Genç yarışçıya veda

Pistlerden bir yıldız daha kaydı. Geçen Ekim ayında, Suzuka Pisti’nde geçirdiği trajik kazadan bu yana komada bulunan Formula 1 pilotu Jules Bianchi verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

22 Temmuz 2015

Genç yarışçıya veda

Formula 1 dünyası bir kez daha genç bir yarışçının yasını tutuyor. Kariyerine karting ile başlayan ve 17 yaşından beri profesyonel olarak yarışan Jules Bianchi pistlerin en yetenekli genç isimleri arasında gösteriliyordu.

2013'te Marussia Formula 1 Takımı'yla sözleşme imzalayan Bianchi, geçtiğimiz yılın Ekim ayında katıldığı Japonya Grand Prix'sinde geçirdiği kaza sonucu kafasından ciddi şekilde yaralandı.

Islak yol koşulları nedeniyle kontrolü kaybedip pistin dışına çıkan ve bariyerlere çarpan Sauber takımından Adrian Sutil'in otomobilini çekmeye gelen araçla çarpışan Fransız yarışçı, yapay komadan uyandırılmasının ardından ülkesine nakledilmişti.

25 yaşındaki Jules Bianchi, doğduğu şehir olan Fransa’nın Nice kentinde ailesinin yanı sıra F1 camiasından Mercedes’in yıldız pilotu Lewis Hamilton, Lotus pilotu Romain Grosjean, FIA başkanı ve eski Ferrari takım sorumlusu Jean Todt’un da katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.


3 Sporcu Takviyesi

FITNESS | 3 Sporcu Takviyesi

Chris Hemsworth’dan Sporculara Özel Uygulama: Centr

FITNESS | Chris Hemsworth’dan Sporculara Özel Uygulama: Centr

James McAvoy ‘Glass’ Filmine Nasıl Hazırlandı?

FITNESS | James McAvoy ‘Glass’ Filmine Nasıl Hazırlandı?

Dünyaca Ünlü Fitness Uzmanı David Mchinosh'un Antrenman Metodları

FITNESS | Dünyaca Ünlü Fitness Uzmanı David Mchinosh'un Antrenman Metodları

Michael B. Jordan “Creed II” İçin Nasıl Hazırlandı?

FITNESS | Michael B. Jordan “Creed II” İçin Nasıl Hazırlandı?

Vücut Ağırlığınızla Yapabileceğiniz En İyi 5 Egzersiz

FITNESS | Vücut Ağırlığınızla Yapabileceğiniz En İyi 5 Egzersiz

Daha Fazla Göster