Dünyanın En Sağlıklı Günü: ZUBİZU Wellness
Fitness

Dünyanın En Sağlıklı Günü: ZUBİZU Wellness

25 Ekim'de gerçekleşecek ZUBİZU Wellness etkinliğini, organizatörleri Canan Köksal ve İris Hatem’den dinliyoruz.
Türkiye’de ilk kez bu kadar büyük kapsamda bir wellness etkinliği düzenleniyor. Bu fikir nasıl doğdu?

Canan & İris Pop-up Events olarak işimizin en önemli parçası Türkiye’deki ve dünyadaki trendleri yakından takip ederek bunları projelerimize taşıyabilmek. ZUBİZU Wellness etkinliği ile son yıllarda gitgide önem kazanan wellness kavramından yola çıkarak, sağlıklı yaşama ilgi duyan kişileri, bu alanın önde gelen uzmanları ve markaları ile bir araya getirecek bir platform yaratmayı hedefledik. Önümüzdeki yıllarda da genişleyerek sürdürülmeyi planladığımız bu etkinlik ile daha geniş kesimlerde farkındalık yaratmayı istiyoruz. 

Etkinlikte yer alacak isim ve markalara nasıl karar verdiniz?

Etkinlik ile ilgili kararları verirken enerji terapisti ve holistik beslenme uzmanı Özlem Oskay ve sağlıklı yaşam koçu Alara Malaz’dan danışmanlık hizmeti aldık. Kendilerinin yönlendirmeleri ve bizlerin bu alandaki deneyimlerini birleştirerek marka seçkisini doğru bir şekilde yaptık. Bu çerçevede wellness kavramını merkezine almış, spordan beslenmeye, kozmetikten turizme birçok alandan markayı bir araya getiriyoruz. Bunun yanı sıra, etkinlikle değerli isimlerin konuşmacı olacağı panelleri de yer alacak.

Anti aging artık wellness’ın bir parçası. Bu etkinlikte anti aging’e ne kadar ve nasıl yer verdiniz?

Anti aging kişinin iyi yaş alması üzerine kurulu. Bunu yapabilmek için de wellness bilinci gerekli. Doğaya dönme ihtiyacımız, yaşam tarzımız, beslenmemiz, düşünce yapımız, hepsi bir bütün olarak iyi işlediğinde anti aging doğal olarak sağlanmış oluyor. Bu etkinlikte öncelikli amacımız bu bilinci ziyaretçilere aktarabilmek ve bu anlamda farkındalık yaratmak. Konuşmacılarımız bu konuları gündeme getirecek ve katılımcı markalar da sundukları ürünler ve hizmetlerle bu konsepti tamamlayacak.

16-10/24/zubizu-wellness.jpg

Wellness’ta en son trendler nedir, bu trendleri etkinliğinizde nasıl göreceğiz?

Wellness, yani kişinin kendine iyi bakıp kendini dengeye getirmeyi hedefleyen yeni alışkanlıklar edinmeye öncelik vermesi çok kişisel bir olgu olmakla birlikte tüm dünyada yükselen bir trend haline geldi. Genel olarak baktığımızda mikrodalga fırınların yerini blender'lar, işlenmiş gıda markalarının yerini lokal doğal tarım yapan ve doğal ürün üreten markalar, asitli içeceklerin yerini doğal bitki çayları ve smoothie'ler aldı. Artık diyet yapmak değil besin değeri zengin porsiyonlar tüketmek tercih ediliyor. Egzersiz yapmak da günlük rutinimizin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Bayram tatillerinde detoks merkezlerine gitmek çok revaçta. Fiziksel sağlık kadar zihinsel sağlığın önemi de her gün daha çok anlaşılıyor. Doğal ve alternatif terapiler, tamamlayıcı tıp, meditasyon, yoga artık hayatımızın bir parçası. Bütün bu trendlerin Türkiye'deki öncü takipçileri ve uygulayıcıları etkinlikte yer alacak. Gün boyu bütünsel sağlık, bilinçli farkındalık, hücrelerimizi beslemek, meditasyon, enerji anatomimiz, anti aging ve genetik testlerin sağlığa katkıları ve bilinçli mutfak yaratmak gibi konularda mini workshoplar olacak. 

Yeni sezona girerken, sizin bir sağlıklı yaşam tüyonuz var mı?

En önemli tüyo çılgın şehir hayatı temposunda kendine kaliteli zaman ayırmayı ihmal etmemek. Gluteni ve şekeri büyük ölçüde hayatımızdan çıkarmak, vücudumuzu dinlemeyi öğrenmek, mümkün olduğunca her gün yürümek hareket etmek, nefes almak, sevgi dolu ilişkiler kurmak, kişisel dengemizi korumayı öncelikli kılmak.

16-10/24/wellness_0710.png

ZUBİZU, bu etkinlikte üyelerine nasıl faydalar sağlıyor?

ZUBİZU, özellikle büyük şehirlerde yaşayan ve günlük hayatın artan temposunda kaçırdığı pek çok şeyi bir arada bulmak isteyenlerin hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen mobil bir uygulama. Kullanıcılarının ilgi alanlarına ve isteklerine göre şekillenen ZUBİZU, yılbaşı, sevgililer günü, anneler günü gibi özel günler için düzenlenen alışveriş etkinliklerine sponsor olarak, üyelerini daha iyi tanımayı hedefliyor. ZUBİZU Wellness etkinliğine katılanlar bir yandan alanında uzman birçok değerli isimden sağlıklı yaşam üzerine bilgiler edinirken bir yandan da bu alanda faaliyet gösteren çeşitli markalardan o güne özel avantajlarla alışveriş yapma imkanı bulacaklar.

Meraklısına not: 25 Ekim'de Four Seasons Bosphorus’ta gerçekleşecek etkinlik, sabah 10:00’dan akşam 20:00’ye kadar sürecek.

Detaylı bilgi için ZUBİZU mobil uygulamasını keşfedin.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası