Dünyanın en sosyal kamerası

theQ Camera İskandinav minimalizminin, rengarenk bedenlerle buluşmuş hali. Deklanşöre basmak ve o kareyi paylaşmak an meselesi.

02 Eylül 2013

Dünyanın en sosyal kamerası

Her yaratıcı ürün tasarımı gibi TheQ Camera'nın da samimi ve eğlenceli bir öyküsü var. Joe, Brandon ve Andrea adında üç kafadar uzunca ve bolca alkollü geçen bir gecede ne zaman uçan arabalara bineceklerini, uzaylıları ve benzerlerini tartışırken aralarında çektiği dijital fotoğraflardan memnun olmayan birisi çıkar. Konu kısa sürede ciddiyet kazanınca endüstriyel tasarım, reklamcılık ve mekanikten anlayan üç arkadaş yepyeni ve kullanımı son derece kolay ama bir o kadar eğlenceli bir fotoğraf makinesi tasarlamaya karar verir.

Bugün İskandinavya'da ve Hong Kong'da iki ofisleri bulunan üçlü theQ Camera'yı adım attığı her an rengarenk ve eğlenceli fotoğraflar çekmek isteyenler için beğeniye sundu. Tam dokuz farklı rengi bulunan theQ kullanıcısını yormayan, dost fotoğraf makinelerinden. Üstünde onlarca düğme, bir sürü menü olmadan kullanabileceğiniz, sadece dört tuşla boyundan büyük işler başaran minik fotoğraf makinesinin sunduğu belki de en büyük kolaylık 3G teknolojisine sahip olması. Yapmanız gereken basit: theQ ile bir fotoğraf çekin, arkasında yer alan 2.7 inç LCD ekranda gördüğünüz kareyi beğendiyseniz, kameranın üzerinde bulunan "save & share" tuşuna basın fotoğrafınız theQ Lab aracılığıyla Facebook, Twitter, Tumblr ve daha fazlasında arkadaşlarınızla paylaşılsın.

Gelelim theQ'nun sunduğu "lüks" olanaklara: Wi-Fi ve 3G bağlantı olanağı dışında, 1000 fotoğraf kaydedebilen yerleşik 2GB hafızaya, 24mm geniş açı lense, Instagram'e taş çıkartacak dokuz farklı fotoğraf filtresine ve sekiz segmentli LED flaşa sahip. Su altında ya da plaj kumunun içinde fotoğraf çekmek isteyenlere de özgürlük sağlayan theQ 1 metreye kadar su geçirmezlik garantisi veriyor.

200 dolar (yaklaşık 400 TL) karşılığında yeni sahibini arayan theQ Camera'nın web sitesini ziyaret edin, favori renginizi seçin ve deklanşöre basmaya başlayın.


2020'nin En Çok Beklenen PlayStation Oyunları

GQ LOVES | 2020'nin En Çok Beklenen PlayStation Oyunları

İlkbaharın En İyi Beyaz Sneaker Modellerini Keşfedin!

GQ LOVES | İlkbaharın En İyi Beyaz Sneaker Modellerini Keşfedin!

The Weeknd Yeni Albümünü Duyurdu!

GQ LOVES | The Weeknd Yeni Albümünü Duyurdu!

Sevgililer Günü’nde Alabileceğiniz En İyi 15 Hediye

GQ LOVES | Sevgililer Günü’nde Alabileceğiniz En İyi 15 Hediye

Dağcılar İçin Vazgeçilmez 7 Parça

GQ LOVES | Dağcılar İçin Vazgeçilmez 7 Parça

Mutlaka Okumanız Gereken 15 Kitap

GQ LOVES | Mutlaka Okumanız Gereken 15 Kitap

Daha Fazla Göster