca tekneler ve ekipler kıyasıya rekabet edecek, izleyiciler ise Boğaz'ı çevreleyen muhteşem yapıların güzelliğinde ve eşsiz manzara karşısında görsel bir şölen yaşayacaklar.

Etkinlik programı

4 Haziran Çarşamba - 19:00 - Skipper Toplantısı ve Açılış Partisi

5 Haziran Perşembe - 17:00 - Caddebostan antreman yarışları

6 Haziran Cuma - 11:00 - 17:00 - Caddebostan yarışları

7 Haziran Cumatesi - 11:30 - 16:30  Boğaz Yarışı ve VIP Yarış izleme etkinliği

8 Haziran Pazar - 18:30 Kazanan ile basın toplantısı

10 Haziran Salı - 20:00 – Ödül Töreni

Bosphorus Cup

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası