Anna Kournikova'ya Emekli Olduktan Sonra Ne Oldu?
GQ Sports

Anna Kournikova'ya Emekli Olduktan Sonra Ne Oldu?

Bir dizi sakatlığın ardından Kournikova kortlardan uzaklaşmaya karar verdi, ancak gösteri maçları oynamaya devam ediyor.

Victor Fraile Rodriguez

Google, sitesinde görsel aramayı uygulamaya başladığında (neredeyse 20 yıl önce) Anna Kournikova her zaman en çok aranan kişiler arasında ilk 10'daydı ve dünya çapında tanınan birkaç tenis oyuncusundan biriydi, korttaki yeteneği onu en iyilerden biri haline getirse de, farklı fiziksel sorunlar genç yaşta emekli olmasına ve böylece spot ışıklarında olduğu günleri sonlandırmasına sebep oldu. Sonrasında neler olduğuna ve son yıllarda neler yaptığına bir göz atıyoruz.

Sporcu bir ailenin kızı olan Moskova, Rusya doğumlu tenisçi ilk kez 15 yaşındayken 1996 Amerika Açık'ta gençliğiyle (14 yaşında Avrupa Şampiyonası ve İtalya Gençler Açık'ı kazandı, ayrıca Uluslararası Tenis Federasyonu gençler şampiyonu oldu) ve sonunda spor ve erkek dergilerinde tanınan bir yüz olmasına yol açacak olan fiziksel görünümüyle dikkat çekti. Her yıl sıralamada yükselmeye başladı ve sporun en büyük çıkış yapan isimlerinden biri haline geldi.

anna_kournikovaMike Egerton - EMPICS

Sporcu hiçbir zaman tekler turnuvası kazanamamış olsa da, 1999 ve 2002 yıllarında Avustralya'da Grand Slam'i kazandığı Martina Hingis ile birlikte oynadığı çiftlerde oldukça başarılı oldu ve 1999 ve 2000 yıllarında WTA'yı da kazandı.

anna_kournikovaGary M. Prior

En çok tanındığı dönem, WTA sıralamasında 16. sırada yer aldığı 1998 yılı. Ancak o yıl Avustralya Açık'ta o zamanın 1 numarası olan Martina Hingis'e yenildi. O dönemde Larisa Savchenko-Nieland ile de eşleşti. 2000 yılında Julie Hallard ile Gold Coast Açık'ı kazandı ve aynı zamanda 8. tekler ve 4. çiftler sıralamasına ulaştı.

Başarılarına paralel olarak, Anna Kournikova güzelliği ve özel hayatıyla ilgili spekülasyonlarla ünlüydü ve sporla ilgili olmayan soruları yanıtlamayı her zaman reddediyordu. Yüzyılın başında bu durum, yüzme kostümleriyle poz verdiği Sports Illustrated dergisinde, FHM ve Maxim'de yer alması ve Google Images aramalarını yönlendiren ana faktör olan "en güzel ya da en seksi kadınlar" listelerinde adının geçmesiyle daha da arttı. Güzelliği insanların spordan daha çok aradığı şeydi ve dönemin seks sembolü haline geldi.

anna_kournikovaJessica Rinaldi

Elbette o dönemde Enrique Iglesias'ın "Escape" adlı videosunda da yer aldı ve Iglesias ile bugüne kadar devam eden bir ilişkiye başladı.

 

Ama sonra Kournikova'ya ne oldu?

2001 yılında sporcu, çeşitli turnuvalardan çekilmesine neden olan ve daha sonra çeşitli sorunlara yol açan bir kırık gibi çeşitli sakatlıklar yaşamaya başladı. 2003 yılında Avustralya Açık sırasında sırtından sakatlandı ve ardından tendinopati geçirdi. Daha fazla üne sahip olduğu o dönemde, bu koşullar nedeniyle sıralaması düşüyordu ve o yıldan beri artık WTA Tour'a katılmıyor, ancak hala hayır için bazı tenis maçları yapıyor.

anna_kournikovaBoston Globe

O zamandan beri bu Kournikova'nın kariyerinin sonu oldu. Son rekabetçi maçı 2010 yılında Wimbledon'da Martina Hingis ile yaptığı karşılaşmaydı, ancak oynadığı maçların geri kalanı hayır işleri içindi ve son birkaç yıldır özel hayatına odaklanmak için ilgi odağından uzaklaşmaya karar verdi.

Bu yıl 30 Ocak'ta üçüncü kızını dünyaya getirdi. Instagram'daki bir gönderide Enrique Iglesias ile birlikte görünüyor. İkisi de Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşıyor. Görünüşe göre onu bir daha oynarken göremeyeceğiz. 

GQ MEKSİKA

İZLE
Ryan Gosling Yeniden Hollywood’da
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası