Potanın yeni kralı LeBron James

NBA'de Miami Heat, Oklahoma City Thunder’ı devirerek şampiyonluğunu ilan etti. Maçın yıldızı LeBron James sezonun en değerli oyuncusu seçildi.

22 Haziran 2012

Potanın yeni kralı LeBron James

 

Miami Heat, dün oynanan final serisinin son maçında Oklahoma City Thunder'ı 121-106 mağlup ederek 4-1'lik skorla NBA şampiyonu oldu. Bu zaferde 26 sayı 13 asist 11 ribaundla büyük paya sahip olan yıldız forvet LeBron James, sezonun en değerli oyuncusu (MVP) seçilerek başarısını perçinledi. Bu LeBron'un 2009 ve 2010'un ardından üçüncü kez MVP seçilişi oldu.

Aynı zamanda Lebron, 28.6 sayı, 10.2 ribaund, 7.4 asist ortalamayla final serisinin en değerli oyuncusu da seçildi. Böylece Lebron James, NBA tarihinde hem sezonun hem de final serisinin en değerli oyuncusu olmayı başaran onuncu oyuncu oldu.

NBA'deki kariyerine 2003 yılında Cleveland Cavaliers formasıyla başlayan ve 2010'dan beri Miami Heat takımında oynayan 27 yaşındaki LeBron James ligdeki dokuzuncu sezonunda, basketbolun kralı "King James" lakabıyla resmen taçlandırıldı.

Sezonu 27.6 sayı, 6.9 asist ve 7.2 ribaund ortalamayla tamamlayan LeBron James, Miami Heat ile ilk kez bir NBA şampiyonluğu yaşadı. Büyük galibiyetin ardından LeBron, tüm heyecanıyla "Bu zaferi uzun zamandır hayal ediyordum, dün geceyi ve bugünü... Hayalim gerçeğe dönüştü" diye konuştu. 27 Nisan'dan beri herşeyden vazgeçip sadece şampiyonluğa odaklanan LeBron, gerçek bir kral gibi davranarak başarısını ve mutluluğunu hayranlarıyla paylaşarak kutladı.

NBA'in kralı: LeBron James

 

LeBron'un şampiyonluğa yolculuğu

 

LeBron'dan sezonun en iyi 10 hareketi


Michael B. Jordan “Creed II” İçin Nasıl Hazırlandı?

FITNESS | Michael B. Jordan “Creed II” İçin Nasıl Hazırlandı?

Vücut Ağırlığınızla Yapabileceğiniz En İyi 5 Egzersiz

FITNESS | Vücut Ağırlığınızla Yapabileceğiniz En İyi 5 Egzersiz

Evinize Uygun En Etkili Fitness Ekipmanları

FITNESS | Evinize Uygun En Etkili Fitness Ekipmanları

Egzersizleriniz İçin En İyi 5 Mobil Uygulama

FITNESS | Egzersizleriniz İçin En İyi 5 Mobil Uygulama

#GQEvde: En Etkili Spor Ekipmanları

FITNESS | #GQEvde: En Etkili Spor Ekipmanları

Dayanıklılığınızı Artırmak için En İyi 3 Kettlebell Egzersizi

FITNESS | Dayanıklılığınızı Artırmak için En İyi 3 Kettlebell Egzersizi

Daha Fazla Göster