Genç yarışçıya veda
Fitness

Genç yarışçıya veda

Pistlerden bir yıldız daha kaydı. Ekim ayında geçirdiği trajik kazadan bu yana komada bulunan Formula 1 pilotu Jules Bianchi verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

Formula 1 dünyası bir kez daha genç bir yarışçının yasını tutuyor. Kariyerine karting ile başlayan ve 17 yaşından beri profesyonel olarak yarışan Jules Bianchi pistlerin en yetenekli genç isimleri arasında gösteriliyordu.

2013'te Marussia Formula 1 Takımı'yla sözleşme imzalayan Bianchi, geçtiğimiz yılın Ekim ayında katıldığı Japonya Grand Prix'sinde geçirdiği kaza sonucu kafasından ciddi şekilde yaralandı.

Genç yarışçıya veda

Islak yol koşulları nedeniyle kontrolü kaybedip pistin dışına çıkan ve bariyerlere çarpan Sauber takımından Adrian Sutil'in otomobilini çekmeye gelen araçla çarpışan Fransız yarışçı, yapay komadan uyandırılmasının ardından ülkesine nakledilmişti.

25 yaşındaki Jules Bianchi, doğduğu şehir olan Fransa’nın Nice kentinde ailesinin yanı sıra F1 camiasından Mercedes’in yıldız pilotu Lewis Hamilton, Lotus pilotu Romain Grosjean, FIA başkanı ve eski Ferrari takım sorumlusu Jean Todt’un da katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.

İZLE
Fiat 500L ile şehirde mola
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası