Genç yarışçıya veda

Pistlerden bir yıldız daha kaydı. Geçen Ekim ayında, Suzuka Pisti’nde geçirdiği trajik kazadan bu yana komada bulunan Formula 1 pilotu Jules Bianchi verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

22 Temmuz 2015

Genç yarışçıya veda

Formula 1 dünyası bir kez daha genç bir yarışçının yasını tutuyor. Kariyerine karting ile başlayan ve 17 yaşından beri profesyonel olarak yarışan Jules Bianchi pistlerin en yetenekli genç isimleri arasında gösteriliyordu.

2013'te Marussia Formula 1 Takımı'yla sözleşme imzalayan Bianchi, geçtiğimiz yılın Ekim ayında katıldığı Japonya Grand Prix'sinde geçirdiği kaza sonucu kafasından ciddi şekilde yaralandı.

Islak yol koşulları nedeniyle kontrolü kaybedip pistin dışına çıkan ve bariyerlere çarpan Sauber takımından Adrian Sutil'in otomobilini çekmeye gelen araçla çarpışan Fransız yarışçı, yapay komadan uyandırılmasının ardından ülkesine nakledilmişti.

25 yaşındaki Jules Bianchi, doğduğu şehir olan Fransa’nın Nice kentinde ailesinin yanı sıra F1 camiasından Mercedes’in yıldız pilotu Lewis Hamilton, Lotus pilotu Romain Grosjean, FIA başkanı ve eski Ferrari takım sorumlusu Jean Todt’un da katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.


Dayanıklılığınızı Artırmak için En İyi 3 Kettlebell Egzersizi

FITNESS | Dayanıklılığınızı Artırmak için En İyi 3 Kettlebell Egzersizi

Bu Sonbaharın En İyi Koşu Ceketleri

FITNESS | Bu Sonbaharın En İyi Koşu Ceketleri

Hillside Outside ile Dışarı Çık!

FITNESS | Hillside Outside ile Dışarı Çık!

Zac Efron'un İlham Veren Spor Tutkusu

FITNESS | Zac Efron'un İlham Veren Spor Tutkusu

Bu Sezonun En İyi Antrenman Parçaları

FITNESS | Bu Sezonun En İyi Antrenman Parçaları

3 Sporcu Takviyesi

FITNESS | 3 Sporcu Takviyesi

Daha Fazla Göster