'Rüzgarın Çocukları' Doğuş Grubu ile Olimpiyatlara Yelken Açıyor
Fitness

'Rüzgarın Çocukları' Doğuş Grubu ile Olimpiyatlara Yelken Açıyor

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından hayata geçirilen ve milli yelkencileri bir araya getiren 'Rüzgarın Çocukları', 2016 Yaz Olimpiyatları'nda Doğuş Grubu desteğiyle ülkemizi temsil edecek.

Doğuş Grubu, toplumsal yaşamın gelişimine öncülük etme sorumluğuyla uzun yıllardır spor faaliyetlerine verdiği desteği bu yıl yelkencilikle büyütüyor. Doğuş Grubu, bu kapsamda, Türkiye Yelken Federasyonu tarafından hayata geçirilen “Rüzgarın Çocukları” projesiyle; ülkemizde olimpiyatlara en fazla sporçu gönderen 4 branştan biri olan yelken sporunu, milli takım düzeyinde yapan profesyonel ve amatör tüm sporcuların başarılarını uluslararası areneda destekliyor. Doğuş Grubu ayrıca bu desteğiyle, ülkemizde yoğun ilgi gören yelken sporunun tanınmasına ve gelişimine de katkı sağlıyor.

Doğuş Grubu CEO’su Hüsnü Akhan, Grubun spora ve sporcuya uzun yıllardır destek verdiğini hatırlatarak, “Grubumuz, çevre, eğitim, sağlık, kültür-sanat, çocuk gelişimi gibi alanların yanı sıra spor odaklı kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerini de hayata geçiriyor. Ülkemizin büyük bir sportif başarı potansiyeli olduğuna inanıyor ve bunun desteklenmesi için üzerimize düşen görevleri yerine getiriyoruz. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin su sporları alanındaki potansiyelinin de uluslararası arenada başarı hikâyeleri ile taçlandırılacağına inanıyoruz. Bu amaçla;  Doğuş Grubu olarak, TYF’nin hayata geçirdiği ve milli yelkencilerimizi biraraya getiren “Rüzgârın Çocukları” projesine destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Serhat Belli: “Doğuş Grubu ile birlikte Türk yelken sporu için çok önemli bir işbirliğine imza atıyoruz.”

Bu işbirliği için Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ferit Şahenk’e ve tüm Doğuş Grubu’na teşekkürlerini sunan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Serhat Belli, “Bugün Türkiye Yelken Federasyonu adına tarihi bir gün yaşıyoruz. Türkiye’de spora çok değer veren ve aynı zamanda değer katan çok büyük bir kuruluş olan Doğuş Grubu ile birlikte Türk Yelken Sporu için çok önemli bir işbirliğine imza atıyoruz. İşbirliğimizin odak noktası bundan sonra “Rüzgarın Çocukları” olarak anılacak milli yelken sporcularımız. Doğuş Grubu ile güçlerimizi birleştirerek yelkeni daha geniş kitelere yaymak ve hak ettiği yere getirmek için çalışacağız. Önceki dönemlerde de olduğu gibi bu sene de yelken sporu adına göğsümüz kabartan gelişmeler var. Rio’da gerçekleştirilecek 2016 Yaz Olimpiyatlarında ülkemizi başarı ile temsil edeceğine inandığımız Dilara Uralp, Nazlı Çağla Dönertaş, Deniz Çınar, Ateş Çınar ve Alican Kaynar’a; dolayısı ile TYF’nin hayata geçirdiği “Rüzgârın Çocukları”na başarılar diliyoruz. Doğuş Grubu ile birlikte yapacağımız iş bilirliğimizin yelken sporunun tüm paydaşlarına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

16-06/14/ruzgarin-cocuklari-8888.jpg

Hüsnü Akhan: “Ülkemizde büyük bir sportif başarı potansiyeli taşıyor.”

Doğuş Grubu CEO’su Hüsnü Akhan, ülkemizde büyük bir sportif başarı potansiyeli olduğuna inandıklarını belirterek şu bilgileri verdi: “Bu potansiyeli desteklemek için üzerimize düşen görevler olduğunu düşünüyoruz. Kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerimizi kültür-sanat, eğitim, sağlık gibi alanların yanı sıra spor odaklı olarak da gerçekleştiriyoruz. Darüşşafaka Doğuş Basketbol Takımı ile birlikte yürüttüğümüz etkinlikler ve çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutarak basketbola yönlendirmeyi amaçlayan “Oyunda Kal” platformu gibi bazı projelerimiz hâlihazırda devam ediyor. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin su sporları alanındaki potansiyelinin de uluslararası arenada başarı hikâyeleri yazıyor. Bu amaçla, Ağustos ayında Rio’da gerçekleştirilecek 2016 Yaz Olimpiyatlarında ülkemizi başarı ile temsil edeceğine inandığımız Dilara Uralp, Nazlı Çağla Dönertaş, Deniz Çınar, Ateş Çınar ve Alican Kaynar’a; yani TYF’nin hayata geçirdiği “Rüzgârın Çocukları”na Doğuş Grubu olarak destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Öncelikle ülkemizi Rio’da temsil etme ayrıcalığına hak kazanan bu arkadaşlarımızı kutluyor, onlara şimdiden başarılar diliyor ve “yolunuz açık olsun” diyorum” dedi.

Hüsnü Akhan: “Rüzgârın Çocukları, 12 Dev Adam ve Potanın Perileri gibi iz bırakacak.”

Ülkemizin, sporun birçok alanında Türkiye’de ve uluslararası arenada önemli başarılara imza attığının altını çizen Hüsnü Akhan, “Ülkemizde belli spor dalları üzerinde yoğunlaşan bir ilgi var. Vizyoner bir bakış açısıyla hep birlikte farklı ve daha çeşitli spor alanlarına da dikkatleri çekmeyi başarabilirsek gençlerimizin önüne yeni ufuklar açabiliriz. Yelken sporu da bunlar arasında yer alıyor. Grup olarak bu sporu desteklemek için yola çıktık. Dilara Uralp, Nazlı Çağla Dönertaş, Deniz Çınar, Ateş Çınar ve Alican Kaynar’dan sonra onların izinden gidecek olan sporcularımıza da desteğimiz devam edecek. Dolayısıyla, Doğuş Grubu olarak, “Rüzgârın Çocukları”nın da 12 Dev Adam ve Potanın Perileri gibi çok başarılı olmaları, bir marka haline gelmelerini hedefliyoruz” dedi.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası