Çok kişilikli spor ikonu

Serena Williams’ı nasıl bilirsiniz? “Maçta ya da günlük hayatta moralim düştüğünde kendimle çok fazla konuşurum. Dışardan deli gibi görünürüm ama kendi içimde hep tartışmalar yaşarım. Ben ona hadi geri dönelim, şunu yapalım derim, o ise bana kapa çeneni der. Sonra bir şekilde uzlaşmanın yolunu buluruz.”

05 Eylül 2013

Çok kişilikli spor ikonu

Çok kibar, mütevazı ve sıcakkanlı bir kadın “Summer”. Hayranlarına bolca zaman ayırıp imza dağıtıyor, Twitter mesajlarına cevap verip teşekkür notları yazıyor. “Megan” ise dedikodu yapmayı seven, çetin ceviz, patavatsız, pek bulaşmayı istemeyeceğiniz türden yani Amerikalıların deyimiyle “mean girl” (tehlikeli kız) sınıfına mensup bir karakterde. “Taquanda” fazlasıyla haşin bir kız. Öfkesini kontrol edemeyen, keskin sirke küpüne zarar misali bir yapısı var. “Sayko Serena” ise rakiplerini kortta acı kuvveti ve acımasızlığıyla ezip geçen bir tenis oyuncusu.

Ünlü tenis oyuncusu Serena Williams, ablası Venus’le beraber 2011 yılında yaşadıklarını bire bir aktardığı, yakın zamanda piyasaya çıkan belgeselde kendini anlatırken, böyle farklı kişilikleri olduğundan bahsediyor. Arabalarına dahi isimler veren biri için pek de şaşırtıcı değil.

Küresel spor ikonu Williams’ı bilen herkesi sevgi-nefret ekseninde ikiye bölen algılarda bilhassa Taquanda ve Sayko’nun durumları etkili. Sportif kariyeri de bundan mustarip. 2009 Amerika Açık yarı finalinde Kim Clijsters’a karşı oynarken çizgi hakemine karşı öfke krizi yaşarken ve maçı kaybederken gördüğümüz, Taquanda’nın ta kendisi. Bu yıl sinirlerine daha hakim olan, bir ara yenilmez moda girip üst üste 34 galibiyet alarak kariyer rekoru kıran ve Fransa Açık’ı kazanansa Sayko Serena...

Haberin devamı GQ Türkiye Eylül sayısında ve iPad edisyonunda


Michael B. Jordan “Creed II” İçin Nasıl Hazırlandı?

FITNESS | Michael B. Jordan “Creed II” İçin Nasıl Hazırlandı?

Vücut Ağırlığınızla Yapabileceğiniz En İyi 5 Egzersiz

FITNESS | Vücut Ağırlığınızla Yapabileceğiniz En İyi 5 Egzersiz

Evinize Uygun En Etkili Fitness Ekipmanları

FITNESS | Evinize Uygun En Etkili Fitness Ekipmanları

Egzersizleriniz İçin En İyi 5 Mobil Uygulama

FITNESS | Egzersizleriniz İçin En İyi 5 Mobil Uygulama

#GQEvde: En Etkili Spor Ekipmanları

FITNESS | #GQEvde: En Etkili Spor Ekipmanları

Dayanıklılığınızı Artırmak için En İyi 3 Kettlebell Egzersizi

FITNESS | Dayanıklılığınızı Artırmak için En İyi 3 Kettlebell Egzersizi

Daha Fazla Göster