Dünyanın en sosyal kamerası

theQ Camera İskandinav minimalizminin, rengarenk bedenlerle buluşmuş hali. Deklanşöre basmak ve o kareyi paylaşmak an meselesi.

02 Eylül 2013

Dünyanın en sosyal kamerası

Her yaratıcı ürün tasarımı gibi TheQ Camera'nın da samimi ve eğlenceli bir öyküsü var. Joe, Brandon ve Andrea adında üç kafadar uzunca ve bolca alkollü geçen bir gecede ne zaman uçan arabalara bineceklerini, uzaylıları ve benzerlerini tartışırken aralarında çektiği dijital fotoğraflardan memnun olmayan birisi çıkar. Konu kısa sürede ciddiyet kazanınca endüstriyel tasarım, reklamcılık ve mekanikten anlayan üç arkadaş yepyeni ve kullanımı son derece kolay ama bir o kadar eğlenceli bir fotoğraf makinesi tasarlamaya karar verir.

Bugün İskandinavya'da ve Hong Kong'da iki ofisleri bulunan üçlü theQ Camera'yı adım attığı her an rengarenk ve eğlenceli fotoğraflar çekmek isteyenler için beğeniye sundu. Tam dokuz farklı rengi bulunan theQ kullanıcısını yormayan, dost fotoğraf makinelerinden. Üstünde onlarca düğme, bir sürü menü olmadan kullanabileceğiniz, sadece dört tuşla boyundan büyük işler başaran minik fotoğraf makinesinin sunduğu belki de en büyük kolaylık 3G teknolojisine sahip olması. Yapmanız gereken basit: theQ ile bir fotoğraf çekin, arkasında yer alan 2.7 inç LCD ekranda gördüğünüz kareyi beğendiyseniz, kameranın üzerinde bulunan "save & share" tuşuna basın fotoğrafınız theQ Lab aracılığıyla Facebook, Twitter, Tumblr ve daha fazlasında arkadaşlarınızla paylaşılsın.

Gelelim theQ'nun sunduğu "lüks" olanaklara: Wi-Fi ve 3G bağlantı olanağı dışında, 1000 fotoğraf kaydedebilen yerleşik 2GB hafızaya, 24mm geniş açı lense, Instagram'e taş çıkartacak dokuz farklı fotoğraf filtresine ve sekiz segmentli LED flaşa sahip. Su altında ya da plaj kumunun içinde fotoğraf çekmek isteyenlere de özgürlük sağlayan theQ 1 metreye kadar su geçirmezlik garantisi veriyor.

200 dolar (yaklaşık 400 TL) karşılığında yeni sahibini arayan theQ Camera'nın web sitesini ziyaret edin, favori renginizi seçin ve deklanşöre basmaya başlayın.


Felipe Pantone ve Romance’in Grafik Tasarımlı Bisikleti

GQ LOVES | Felipe Pantone ve Romance’in Grafik Tasarımlı Bisikleti

Nike’ın Yeni Basketbol Forma Koleksiyonu: NBA City Edition

GQ LOVES | Nike’ın Yeni Basketbol Forma Koleksiyonu: NBA City Edition

Versace’nin Yeni Sneaker Koleksiyonu: Chain Reaction

GQ LOVES | Versace’nin Yeni Sneaker Koleksiyonu: Chain Reaction

Atmos Lab ve The North Face’den Yeni “Nuptse” Bot

GQ LOVES | Atmos Lab ve The North Face’den Yeni “Nuptse” Bot

Dr. Martens ve Neighborhood'dan Ortak Koleksiyon

GQ LOVES | Dr. Martens ve Neighborhood'dan Ortak Koleksiyon

Gucci ve LA Dodgers’ın Yeni Koleksiyonu

GQ LOVES | Gucci ve LA Dodgers’ın Yeni Koleksiyonu

Daha Fazla Göster